Ambulantný nález

137
3.6.13 14:13

Ambulantný nález

Vedel by mi to niekto preložiť?
U:pravidelného tvaru E:3mm A:vlavo s 20mm olikulom, vpravo v Duglase 41×26 ďakujem vopred :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1418
3.6.13 14:15

Uterus - děloha - pravidelného tvaru, endometrium vysoké 3 mm, v levém vaječníku 20 mm folikul, zbytek nevím, promiň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
3.6.13 14:17

Ještě jsem našla toto Douglasův prostor – slepý prostor v malé pánvi ohraničený zpředu dělohou, zezadu konečníkem a vystlaný pobřišnicí, excavatio rectouterina. Může do něj zatékat patologický obsah břišní dutiny krev, hnis. D. p. lze nabodnout z horní zadní části pochvy a event. obsah odebrat k dalšímu vyšetření krvavý obsah např. při prasknutí mimoděložního těhotenství. U hnisavých zánětů může vyprázdnění hnisu urychlit vyléčení. Srov. kuldoskopie. Angl. Douglas’ cul-de-sac

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4438
3.6.13 14:17

@DrahomiraB tak já tipuju, jo? U=uterus=děloha, E=endometrium, A=nevím, ale folikl 20 mm znamená, že bude každou chvíli ovulace. A v Douglasově prostoru (v malé pánvi) je něco 41×26?? To ale netuším co je :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
3.6.13 14:23

Ďakujem Vám velmi pekne baby :) ale je mi divné že tá ovu ked Ms prišla včera ešte aj 30 DC :D mna porazí dufam že to nebude nič vážne :( ešte raz velmi pekne ďakujem moja Dr. už v ambulancii nebola tak musím zajtra preto ma to zaujíma hned takto dopredu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat