Vyrážka nebo ekzém? 8měsíční

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nusanus
Povídálka 23 příspěvků 08.01.17 19:21
Vyrazka nebo ekzem? 8m

Dobry vecer maminky,

Nevite nektera, prosim, co by to mohlo byt za vyrazku?(me osobne to hodne pripomina ekzem)
Male je 8m, ma ji zhruba tyden(nekdy skoro neni videt, pak zase vyskacou cervene fleky…).
Mudr. rekla pouze mazat bepantenem/in­fadolanem.
Bohuzel fleky nemizi…spis se rozrustaji…ma je pouze kolem krku…nove se ted delaji zezadu na krku…

Dekuji za rady

Reakce:

Lychee13
Závislačka 3060 příspěvků 08.01.17 19:28

Trošku mi to připomíná atopický ekzém, ale to by neměla jen za krkem. :think: Stav se zítra zase k MUDr. a ukaž jí to. :kytka:

Kelsey
Hvězda diskuse 44772 příspěvků 08.01.17 19:31

Mi to zez prijde jak atop. ekzem, syn ho ma.
Zajdi k dr.

Nusanus
Povídálka 23 příspěvků 08.01.17 19:46

Toho se prave bojim, ja ho mela jako mala…ale cca.od puberty mam klid…

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 08.01.17 19:54

Taky si myslím, že je to atopický ekzém. Malý to má taky. Přes zimu je to vždy horší.

Lychee13
Závislačka 3060 příspěvků 08.01.17 20:02

Holky, pokud potřebujete opravdu účinnou mast na atopák, tak napište SZ. ;)

Kelsey
Hvězda diskuse 44772 příspěvků 08.01.17 20:24

@Lychee13
U nas pomohlo vysledovat v jidelnicku co to dela a vyrazne omezit.
Jemu to dela mleko, mlecne vyrobky, ji je dal, ale jen male mnozstvi a je v pohode, nic jinoho to nedela. Detska mu dala jakesi masti, ale nejvic se osvedcila obycejna konopna mast a Mixa kremy ty jsou ja alergie. My tim, ze se vysledovalo co je problem, tak je to pod kontrolou.

makarka
Kecalka 395 příspěvků 08.01.17 20:31

@Nusanus mam taky 8mesicni a cca v 6 mesicich se ji zacalo objwvovat neco, co bych dle fotek rekla, ze vypadalo presne jako to vase… zacalo to na krku, ale postupne se ji udelaly loziska i na brise a pod kolinkama, v loketnim ohbi… nekdy svetlounke, skoro neznatelne, nekdy suche rude fleky… nase mudr rikala, ze je to ekzem, ale ze nemusi byt uplne nutne atopicky… mazala jsem vsim moznym, nic nepomahalo… az jsem narazila na Bepanthen sensiderm (coz je Bepanthen urceny primo na ekzem) a teda musim rict, ze zabral naprosto zazracne…uz po par dnech viditelne zlepseni a po 2 tydnech je ekzem prakticky pryc

Nusanus
Povídálka 23 příspěvků 08.01.17 20:33

Mala ji porad variace toho sameho… Jedine, co mela jako novinku, tak jednoho pribinaka…Vcera mela rajce, mrkev a trosku kuskusu a dnes to ma takhle rude…napada me jedine to rajce…ale to uz mela i driv a nic :?

Nusanus
Povídálka 23 příspěvků 08.01.17 20:40

@makarka zitra s ni pojedu k doktorce a budu chtit, aby nas bud nekam poslala nebo aby mi napsala neco jineho…a zkusim koupit ten Bepanthen sensiderm - dekuji za tip :-)

makarka
Kecalka 395 příspěvků 08.01.17 21:01

@Nusanus nam fakt moc pomohl, ani jsem uz nedoufala, vzhledem k tomu, ze nepomahalo vubec nic… akorat je teda docela drahy, koupila jsem na zkouzku mensi baleni a az kdyz se osvedcil, tak to vetsi, za cca 300 kc

Nusanus
Povídálka 23 příspěvků 08.01.17 21:41

@makarka snad vsechny bepantheny jsou takhle drahe..udelam to jako vy, vezmu jen na zkousku a uvidim ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >