Svěření do péče matky - prázdniny u otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 10:37
svěření do péče matky - prázdniny u otce

Dobrý den holky :)
Potřebuji trošku poradit, mám synka 3 roky, od začátku roku ho mám soudně svěřeného do péče já. Otec si malého bere jednou za 14 dní na víkend, ovšem ted přišel s tím že by si ho vzal na týden na prázdniny, jak prosím v tomto postupovat? v rozsudku je pouze psaný styk vždy sudý víkend v měsíci.

Děkuji :kytka:

Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 102 inzerátů 18.05.19 10:46

Sepište dohodu nebo se domluvte, to je fajn, že ho chce vzít někam na prázdniny ne?

Jinak samozřejmě pokud bys nechtěla, tak podle rozsudku by měl smůlu, ale pak by se taky mohlo stát, že půjdete k soudu znovu a on bude chtít soudně určit všechny svátky a prázdniny ;)

vtehanka12
Nováček 3 příspěvky 18.05.19 10:49

U nás mám děti v péči já, ex dle rozsudku 1 měsíc letních prázdnin, poté nemusím řešit hlídání a děti si užijí otce

Petra Z
Hvězda diskuse 53062 příspěvků 18.05.19 10:51

Já to nechápu…
Prostě si ho vezme na týden na prázdniny…co jr na tom k řešení???

Aduš8
Závislačka 4953 příspěvků 18.05.19 10:57

To jste oba tak zabejčení, že se nedokážete domluvit? Prostě si ho chce vzít na prázdniny a pokud ty souhlasíš, kde je problém? Nebo si myslíš, že sociální pracovnice stojí za dveřmi a čeká, zda to dodržujete na minutu?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66670 příspěvků 18.05.19 10:58

Jak asi - domluvit se, který týden to bude, co jiného na tom chceš řešit.

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 18.05.19 11:00

Tak ať si ho vezme ne, je to úplně normální :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53310 příspěvků 18.05.19 12:50
@Anonymní píše:
Potřebuji trošku poradit, mám synka 3 roky, od začátku roku ho mám soudně svěřeného do péče já. Otec si malého bere jednou za 14 dní na víkend, ovšem ted přišel s tím že by si ho vzal na týden na prázdniny, jak prosím v tomto postupovat? v rozsudku je pouze psaný styk vždy sudý víkend v měsíci.Děkuji :kytka:

8o prostě mu ho dej týden o prázdninách a je to. Nebo kde je problém?

canaglia
Závislačka 4033 příspěvků 19.05.19 22:25
@Anonymní píše:
Potřebuji trošku poradit, mám synka 3 roky, od začátku roku ho mám soudně svěřeného do péče já. Otec si malého bere jednou za 14 dní na víkend, ovšem ted přišel s tím že by si ho vzal na týden na prázdniny, jak prosím v tomto postupovat? v rozsudku je pouze psaný styk vždy sudý víkend v měsíci.Děkuji :kytka:

Chápu, že nechceš porušovat rozsudek. Ale dohoda rodičů je nad rozsudkem, rozsudek se uplatňuje pouze v situaci, kdy se nedohodnete. Takže nemusíš mít obavu a klidně můžeš syna pustit na prázdniny s tátou, je to velký chlap. Pokud bys v tom otci bránila, může se otec obrátit na soud a ten by prázdninový styk měl upravit předběžným opatřením (rozhodně do 7 dnů od návrhu). Já to měl podobně, matka mých holek mi je nechtěla dát na prázdniny, tak soud nařídil 2× 14 dní o prázdninách a k tomu platit ještě i běžný styk, takže nakonec jsem holky (tehdy 2 a 4 roky) měl o prázdninách více než matka. A byly naprosto spokojené.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53310 příspěvků 19.05.19 22:27
@canaglia píše:
Chápu, že nechceš porušovat rozsudek. Ale dohoda rodičů je nad rozsudkem, rozsudek se uplatňuje pouze v situaci, kdy se nedohodnete. Takže nemusíš mít obavu a klidně můžeš syna pustit na prázdniny s tátou, je to velký chlap. Pokud bys v tom otci bránila, může se otec obrátit na soud a ten by prázdninový styk měl upravit předběžným opatřením (rozhodně do 7 dnů od návrhu). Já to měl podobně, matka mých holek mi je nechtěla dát na prázdniny, tak soud nařídil 2× 14 dní o prázdninách a k tomu platit ještě i běžný styk, takže nakonec jsem holky (tehdy 2 a 4 roky) měl o prázdninách více než matka. A byly naprosto spokojené.

A co dohoda o snížení alimentů? ta je taky nad rozsudkem?

canaglia
Závislačka 4033 příspěvků 19.05.19 22:39
@Lama Lama píše:
A co dohoda o snížení alimentů? ta je taky nad rozsudkem?

Ano, pokud se oprávněný nezačne domáhat splnění rozsudku. Což je právě projev nedohody.
Já třeba na svou nejstarší slečnu platí dvojnásobek soudně určené částky, po dohodě s její matkou. A třeba u mě by ta dohoda byla nad rozsudkem, i kdybych se zpětně domáhal vrácení, bylo by mi to prd platné.

ynets
Povídálka 31 příspěvků 21.05.19 15:51

Řešení je toto: sepsat dohodu s manželem o letním styku, kde se domluvite na termínu, kde budou (především pokud se jedná o zahraničí), kdy se vrátí. V případě, že tak neučiníte, vystavíte se riziku, že manžel zažádá o předběžné opatření soudu, který do 7 dní od doručení rozhodne. Můžete se sice odvolat, ale soudy většinou letnímu styku druhého z partnerů se svým dítětem vyhoví, případně upraví termín, pokud by kolidoval s vašimi aktivitami již přes léto naplánovanými a zaplacenými. Pokud by bylo vydáno předběžné opatření, vy otci dítě nevydala, otec může dát návrh na výkon rozhodnutí a může vám být uložena pokutaa až do výše 50tis. Kč, záleží na uvážení soudu.

Váš příspěvek
Reklama