Rozvod - manžel chce rozdělit děti

Anonymní
2.7.20 11:59

rozvod- manžel chce rozdělit děti

Jsme s manželem v čerstvém rozcházení. Za 2týdny nás čeká manželská poradna, ale už jsme oba smířený s rozvodem.
Manžel dnes navrhl, že by chtěl mít syna - 11let u sebe a já bych měla dceru - 7let.
Já bych si přála mít obě děti v péči. S tím, že oba budeme bydlet v jedné vesnici, takže budeme mít k sobě blízko.
Důvod rozvodu je náš nesoulad, impuls přišel ode mě. Budu se stěhovat k jinému muži.
Jak mohu postupovat, jakou mám šanci na to, abych měla děti v péči já?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16910
2.7.20 12:04

Děti bych rozhodně nedělila. Proč nenavrhneš střídavou péči? Když budete v jedné vsi, neměl by to být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8139
2.7.20 12:05
@Anonymní píše:
Jsme s manželem v čerstvém rozcházení. Za 2týdny nás čeká manželská poradna, ale už jsme oba smířený s rozvodem.
Manžel dnes navrhl, že by chtěl mít syna - 11let u sebe a já bych měla dceru - 7let.
Já bych si přála mít obě děti v péči. S tím, že oba budeme bydlet v jedné vesnici, takže budeme mít k sobě blízko.
Důvod rozvodu je náš nesoulad, impuls přišel ode mě. Budu se stěhovat k jinému muži.
Jak mohu postupovat, jakou mám šanci na to, abych měla děti v péči já?

Ty se budes rozvadet a hned se nasackujes k jinymu? 8o chudaci ty deti. Ja bejt otcem, tak si vezmu obe deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
2.7.20 12:05

Pokud opravdu chces, aby byly deti spolu, rozvod na ne mel minimalni vliv a budes bydlet blizko u nich, muzes zkusit navrhnout, ze budou obe deti u nej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
2.7.20 12:06

Dělit děti je kravina, ale nevidím důvod proč bys je ve výhradní péči měla mít ty. Děti jsou dost velké, chcete bydlet v jedné vesnici, myslím, že když manžel bude chtít, dosáhne střídavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3239

Normalni soud snad děti od sebe nerozdeli. Navrhni stridavou péči, vaše děti nemůžou za to že se rozdělují rodice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831

Zalezi, co rekne u soudu syn. Je dost velky, takze pokud ho chcete oba, zalezi na synove nazoru. Ten chce co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
2.7.20 12:08

Děti nechte doma, stridejte se u nich vy, ty můžeš k novému chlapovi a manžel si to bude muset nějak zařídit. Tohle je podle mě nejlepší řešení pro děcka. Kdo by chtěl jaoo dítě trajdat každý týden s batůžkem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61628
2.7.20 12:09
@Anonymní píše:
Jak mohu postupovat, jakou mám šanci na to, abych měla děti v péči já?

Přijdou mi špatně obě varianty. Pokud budete bydle u sebe, tak proč tvoje výhradní péče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3187

:mrgreen: jako tohle mi zvedlo náladu. Odstěhovat se k sousedovi a dělit děti, to je na cenu matky roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748

No, bude to ještě tahanice, pokud si bude stát za svým. Budou chtít znát váš návrh, jeho návrh a pak si jistě budou zvát i děti na pohovor. Rozhodne soud. Budou prověřovat vaše podmínky na bydlení pro děti i jeho. Respektovat budou i přání dětí. Může to dopadnout všelijak. Na vašeho nového partnera taky dojde řeč. Hodně sil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
2.7.20 12:10

Tak tady jsem zvědavý na ten vývoj,,,podobná situace jako v jiné diskusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30574
2.7.20 12:10

Já bych za určitých okolností nebyla proti rozdělení dětí, lepší než stridava péče. Ty děti už jsou větší a je mezi nimi větší věkový rozdíl, různé pohlaví. Syn jde do puberty, vhodný mužský element, holčička bude pravděpodobně víc vázaná na matku. Syna se už budou ptát z OSPOD, jak to vidí.

Stěhování se k jinému muži nekomentuji, nevím, jak dlouho a dobře se znáte a co Tě k tomu vede.

Bylo by vhodné, aby se sourozenci setkali jeden víkend u matky, druhý u otce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61628
2.7.20 12:11
@řeřicha píše:
Děti nechte doma, stridejte se u nich vy, ty můžeš k novému chlapovi a manžel si to bude muset nějak zařídit. Tohle je podle mě nejlepší řešení pro děcka. Kdo by chtěl jaoo dítě trajdat každý týden s batůžkem?

Myslím, že je to nejlepší dočasné přechodové řešení.
Ale asi o tom moc nevíš, kdyš píšeš o batůžkách, co? M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21058
2.7.20 12:11
@lolink píše: :mrgreen: jako tohle mi zvedlo náladu. Odstěhovat se k sousedovi a dělit děti, to je na cenu matky roku.

Tak ona děti dělit nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama