Alimenty, mám na ně nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 18:13
Alíky, mám na ně nárok?

Dobrý večer, zakládám nové téma protože se mi podobné nepodařilo najít :) Takže mám dceru (8) se svým ex přítelem. On odešel když byla velmi malá a nikdy se nezajímal a také už má novou rodinu a 2 děti. Nikdy mi nic nezaplatil. Já se mezitím vdala cca před 2 lety a s manželem se ted snažíme o další dítě a tudíž se výdaje zvýší, mamka mi říká at si zažádám o alimenty a že to jde i zpětně at nejsem hloupá že je to jednou jeho dítě tak at se stará. Souhlasím s ní ale moc se bojím co nastane potom. Ani nevím jestli mám vůbec na nějaké alimenty právo, když jsem se vdala? Má někdo podobnou zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10792 příspěvků 21.05.19 18:15

Ty na ně pravo nemáš, ale vaše společně dítě ano. Takže si klidně zazadej a otec musí na svoje dítě platit, i kdyby se matka vdala třeba 10×…

Mysticlipstick
Kecalka 412 příspěvků 21.05.19 18:16

Pokud je otec v rodném listě, tak samozřejmě nárok na alimenty máš. Co se stane? No neznám tvého ex, ale pokud nebyl zvyklí se starat doteď, tak to pro něj asi bude šok a bude se snažit to nějak uhrát. Co mu to nejdřív říct face to face a až pak ofiko? Nevím jak jste v kontaktu.

cecetka
Echt Kelišová 8391 příspěvků 21.05.19 18:17

A ex je v rodnem liste zapsan jako otec? Pokud ano, tak jsi hloupa, ze jsi celych 8 let nic nechtela. To, ze jsi se vdala, nic nemeni na povinnosti otce podilet se na vyzive sveho ditete.

Keyllah
Extra třída :D 12371 příspěvků 21.05.19 18:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer, zakládám nové téma protože se mi podobné nepodařilo najít :) Takže mám dceru (8) se svým ex přítelem. On odešel když byla velmi malá a nikdy se nezajímal a také už má novou rodinu a 2 děti. Nikdy mi nic nezaplatil. Já se mezitím vdala cca před 2 lety a s manželem se ted snažíme o další dítě a tudíž se výdaje zvýší, mamka mi říká at si zažádám o alimenty a že to jde i zpětně at nejsem hloupá že je to jednou jeho dítě tak at se stará. Souhlasím s ní ale moc se bojím co nastane potom. Ani nevím jestli mám vůbec na nějaké alimenty právo, když jsem se vdala? Má někdo podobnou zkušenost? Děkuji

je zapsán jako otec v RL? pokud ano, tak alimenty platit musí, ale má na druhé straně svá práva vídat se s dcerkou a podílet se na její výchově…

Mysticlipstick
Kecalka 412 příspěvků 21.05.19 18:22
@Keyllah píše:
je zapsán jako otec v RL? pokud ano, tak alimenty platit musí, ale má na druhé straně svá práva vídat se s dcerkou a podílet se na její výchově…

Souhlas, to by si měla zakladatelka uvědomit jestli chce tomuhle dceru vystavovat kvůli třeba třem tisícům. 8 let jí neviděl a pro ní je to cizí člověk, pokud si bude on dělat nároky, pak to pro ní může být traumatizující.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 18:42

Ano je zapsán v rodném listě ale nemyslím si že by si chtěl dceru nárokovat protože jak jsem již zmínila tak si pořídil novou rodinu a další 2 děti které taky opustil pro novou mladší kopii..

Tichošlápek
Extra třída :D 14857 příspěvků 21.05.19 18:44
@Anonymní píše:
Ano je zapsán v rodném listě ale nemyslím si že by si chtěl dceru nárokovat protože jak jsem již zmínila tak si pořídil novou rodinu a další 2 děti které taky opustil pro novou mladší kopii..

Na to moc nesazej. Jakmile bude muset něco platit, zvláště po takové době, tak bych očekávala i nějakou truc reakci v podobě stanovení styku s dcerou apod

Keyllah
Extra třída :D 12371 příspěvků 21.05.19 18:46
@Anonymní píše:

aby jsi se nedivila…jak jim šáhneš na peníze, může se situace rapidně změnit

Monchichik
Echt Kelišová 8764 příspěvků 21.05.19 19:04

Proč si nechtěla alimenty hned jak se narodila? To má být jako nějaký argument, že si se vdala a chceš dítě, takže se výdaje zvýší? To dítě snad bude mít taky otce, který se o něj má postarat, ne? Jinak bych se šla poradit s právníkem, na co máš po těch letech nárok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 19:23
@Monchichik píše:
Proč si nechtěla alimenty hned jak se narodila? To má být jako nějaký argument, že si se vdala a chceš dítě, takže se výdaje zvýší? To dítě snad bude mít taky otce, který se o něj má postarat, ne? Jinak bych se šla poradit s právníkem, na co máš po těch letech nárok.

Protože byl zlý a vyhrožoval mi. A ano je to argument nevím proč by moje dcera neměla dostat to na co má právo. Jednou se jí ty peníze budou hodit.

Sluncee
Nováček 9 příspěvků 21.05.19 19:24

Muzete zadat 3 roky zpetne od podani navrhu

Monchichik
Echt Kelišová 8764 příspěvků 21.05.19 19:30
@Anonymní píše:
Protože byl zlý a vyhrožoval mi. A ano je to argument nevím proč by moje dcera neměla dostat to na co má právo. Jednou se jí ty peníze budou hodit.

No to já chápu, to jsou její peníze, proto si je měla chtít hned jak se narodila. A předtím byl zlý a teď už není?

cecetka
Echt Kelišová 8391 příspěvků 21.05.19 20:54
@Monchichik píše:
No to já chápu, to jsou její peníze, proto si je měla chtít hned jak se narodila. A předtím byl zlý a teď už není?

Ne, ted bude radostne calovat aliky uz na 3 deti celkem a bude stastny, ze zabezpeci financne vsechny sve deti :mrgreen:

Mysticlipstick
Kecalka 412 příspěvků 21.05.19 20:55
@Anonymní píše:

Po 8 letech po něm budeš chtít peníze. On má taky dvě děti a není zvyklí živit třetí, truc rozhodně čekej a dobře si rozmysli jestli ti to za to stojí, vystavit tomu tu dceru jen protože potřebuješ pár „doslova“ tisíc navíc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama