Jak vycvičit psa?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 21:51
Jak vycvicit psa ?

Dobry vecer. Doufam, ze to sem trosku pari a nekdo mi poradi. Jde o to ze ma babicka velky dum s obrovskou zahradou. Drivejsi pejsek zemrel, tak jsme ji koupili krizence nemeckeho ovcaka(fena) a ceskoslovenskeho vlcaka(pes) protoze je za potrebi trosku hlidace.Je hodnej, ale strasne divokej. Je mu 5mesicu a hrozne skace a taha. Nevite, jestli se psem staci jednou za tyden navstivit cvicak? Ona ho cvicit nemuze a my bydlime moc daleko. Ma tu nekdo radu? Zase z nej nechceme zleho psa, protoze za rok az dva se tam budem stehovat a ja mam 10leteho syna.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martis83
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 11.11.18 22:07

Bože a to jste o výchově a výcviku dopředu nepřemýšleli??? Chudák pes, brzy se někde dočteme, že pro něj hledáte nový domov, protože na něj nemáte čas nebo ho nezvládáte. Ale k tvému dotazu. Ne, jednou týdně určitě nestačí. Na cvičáku vám řeknou co a jak a poradí, jak ty které situace řešit, ale cvičit je třeba nejlépe každý den a taky chodit se psem ven na procházky, aby se socializoval a proběhl. Zatím je to štěně, který má na skákání a divočení ještě nárok. A pokud se celý týden nedostane ven a nikdo s ním nepoblbne, tak co čekáte? K výběru plemene se radši vyjadřovat nebudu :roll:

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 11.11.18 22:08

čévéčka jsou děsně těžký na výchovu..chovaj se jak vlci…to byla ale blbost pořídit takovýho psa, když to neumíte vychovat.

Fjodorka
Extra třída :D 11255 příspěvků 11.11.18 22:10

Tohle nedopadne moc dobře, podělali jste to už od začátku. Mladé zvíře, kterému se nikdo nevěnuje a které roste jako dříví v lese.. No, na ten cvičák rozhodně choďte, ale prostě je potřeba se tomu psu věnovat denně, procvičovat s ním, pracovat, ale lepší jednou týdně, než drátem do oka. Máte křížence pracovních inteligentních plemen, on ten pes zlý nebude, ale bude to hrozný klacek. Co to bylo za dementní nápad pořizovat babičce, která se psu nemůže věnovat, štěně a ještě takovéhle štěně? :nevim:

Dělejte, co můžete, každých 10 minut práce se psem bude na tom zvířeti znát. Začněte hned.

Heivka
Závislačka 3256 příspěvků 11.11.18 22:12

Se psem se musí cvičit pravidelně, jinak je sebelepší cvičák k ničemu. Že je pes v 5 měsících divoch není divu, ale trochu se mi tam nelíbí to ČVčko, protože to je pes jednoho pána,kdo s ním pracuje, kdo ho cvičí toho poslouchá, ostatní má háku, proto se od nich upouští jako od služebního plemene. Zadělali jste si bohužel na pořádný průšvih, pořídit aktivní a inteligentní plemeno staré babičce je problém, protože ten pes se bude nudit a buď bude likvidovat zahradu, nebo bude nervní (divoké lítání kolem plotu,štěkání na cokoli) a v nejhorším případě i může být agresivní. Na cvičáků máme pár takových psů zachráněných ze zahrad a není to nic pěkného. Pokud se psovi nemůžete věnovat, najděte mu nový domov, bude to lepší pro všechny.

Uživatel je onlineCeleste97
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 11.11.18 22:13

Hele každej pes potřebuje výchovu a konkrétně tohle kombo i pevnou ruku ;) Zatím je štěně takže divočí, ale pokud ho nebudete usměrňovat brzo vám přeroste přes hlavu, protože ho nikdo nenaučil že to nesmí ;)
Kolik je babičce, že ho nemůže cvičit? :think:
Bude mít procházky,nebo ani to babička nebude dělat?

Russet
Extra třída :D 12198 příspěvků 11.11.18 22:13
@GazakovaPavla píše:
Dobry vecer. Doufam, ze to sem trosku pari a nekdo mi poradi. Jde o to ze ma babicka velky dum s obrovskou zahradou. Drivejsi pejsek zemrel, tak jsme ji koupili krizence nemeckeho ovcaka(fena) a ceskoslovenskeho vlcaka(pes) protoze je za potrebi trosku hlidace.Je hodnej, ale strasne divokej. Je mu 5mesicu a hrozne skace a taha. Nevite, jestli se psem staci jednou za tyden navstivit cvicak? Ona ho cvicit nemuze a my bydlime moc daleko. Ma tu nekdo radu? Zase z nej nechceme zleho psa, protoze za rok az dva se tam budem stehovat a ja mam 10leteho syna.

Babička měla dostat kavalíra a ne takového psa :zed: Kdo s ním bude denně chodit ven? Babička? Kolik je jí let? 8o

Ivčis
Závislačka 3968 příspěvků 11.11.18 22:14

Vemte si ho na rok k sobě, věnujte se mu a za rok se nastěhujte s hlídačem a dobrým společníkem pro rodinu.

sirikit
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 11.11.18 22:16

Ježiš, kolik je babičce?
Doufám aspoň v čupr paní chvíli po padesátce. :andel: :andel:
Musí ho cvičit i ona, několikrát denně, aspoň klasiku: přivolání, sedni lehni zůstaň, aporty, ten pes ji musí respektovat - a hlavně potřebuje pracovat, vytížit, jinak se začne nudit a bude dělat blbosti.
Jestli je babička vetchá stařenka, které rozdivočený vlčouch při takových těch svých bláznivých obíhačkách vyvalí koleno na druhou stranu, budete mu vážně brzo hledat nový domov a babičce invalidní vozejk. :zed: :zed:

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 11.11.18 22:34

Chodime jednou tydne na cvicak se stenetem borderky od jejich tri mesicu a staci to, ale BOC jsou obecne jedni z nejchytrejsich plemen psu. Venujeme se mu ale denne…

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 11.11.18 22:59

Je sice pekne, ze to chcete nejak resit, ale obavam se, ze v tomhle pripade se to mine ucinkem (pokud se tomu chcete venovat tak jak pisete) a bude dalsi chudak pes na odpis :zed: doporucuji hodne dobre pojisteni proti skodam zpusobenym psem - odpoved na Tvou otazku - tohle fakt nestaci - s nejvetsi pravdepodobnosti babicce zadelavate na prusvih… a rada - v tomhle pripade bych doporucila najit mu novy domov dokud je stene (pokud babicka nemuze s nim pracovat a vy taky ne) a vyber adekvatniho psa - klidne starsi fenu vetsiho plenene uz vyklidnenou treba z utulku

Heivka
Závislačka 3256 příspěvků 12.11.18 10:50

@Hanka1 Ale rozdíl je, že se psovi mimo cvičák věnujete, to oni nemohou. Práce se psem musí být soustavná a není to jen jednou týdně ho vzít na cvičák a pak ho zapomenout na zahradě u babičky, která ho maximálně nakrmí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 18:19

Bohuzel,takove urazeni jako kolik je babicce to jsem zjistovat nechtela. Budem se tam stehovat do 1roka. Zahrada ma 1000m2 a to si myslim na probehnuti staci. Bracha ho k tomu jeste dvakrat dene chodi vencit ,ale bohuzel ne cvicit. Potrebovala jsem jen radu :,( bohuzel jsem se setkala poze s kritikou. Barak bez psa hlidace byt nemuze je to velke stave se spousty zvirat. Je hodny a syn Rexe miluje. Vzdy tam byl jen zly pes,se kterym se nedalo pomazlit,coz jsem nechtela kvuli synovi. Neni to moje babicka,ale tchyne. Takze zas tak stara neni. Jen jsem chtela probirat pouze vycvik. Je mi ted lito ze jsem vubec neco takoveho resila. Moc se vam omlouvam, ze jsem vas obrala o cas :( :( :(

Uživatel je onlineCeleste97
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 12.11.18 19:10
@GazakovaPavla píše:
Bohuzel,takove urazeni jako kolik je babicce to jsem zjistovat nechtela. Budem se tam stehovat do 1roka. Zahrada ma 1000m2 a to si myslim na probehnuti staci. Bracha ho k tomu jeste dvakrat dene chodi vencit ,ale bohuzel ne cvicit. Potrebovala jsem jen radu :,( bohuzel jsem se setkala poze s kritikou. Barak bez psa hlidace byt nemuze je to velke stave se spousty zvirat. Je hodny a syn Rexe miluje. Vzdy tam byl jen zly pes,se kterym se nedalo pomazlit,coz jsem nechtela kvuli synovi. Neni to moje babicka,ale tchyne. Takze zas tak stara neni. Jen jsem chtela probirat pouze vycvik. Je mi ted lito ze jsem vubec neco takoveho resila. Moc se vam omlouvam, ze jsem vas obrala o cas :( :( :(

Jenomže pokud se tomu psovi nebudete dostatečně věnovat může se z něj stát pes, který bude zlý a nenechá na sebe sáhnout! A pak budete rychle shánět kam ho dát protože je agresivní :roll:
Když už ho brácha venčí 2× denně, proč s ním nemůže trochu pracovat? Přivolání, sedni, zůstaň..To snad zvládne a pes se to naučí rychle, je mladý ;)

Martis83
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 12.11.18 19:34

@GazakovaPavla bohužel je vidět, že o psech nevíte vůbec nic. Pokud chcete hlídače bez výcviku, je třeba zvolit úplně jiné plemeno než NO nebo ČV. NO se musí naučit hlídat a sám se to nenaučí. Že štěká, neznamená, že je to hlídač, štěkat umí i čivava. Navíc hlídač a domácí mazel k dětem taky tak úplně nejde dohromady, zvlášť ve vaší situaci. Kdybyste ten rok počkali, určitě byste se tady dočkali i jiných rad. Když psa vidíte jednou za týden, je těžké něco radit. A myslet si, že bude sám běhat po zahradě je přinejmenším naivní. Maximálně bude běhat kolem plotu a štěkat na všechno a všechny, co půjdou kolem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >