Může být pes od štěněte venku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tajaaa
Povídálka 41 příspěvků 08.11.18 19:59
Pes od štěněte venku???

Hezky večer 20.11. Si jedem pro noveho pejska (Border kolie) ktery bude 100% venku ale majitelka je ma doma… my mame připravenou venku zateplenou boudu mezi dvema budovama zezadu stena takze nefouka + jsme přidělali dvířka na večer aby neutikala jinak by měla přes cely den vyběch s zahradou…chtěla bych ho dat hned první den ven je mi jasne že to pro něj bude těžke a že snim budu muset travit co nejvice času ale doma ho nechceme zvykat tak bych prosila nějake rady a zkušenosti. Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 08.11.18 20:04

Já bych aspoň první pár dní nechala doma s vámi. Bude to pro něj těžké, bude od maminky a vy ho chcete zavřít samotného na zahradu? :nevim: Můj pes kňučel i u mě jak hledal maminku a sourozence, neumím si představit nechat ho plakat venku samotného :zed:
Ale pokud to tak opravdu chceš…tak si vezmi nějaký hadr, nechte ho pár dní u feny ať načichne jejím pachem, aby jí cítili. Taky bych mu dala nějakého plyšáka.

vejilka
Závislačka 4626 příspěvků 08.11.18 20:07

No podle mě je na zvykání venku docela blbé počasí. Když už, tak jste si měli pořídit štěně v létě, aby si stihl udělat zimní srst. Naše čuba je v létě venku, kdy i spí v boudě,teď sice nemrzne, ale stejně jí už zavírám dovnitř :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25067 příspěvků 08.11.18 20:07

NEchala bych týden na verandě, aby si zvykl na změnu. Nepochopila jsem to s tou boudou. Budete muset v noci chodit boudu otvírat, nebo se v ní počůrá. Plus bych nenechala rozhodně samotné na pozemku, kam je vidět, jinak Vám ho někdo do pár dní ukradne.

vejilka
Závislačka 4626 příspěvků 08.11.18 20:09
@Celeste97 píše:
Já bych aspoň první pár dní nechala doma s vámi. Bude to pro něj těžké, bude od maminky a vy ho chcete zavřít samotného na zahradu? :nevim: Můj pes kňučel i u mě jak hledal maminku a sourozence, neumím si představit nechat ho plakat venku samotného :zed:
Ale pokud to tak opravdu chceš…tak si vezmi nějaký hadr, nechte ho pár dní u feny ať načichne jejím pachem, aby jí cítili. Taky bych mu dala nějakého plyšáka.

Já třeba psa od štěněte nemám, takže nejsem nějaký odborník, ale mám kocoura od kotěte a první týden byl taky venku s námi vevnitř. Celou noc plakal po mámě, musel si i na nás zvyknout, že u nás mu bude dobře. Hlavně by stoprocentně zdrhl

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25067 příspěvků 08.11.18 20:10
@vejilka píše:
No podle mě je na zvykání venku docela blbé počasí. Když už, tak jste si měli pořídit štěně v létě, aby si stihl udělat zimní srst. Naše čuba je v létě venku, kdy i spí v boudě,teď sice nemrzne, ale stejně jí už zavírám dovnitř :nevim:

Prosím tě venku je teplo, není důvod psa s podsadou dávat dovnitř. Jako pokud to máte jako že ji tam chcete, ok, ale důvod, že je venku zima, to je nesmysl.

I ještě ještě nasrstí, pokud má dostatečně malou zateplenou boudu, tak to dá.

Masina
Stálice 57 příspěvků 08.11.18 20:15

Sousedé takhle hned od začátku zvykali štěňata německých ovčáků. Přivezli štěně od mámy a nechali ho na zahradě. Bylo to strašné pro to štěně a pro nás - sousedy také. To nejvytrvalejší štěně vylo déle než týden ve dne v noci. Ti ostatní to většinou vydrželi „jen“ 3 - 4 dny. Podle mě přestali ve chvíli, kdy byli úplně psychicky vyřízení a fyzicky vyčerpaní. Nevím, jak to kdy probíhalo u kohokoliv jiného, ale zažila jsem - když tak počítám - u těch sousedů 5 štěňat. A doteď je mi jich líto. Já měla všechny psy také stoprocentně venkovní, ale štěně jsem si nechala doma a venku jsem je navykla, když jim bylo tak 6 měsíců. Nebyl problém. Znalo svojí boudu, zahrada byla jeho, bylo si jisté samo sebou i námi. Upřímně - takhle rovnou to štěně vyšoupnout SAMOTNÉ ven, když najednou ztratí mámu, sourozence, domov…mi přijde brutální. Představa, že ho budeš mazlit, pak mu ukážeš boudu a večer půjdeš domů a ono se v pohodě prospí, mi přijde utopická. Bude mu strašně smutno. Třeba nebude tak výt jako ti ovčáci, ty se v pohodě vyspíš, ale pro něj to bude hrozný.

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 08.11.18 20:25

Vy ho chcete zavřít na noc napevno v boudě?

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 08.11.18 20:28

Porizovali jsme si stene pred dvema lety v priblizne stejne dobe a normalne jsme ho nechali od prvniho dne venku :nevim: jednu noc knourala a pak uz nic ;) ted si ani nedovoli prekrocit prah domu :)

Tichošlápek
Extra třída :D 10483 příspěvků 08.11.18 20:32

Prijde mi to kruté. Vezmes ho z domova, od matky a soupnes samotného do boudy. Děsný. Mame australaka, teď uz je většinu dne venku, v noci je ještě doma, ale časem ho prevedu úplně ven. Je mu šest měsíců. Nicméně jako male stěně byl doma u mne u postele v pelechu, aby se nebál a taky jsem měla v merku, kdy bude chtit vencit. S postupným zvykanim venku nemá problém a prijde mi to lidstejsi

Uživatel je onlineEnnny
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 08.11.18 20:56

První týden byla ve sklepě ,pak už venku..ten pes kňoura jestli je vevnitř nebo venku furt je to pro něj nové prostředí…mi přijde zase ujeté ho zkoušet furt na něco nového (nejdřív doma pak půl na půl pak jen venku ten pes pak vůbec neví co čekat)

arada
Extra třída :D 13880 příspěvků 08.11.18 20:59

Dostali jsme štěně na vánoce, ten rok už byl sníh a byl hned od začátku venku i když dcery ho měly v bytě.Už je mu víc jak 16 let a těší se dobrému zdraví dodnes.

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 08.11.18 21:09

Štěně zvyklé na teplo bytu a na sourozence s matkou hned první den půjde do boudy. To je pro mě ujetý, není na zimu díky bytu vůbec připravený, když pominu fakt, že bude úplně sám tak bych se bála následků ze zimy, sice není tak moc hnusně, ale neměl šanci si zvyknout na pořádný pobyt venku. Další věc, jak jako budeš řešit noční venčení? To vstanes, pustis z boudy a zase zavres?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 08.11.18 21:11

Máme štěně stejné rasy, je mu už 9 měsíců a větší část noci i většinu dne je venku, ale je to jeho vlastní rozhodnutí, může si zalézt domu, když potřebuje. Ze začátku byl s námi doma, ale jak se po létě ochladilo, tak se mu venku zalíbilo, protože doma je mu teplo. Ale jako štěňátko bych ho nechala klidně doma aspoň přes zimu a pak na jaře už bude větší a zvykne si venku bez problému. Ten náš vůbec nebrečel ani nenaříkal a velmi rychle si zvykl, ale já jsem s ním byla stále doma, byla jsem těhotná, starší děti byly ve školce a já na něj měla čas.

Yopii
Kecalka 238 příspěvků 08.11.18 22:21
@tajaaa píše:
Hezky večer 20.11. Si jedem pro noveho pejska (Border kolie) ktery bude 100% venku ale majitelka je ma doma… my mame připravenou venku zateplenou boudu mezi dvema budovama zezadu stena takze nefouka + jsme přidělali dvířka na večer aby neutikala jinak by měla přes cely den vyběch s zahradou…chtěla bych ho dat hned první den ven je mi jasne že to pro něj bude těžke a že snim budu muset travit co nejvice času ale doma ho nechceme zvykat tak bych prosila nějake rady a zkušenosti. Děkuji :srdce:

Pokud je z domaciho chovu tak ven urcite ne, na to si pes musi vybudovat podminky a spatne to snasi i dospely zdravy jedinec, ktereho date ven az na zimu. Proste to mate blbe nacasovane. To by vam mel ostatne rict i chovatel, od ktereho psa berete (pokud to neni ten typ, co je rad, ze ma zajemce). Bud si vemte z jarniho vrhu anebo hold do jara at je v domacich podminkach. Riskujete jeho zdravotni potize a v horsim pripade ho muzete najit jednoho rana mrtveho (takovych pripadu je kazdorocne vic nez dost). Zateplena bouda je taky stavena dle velikosti psa (at si ji muze zadychat a vyhrat).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >