Andulka - celodenní křik?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineUšoplesk
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 17.11.18 11:33
Andulka - celodenní křik?

Slíbila jsem dětem, že jakmile se přestěhujeme do podnájmu, koupím andulku. Z mládí s ní zkušenosti mám, vím, že to může být opravdu ochočený mazlík. Ale už si nepamatuji, jestli třeba celodenně křičí? Že se to dá očekávat ráno, to vím. A jak moc? Může to obtěžovat sousedy?
Hlodavci u nás nepripadaji v úvahu, mám fobii, žádný druh hlodavce nesnesu, a už vůbec nechytim do ruky, vztahuje se to i na králíky, apod., psa ani kočku nechci. Z těch ostatních mi jako přítulný a ochocitelny mazlíček vychází právě andulka.

Reakce:
Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 17.11.18 11:44

@Ušoplesk Mela jsem andulky mnoho let a i když je jen jedna (neměla by být sama) tak křičí, hlavně ráno, když třeba slyšela ptáky nebo viděla sluníčko. Pokud nemáte stěny z papíru a za sousedy blbce, vadit by jim nemela. A taky dost křičely když třeba slyšely nahlas tv. Povídají si no :)

PHV
Kecalka 381 příspěvků 17.11.18 11:54

@Lalelale Andulku máme v paneláku a nijak extra teda nekřičí :) to spíš ten bordel pod ní a kolem ní :lol: :lol:

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52178 příspěvků 17.11.18 12:00

Naše nekřičí :mrgreen: ráno až když přijdu do kuchyně,asi mě vítá :D
A sousedi nikdy nic neříkali.

Uživatel je onlineKamkam
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 17.11.18 12:08

Mame dvě a spíš spolu stebetaji. Samozřejmě občas spustí… Myslím, že když bude pěkně ochoceny, bude si s vámi taky stebetat. A řvát minimálně. A doporučuju andulku co nejpřirozenější barvy. Z našich zkušeností jsou ty modrý troubelatý. :mrgreen: a vysavač je nutnost :lol: aspoň ten malej ruční.

Uživatel je onlineKamkam
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 17.11.18 12:10

A sousedi s tím problém nemají. Pravda vedle bydlí starší paní, která už asi hůř slyší.. A na druhé straně bydlel pán… Těžký pohodar… A teď tam bydlí matka s dcerou a jedna z nich má asi turetuv syndrom, tak ty to asi řešit taky nebudou… :nevim:

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 17.11.18 12:13

Můj táta byl vždycky proti ochočování andulek. Považoval to za „ničení“ přírody. Takže u nás se chovala celá hejna přirozeně. Aulstralší papoušti nepatří mezi ukřičené. Ale můžete zkusit si pořídit Papouška zpěvavého. To by určitě sousedy obtěžovat nemělo. Určitě se vyhněte africkým, asijským ty jsou hodně ukřičení.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 17.11.18 12:31

Mame samotnou ochocenou, nekrici vubec. Pipa na pozdrav svym oblibencum.

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 17.11.18 12:37

Já myslím, že je to kus od kusu. Měla jsem experta, kterého iritoval sebemenší zvuk, třeba i psaní - jak tužka šoupala po papíru - a řval jak protržený.
Ale většina jen štěbetala.

Russet
Extra třída :D 12151 příspěvků 17.11.18 13:10

@Ušoplesk
Naše hlučné jsou. Máme dvě. Dělají svinčík z peří a prosa. Ale pro nás lepší než pes.

Uživatel je onlineUšoplesk
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 17.11.18 21:07

Ještě někdo má zkušenosti?

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 17.11.18 21:26

Máme andulku a aymaru a aymara je teda o dost tišší.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >