Alimenty jak se řeší?

Anonymní
8.7.20 19:23

Alimenty jak se řeší?

Zdravím, s mým přítelem se rozcházíme. Máme společnou 3letou dceru. Problém ovšem je, že přítel navrhuje alimenty 1000 Kč a ja se obávám, že mu to vážně projde. Na papíře ma základ 10 500. Ale bokem dostává od zaměstnavatele dalších 40 000 na ruku. Peníze mu na účet nechodí, jen těch 10 500. Tudíž nepočítám s tím, že by mu soud takhle dal věští alimenty. Ale zas mi přijde jako blbost aby chlap s 50 000 na výplatu platil alimenty jen 1000. Jde nějak teda dokázat, pravý příjem přítele? Myslím, že zaměstnavatel jeho opravdový příjem mě přizná a přítel taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17658
8.7.20 19:27

No asi budou zkoumat za co přítel žije, poslou jim kontrolu do prace, asi mu zamestnavatel moc nepodekuje, jestli v tom nekdo zacne stourat. Ale musis to resit ty, soud sam od sebe nic šetřit nebude. To tomu chlapovi nevadi, ze mu nejde skoro nic na duchod? Ze kdyz by marodil, bude doma skoro zadarmo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 19:34

@Kriss Tina
Myslím že toto mu nevadí :nevim: je na peníze celkem škrob takže zvládne ušetřit +- 30 000 za měsíc. Za tu dobu co tam pracuje, má nahrávání celkem slušně. Nechce dceři ani koupit zmrzlinu. Vždycky ji řekne, že až půjde že školky se mnou tak ji ji koupím ja. Zmínit se, že dcera potřebuje nové boty odpoví mi, že ji to mám koupit ja ze svého platu. Takto ale šetřil i na sobě. Vlastně úplně na všem. Tak přeci nebude posílat víc jak 1000 Kč :think: :palec: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
4446
8.7.20 19:43

Obligatni otázka - proč sis s někým takovým pořídila dítě? Jako záleží na soudu, máš třeba nějaký důkazy, že ty peníze dostává bokem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 19:49

@JancaS84
Důkaz právě že nemám :nevim: žádný papir ani nic podobného k tomu nedostava

• Nahlásit
  • Citovat
7022
8.7.20 19:54

A to jsi s ním až do téhle doby fungovala? A teď potřebuješ alimenty? Už by dávno utíkal
a určitě by se nestihl ani otočit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4446
8.7.20 19:57

Ani třeba nějakou vaši konverzaci, ze které by to třeba bylo jasný? Jestli jste si třeba o tom nepsali? Např. Hele Franto potřebovala bych aby si mě dával na dceru víc když si vydelas měsíčně 50 tis a něco jako jeho reakce typu to máš ale smůlu oficiálně mám jen 10500

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 19:59

@Plmo
Předtím aspoň přispíval na nájem, elektriku, vodu a plyn takže jsem nějak sebe a malou uzivila. Protože dával do domácnosti +- 9000 (nájem, elektrika, voda, plyn). Což je celkem rozdíl jestli mi přispěje polovinu nájmu, elektriky, vody a plynu 9000 a nebo mi pošle jen 1000.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 20:00
@Anonymní píše:
@Plmo
Předtím aspoň přispíval na nájem, elektriku, vodu a plyn takže jsem nějak sebe a malou uzivila. Protože dával do domácnosti +- 9000 (nájem, elektrika, voda, plyn). Což je celkem rozdíl jestli mi přispěje polovinu nájmu, elektriky, vody a plynu 9000 a nebo mi pošle jen 1000.

Tím samozřejmě nechci říct, že by měl platit 9000. Ale 1000 je opravdu směšná částka při jeho výdělku.

• Nahlásit
  • Citovat
8633
8.7.20 20:04

Hele, já nevím, co dělá za práci, ale soudci taky nejsou blbí. Moje máma s tímhle měla opačný problém, měla příznanou minimální mzdu a když žádala o zvýšení alimentů, tak to proti ní táta zkoušel použít. Soudce jen řekl, že jestli se nedomluví, nechá si zjistit skutečnou výši platu. Myslíš, že by tvůj ex raději zatopil zaměstnavateli, než aby ti raději platil víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72391
8.7.20 20:09
@Aduš8 píše:
Hele, já nevím, co dělá za práci, ale soudci taky nejsou blbí. Moje máma s tímhle měla opačný problém, měla příznanou minimální mzdu a když žádala o zvýšení alimentů, tak to proti ní táta zkoušel použít. Soudce jen řekl, že jestli se nedomluví, nechá si zjistit skutečnou výši platu. Myslíš, že by tvůj ex raději zatopil zaměstnavateli, než aby ti raději platil víc?

No, pokud ex 30tis. měsíčně ušetří a cpe si to do polštáře, tak mu výrazně vyšší, než přiznaný příjem někdo těžko prokáže, protože on si prostě nad poměry svého „platu“ nežije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8633
8.7.20 20:12

@j.a.n.i1 tak pokud bere na papíře 10500Kč a platí někde 9000Kč nájemné, těžko mu někdo uvěří, že se za 1500Kč uživí. Zvlášť, jestli má k tomu ještě třeba auto. Pokud z 50 ušetří třicet, pořád mu někde 10000 hapruje. To všechno musí zakladatelka vyšťourat, s takovými :poblion: to jinak nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72391
8.7.20 20:15
@Aduš8 píše:
@j.a.n.i1 tak pokud bere na papíře 10500Kč a platí někde 9000Kč nájemné, těžko mu někdo uvěří, že se za 1500Kč uživí. Zvlášť, jestli má k tomu ještě třeba auto. Pokud z 50 ušetří třicet, pořád mu někde 10000 hapruje. To všechno musí zakladatelka vyšťourat, s takovými :poblion: to jinak nejde.

No, jelikož ji to po celou dobu nevadilo, tak ji řadím do stejného pytle jako její partnera a dobře ji tak, jen ať si to užije. A pokud umím číst, tak 9000 dával do domácnosti, takže v tom měl už i stravu, takže to obhájí… Nebo přizná o kousek víc a bude platit alimenty 1500,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 20:17

@Aduš8
Těch 10 co se mu tam straci je to, co mi přispívá na nájem, elektriku, vodu, plyn. Ale to si myslím, ze lehce popře. 1000 zaplatí telefon, sem tam udělá nákup. :nevim: sám sobě nic nekupuje, jen když už je to opravdu akutní. Nám s malou nekoupí nic

• Nahlásit
  • Citovat
7022
8.7.20 20:18

Na „JOB“ kde ti dávají peníze bokem bych se vykašlala, dokod spolu jste tak přispívá, pak od něj nic nevydyndáš. NEMAM,,NEDAM. :nevim: :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama