Anafylaktický šok?

1258
9.4.15 18:48

Anafylakticky sok?

Ahoj holky,
dnes se mi stala velmi neprijemna vec, strasne mi oteklo oko a ma otazka je, jestli by to mohl byt anafylakticky sok?
Mam uz 4 den antibiotika kvuli angine, vcera jsem byla u doktora, predepsal mi k antibiotikum jeste i diazepam, 3 dny jsem se nevyspala kvuli hroznemu buseni srdce, vecer jsem si tabletku vzala, vse ok, ted v poledne jsem si vzala dalsi, do 10 minut me zacala svedit pulka tvare oko mi oteklo tak, ze jsem sotva videla, na loktech, kde mam lupenku mi vyskakali cerveny fleky…hruza
ted navecer jsem si zasla do lekarny, aby mi dali neco proti svedeni oka, otok uz trochu spaskl, ale je mi slabo a mam docela hnusny bolesti hlavy…ale porad jsem si myslela ze asi mam teda alergii na diazepam a ze to neni nic hrozneho, proste uz si zadny nevezmu, tak me docela vysokoval lekarnik, kdyz mi rekl, ze jsem mela volat zachranku, ze jsem mela analfakticky sok :nevim: 8o
zazily jste to nekdo? a poradite, zda ted jeste mam jit k lekari, kdyz uz je mi lip anebo se to musi jeste nejak lecit? nemam s alergiema zadny zkusenosti, tak se omlouvam pokud je muj dotaz hloupy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10704
9.4.15 18:57

Ano, měl by to vidět doktor. Pokud máš takhle prudké alergické reakce mohla by ses taky třeba začít dusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76020
9.4.15 18:58

@SussiK No, určitě bych vysadila ten diazepam - k čemu ti ho vlastně doktor dal? A dávala bych si pozor po další tabletě ATB. Jinak léčit se to teď už nijak nemusí, řešit by byly potřeba následky, tedy pokud by se ti začalo blbě dýchat nebo by se ti opět začal otok zvětšovat. Ale v každém případě by chtělo najisto vědět, zda to byla ta ATB, abys věděla, zda je smíš příště nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6094
9.4.15 18:58

Jdi na pohotovost i ted, musí ti dát místo toho něco jiného a navíc ti asi dají pero kdyby se ti to stalo znova. Nejde o srandu, hrozí i zástava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
9.4.15 19:05

@SussiK
A to bušení srdce normálně míváš? Už ta prvotní anamnéza je divná, atb a oběhový problém, a ještě to tlumit a pak ta reakce.. Četlas příbalové letáky co se s čím může?

Jestli jsi a budeš v noci sama, tak jeď teď na pohotovost. Pokud by tě to chytlo znovu až budeš sama, a začala ses dusit, tak se taky nemusíš na rychlou dovolat (jak nedávno ta paní v televizi, co ji píchla včela do krku a hučela bezmocně do telefonu a vypátrali ji snad až podle gpsky nebo čeho)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
9.4.15 19:05

@j.a.n.i1 asi jsem to blbe napsala, na ty atb to nebylo, ty uz jsem mela vicekrat…tohle bylo po tom diazepamu, asi 10 minut po tom co jsem si ho vzala
doktor mi ho predepsal jelikoz jsem dva dny nespala, tak prudce a silne mi busilo srce ze jsem nemohla usnout…ale jasny, uz si ho rozhodne nevezmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15197
9.4.15 19:06

@SussiK Šok je prudké snížení krevního tlaku. Anafylaktický šok je prudké snížení krevního tlaku v důsledku alergické reakce. Takže byla to alergická reakce, ale nezahrávej si s tím, jinak by šok mohl následovat.

Resp. podle tohohle by to byla mírná forma anafylaktického šoku.

Přeruš užívání léků, které reakci vyvolaly a co nejdřív (zítra konzultuj další postup s lékařem).

Příspěvek upraven 09.04.15 v 19:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76020
9.4.15 19:09

@SussiK Tak v tom případě bych já osobně byla celkem v klidu, akorát už bych všude hlásila, že diazepam nesmíš dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3936
9.4.15 19:17

@SussiK alergická reakce to nejspíš bude, anafylaktický šok vypadá jinak. Pokles tlaku, poruchy dýchání a často i porucha vědomí, nebo alespon pocit na omdlení. V šoku jsi určitě nebyla. Nicméně lékař by Tě měl vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
9.4.15 19:23

@kjhui ne, to buseni normalne nemivam, doktor mi kontrolovat tlak i delal ekg, pry vse v poradku, je to z te anginy, stejne jako bolesti ledvin…nevim jak se tomu rika cesky, co mam, u nas se to jnemuje Eiterangine(neco jako hnisava/strupova angina :nevim: ) ne, necetla :oops: spolehala jsem na sveho doktora(jinak je skvelej, vzdy pomohl spravne), kdyz mi to oboje predepsal, tak jsem myslella ze v poradku :?
@dituleska ja jsem docela srab, zaprve se bojim nemocnic :oops: a taky nevim, ted uz to vypada mnohem lip, abych nevypadala jak simulant :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
9.4.15 19:25

@Lucka1111 no to jsem zapomnela napsat, dost se mi tocila hlava a nemohla jsem se poradne nadechnout, jakoby zhluboka to neslo, dychala jsem jen melce…a to jeste i odpoledne jsem mela parkrat pocit na omdleni, jak jsem psala bylo mi dost slabo :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
9.4.15 19:28

@SussiK
aha.. a teď se neuraž :oops: nevím jak je to s nemocenskou v dojčlandu, ale ležíš? nebo chodíš do práce a jsi ve stresu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
9.4.15 20:24

@kjhui proc bych se mela urazet :kytka: ja nemocenskou nepotrebuju, pracuju z domova a jeste pro sveho muze takze pohoda, ale musim se priznat ze jsem nelezela posledni dva dny…citila jsem se uz docelka fit( az na to nevyspani v noci) a hlavne s triletym prckem se toho moc nenalezi :( sice jsem se snazila setrit ale moc to neslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
9.4.15 20:26

@eumedon @j.a.n.i1 diky,trochu jste me uklidnili, jelikoz s tim nemam vubec zkusenosti tak me to docela vydesilo :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15197
9.4.15 20:35
@SussiK píše:
@Lucka1111 no to jsem zapomnela napsat, dost se mi tocila hlava a nemohla jsem se poradne nadechnout, jakoby zhluboka to neslo, dychala jsem jen melce…a to jeste i odpoledne jsem mela parkrat pocit na omdleni, jak jsem psala bylo mi dost slabo :oops:

Pocit na omdlení už příznakem anafylaktického šoku je: Jeho příčinou je pokles tlaku a nedokrvenost mozku. Zatmí se před očima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat