Alimenty a styk

Anonymní
26.5.21 19:46

Alimenty a styk

Ahoj mám pár otázek, jelikož tohle v rodině vůbec nemáme tak tady mi to přijde asi nejvhodnější… Čeká mě soud s ex o alimentech a styku… Plati nepravidelně a posílá 2000 někdy o 200 víc malému jsou 2 roky a zaplatil asi tak 10×… Soudně jsme to neměli to proběhne až teď… Tak mě zajímá kolik mu soud nařídí když má příjem 20tis… A jak určí styk když chodí za synem jednou za 2-3 měsíce a vždy pod mým dohledem, dřív to bylo častěji ale od Vánoc prostě chodí takhle :nevim: tak mě zajímá jak to určí soud, mám z toho strach jelikož malej s ním ještě nikdy nebyl sám a když se takhle oddálil tak ho malej bere prostě jak,,známého jen'' když to názvu tak blbě ale už to tak vidím… Děkuji za každou odpověď :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
351
26.5.21 19:49

Je to jeho otec, má právo být se svým synem i sám. Připrav se na to, že mu soud určí styk pravidelný, zpočátku možná za tvé přítomnosti, postupně s ním bude moct být sám. Ma stejná práva a povinnosti jako ty.
Co se týče výše výživného, najdi si na internetu, ideálně bs justici, tabulky kde si to spočítáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
26.5.21 19:56
@nikive píše:
Je to jeho otec, má právo být se svým synem i sám. Připrav se na to, že mu soud určí styk pravidelný, zpočátku možná za tvé přítomnosti, postupně s ním bude moct být sám. Ma stejná práva a povinnosti jako ty.
Co se týče výše výživného, najdi si na internetu, ideálně bs justici, tabulky kde si to spočítáš.

V praxi má u nás jenom práva a žádné povinnosti. Pro matky velice spravedlivé a příjemné nastavení :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
26.5.21 20:04

@prokr koho si matka vybrala jako otce sveho ditete, toho musi respektovat. Předpokládám, že ji k samotnému aktu zplození nikdo moc nutit nemusel. Byla to zodpovědnost dvou dospělých lidí, kteří teď nesou důsledky svého rozhodnutí. Co víc na to říct. Maminky se však rády stavějí do pozice chudinek a tatínxi bývají často popisováni jako totální bestie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
26.5.21 20:08

@nikive A pritom tenhle je tak hodnej! O syna se stara a jeste na nej i pravidelne plati! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
26.5.21 20:10

Takže platit ti musí, nejlépe co nejvíc ale vidět už by ho neměl, natož sám 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
26.5.21 20:18
@nikive píše:
@prokr koho si matka vybrala jako otce sveho ditete, toho musi respektovat. Předpokládám, že ji k samotnému aktu zplození nikdo moc nutit nemusel. Byla to zodpovědnost dvou dospělých lidí, kteří teď nesou důsledky svého rozhodnutí. Co víc na to říct. Maminky se však rády stavějí do pozice chudinek a tatínxi bývají často popisováni jako totální bestie.

Ale prdlajs, je otec? Je. Tak at se tak chova. Akt zplozeni s tim nema co delat.

Zakladatelko, priprav si nejaky rozumny navrh.
Treba 3× tydne tri hodiny pod tvym dohledem, po pul roce bez dohledu, po dalsim casovem useku staci 2× tydne, ale uz s prespanim. Proste at mas rozumny plan, jak si dite na otce zvykne tak, aby pak ten kontakt osamote a se spanim v pohode zvladlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
26.5.21 20:19

@Lucie_Sx když myslíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
26.5.21 20:20
@nikive píše:

Ale no tak klid :mrgreen: Mě jenom hrozně baví situace kdy je v rozsudku jasně určen styk otce s dítětem. Dejme tomu každý druhý víkend. V reálu otec vidí dítě jednou za x měsíců a kašle na všechno.
Druhá situace- v rozsudku je totéž otec má zájem, ale matka mu dítě odmítá svěřovat.
V prvním případě se matka ničeho nedovolá, otce nikdo k ničemu nepřinutí.
Ve druhém případě má matka velký problém a může příjít i o svěření dětí do péče, pokud to otec bude chtít hrotit. Člověk by si i myslel, že rozsudek od soudu je něco, co je závazné a povinné pro obě dvě strany… v tomto státě-grandiozní omyl 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
26.5.21 20:30

@prokr Já jsem naprosto v klidu. Já v tomhle systému dělala x let a vím o co jde. Jak byste si to představovala, že toho otce někdo násilím donutí ke styku? Že ho běkdo bude doprovázet na procházky, aby se s dítětem setkával? Bohužel jsou takové případy. Jsou však i takové, kdy matky vědomně brání styku otce s dítětem pod rouškou různých absurdních teoríí a nařčení. Nicméně naštěstí převládá větší procento rodičů co se chtějí v zájmu dítěte domluvit, a to je moc dobře.

Zakladatelce radím, aby šla cestou dohody, rozsudek je rozsudek a změnit už ho může už jen pouze rozsudkem. Pořád se soudit není zrovna zážitek. Uzavřete s tátou dohodu, prokážete tak dostatečné rodičovské komoetence a sozdy to mají radši. Stejně vás k dohodě povedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
26.5.21 20:41
@nikive píše:
@prokr Já jsem naprosto v klidu. Já v tomhle systému dělala x let a vím o co jde. Jak byste si to představovala, že toho otce někdo násilím donutí ke styku? Že ho běkdo bude doprovázet na procházky, aby se s dítětem setkával? Bohužel jsou takové případy. Jsou však i takové, kdy matky vědomně brání styku otce s dítětem pod rouškou různých absurdních teoríí a nařčení. Nicméně naštěstí převládá větší procento rodičů co se chtějí v zájmu dítěte domluvit, a to je moc dobře.Zakladatelce radím, aby šla cestou dohody, rozsudek je rozsudek a změnit už ho může už jen pouze rozsudkem. Pořád se soudit není zrovna zážitek. Uzavřete s tátou dohodu, prokážete tak dostatečné rodičovské komoetence a sozdy to mají radši. Stejně vás k dohodě povedou.

No tak představovala bych si to tak, že pokud otec nebude styk a tím pádem i péči dle rozsudku realizovat bude za to platit ve formě výrazně vyšších alimentů.
Což mi přijde jako naprosto fér rozumné, slušné a proveditelné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77344
26.5.21 20:45
@prokr píše:
Ale no tak klid :mrgreen: Mě jenom hrozně baví situace kdy je v rozsudku jasně určen styk otce s dítětem. Dejme tomu každý druhý víkend. V reálu otec vidí dítě jednou za x měsíců a kašle na všechno.
Druhá situace- v rozsudku je totéž otec má zájem, ale matka mu dítě odmítá svěřovat.
V prvním případě se matka ničeho nedovolá, otce nikdo k ničemu nepřinutí.
Ve druhém případě má matka velký problém a může příjít i o svěření dětí do péče, pokud to otec bude chtít hrotit. Člověk by si i myslel, že rozsudek od soudu je něco, co je závazné a povinné pro obě dvě strany… v tomto státě-grandiozní omyl 8)

Pokud bude v rozsudku stridava pece, oak je zavazna pro oba, i kdyby to mel byt ten vikend za 14 dnu. Ale když holt nekdo trva na vyhradni peci, tak se nemuze moc divit, ze ten styk nevynuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
26.5.21 20:46

@prokr Tohle je absurdní představa, soud nestanovuje výši alimentů na základě kontaktů rodiče s dítětem. Ale podle ekonomické situace rodičů a věku dítěte a jeho potřeb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77344
26.5.21 20:49
@nikive píše:
@prokr Tohle je absurdní představa, soud nestanovuje výši alimentů na základě kontaktů rodiče s dítětem. Ale podle ekonomické situace rodičů a věku dítěte a jeho potřeb.

Ale stanovuje, pokud budes mit to same v rezimu styku, ktery nemusis vyuzit, tak budes mit vyssi alimenty, nez když to bude ve stridave, kde mas povinnost pečovat. Tedy obecně, nemusi to samozřejmě platit vzdy a vsude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
26.5.21 20:56
@j.a.n.i1 píše:
Pokud bude v rozsudku stridava pece, oak je zavazna pro oba, i kdyby to mel byt ten vikend za 14 dnu. Ale když holt nekdo trva na vyhradni peci, tak se nemuze moc divit, ze ten styk nevynuti.

Svatá prostoto :roll:. Nebo ještě jinak..„já o koze a Ty o voze“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat