Andulka - celodenní křik?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 17.11.18 11:33
Andulka - celodenní křik?

Slíbila jsem dětem, že jakmile se přestěhujeme do podnájmu, koupím andulku. Z mládí s ní zkušenosti mám, vím, že to může být opravdu ochočený mazlík. Ale už si nepamatuji, jestli třeba celodenně křičí? Že se to dá očekávat ráno, to vím. A jak moc? Může to obtěžovat sousedy?
Hlodavci u nás nepripadaji v úvahu, mám fobii, žádný druh hlodavce nesnesu, a už vůbec nechytim do ruky, vztahuje se to i na králíky, apod., psa ani kočku nechci. Z těch ostatních mi jako přítulný a ochocitelny mazlíček vychází právě andulka.

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4102 příspěvků 17.11.18 11:44

@Ušoplesk Mela jsem andulky mnoho let a i když je jen jedna (neměla by být sama) tak křičí, hlavně ráno, když třeba slyšela ptáky nebo viděla sluníčko. Pokud nemáte stěny z papíru a za sousedy blbce, vadit by jim nemela. A taky dost křičely když třeba slyšely nahlas tv. Povídají si no :)

PHV
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 17.11.18 11:54

@Lalelale Andulku máme v paneláku a nijak extra teda nekřičí :) to spíš ten bordel pod ní a kolem ní :lol: :lol:

Petra Z
Hvězda diskuse 52607 příspěvků 17.11.18 12:00

Naše nekřičí :mrgreen: ráno až když přijdu do kuchyně,asi mě vítá :D
A sousedi nikdy nic neříkali.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 17.11.18 12:08

Mame dvě a spíš spolu stebetaji. Samozřejmě občas spustí… Myslím, že když bude pěkně ochoceny, bude si s vámi taky stebetat. A řvát minimálně. A doporučuju andulku co nejpřirozenější barvy. Z našich zkušeností jsou ty modrý troubelatý. :mrgreen: a vysavač je nutnost :lol: aspoň ten malej ruční.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 17.11.18 12:10

A sousedi s tím problém nemají. Pravda vedle bydlí starší paní, která už asi hůř slyší.. A na druhé straně bydlel pán… Těžký pohodar… A teď tam bydlí matka s dcerou a jedna z nich má asi turetuv syndrom, tak ty to asi řešit taky nebudou… :nevim:

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 17.11.18 12:13

Můj táta byl vždycky proti ochočování andulek. Považoval to za „ničení“ přírody. Takže u nás se chovala celá hejna přirozeně. Aulstralší papoušti nepatří mezi ukřičené. Ale můžete zkusit si pořídit Papouška zpěvavého. To by určitě sousedy obtěžovat nemělo. Určitě se vyhněte africkým, asijským ty jsou hodně ukřičení.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 17.11.18 12:31

Mame samotnou ochocenou, nekrici vubec. Pipa na pozdrav svym oblibencum.

Pipet
Generální žvanilka 24224 příspěvků 17.11.18 12:37

Já myslím, že je to kus od kusu. Měla jsem experta, kterého iritoval sebemenší zvuk, třeba i psaní - jak tužka šoupala po papíru - a řval jak protržený.
Ale většina jen štěbetala.

Russet
Neúnavná pisatelka 15018 příspěvků 17.11.18 13:10

@Ušoplesk
Naše hlučné jsou. Máme dvě. Dělají svinčík z peří a prosa. Ale pro nás lepší než pes.

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 17.11.18 21:07

Ještě někdo má zkušenosti?

PetraJ
Kelišová 6885 příspěvků 17.11.18 21:26

Máme andulku a aymaru a aymara je teda o dost tišší.

Váš příspěvek
Reklama