Vedlejší náklady na dítě

Anonymní
1.7.20 23:15

Vedlejší náklady na dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je otec povinen přispívat na vedlejší náklady jako je například očkování i když platí alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

72337
1.7.20 23:18

Není, ani pokud by to bylo v rozsudku, tak to realne neni vymahatelne a pokud tam o tom neni ani slovo, tak tuplem ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
2.7.20 08:17

Není, pokud to není uvedeno v rozsudku. Znám ale rozsudek, kde to uvedeno je, protože chlap potřeboval, aby alimenty byly nejnižší možné a neohrozily schválenou insolvenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
2.7.20 09:16
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je otec povinen přispívat na vedlejší náklady jako je například očkování i když platí alimenty.

Ne, je to součástí alimentu.. Pokud v rozsudku není, že má vedlejší náklady hradit a jakým dílem, tak máš smůlu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72337
2.7.20 09:21

@martina.se A mnohdy i když to tam je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
2.7.20 09:38
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se A mnohdy i když to tam je.

To ano :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8993
2.7.20 18:14
@Jana206 píše:
Není, pokud to není uvedeno v rozsudku. Znám ale rozsudek, kde to uvedeno je, protože chlap potřeboval, aby alimenty byly nejnižší možné a neohrozily schválenou insolvenci.

nám soudkyně řekla, že i když to někteří soudci do rozsudku dávají, tak je to právně nevymahatelné, a proto to ona to nedělá. nám to dala do zdůvodnění výše alimentů (že se otec zavazuje podílet blablabla) s tím, že kdyby to neplnil, mám si požádat o zvýšení výživného. stejně tak poučila otce, že pokud nechce, plnit to nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30517
2.7.20 18:59
@sagina píše:
nám soudkyně řekla, že i když to někteří soudci do rozsudku dávají, tak je to právně nevymahatelné, a proto to ona to nedělá. nám to dala do zdůvodnění výše alimentů (že se otec zavazuje podílet blablabla) s tím, že kdyby to neplnil, mám si požádat o zvýšení výživného. stejně tak poučila otce, že pokud nechce, plnit to nemusí.

Taky si myslím, jen jsem psala, že vím o rozsudku, kde to je. Myslím si, že v tom případě, co jsem uváděla, otec rád dá podle možností něco navíc, než aby vysokými alimenty ohrozil insolvenci, v ní se alimenty vyplácí přednostně a v plné výši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama