Andulka Šafářová?!

1
3.2.17 06:27

Andulka Šafářová?!

Dobrý den, žádám Vás o rady s výběrem jména pro naše další dítě.
Máme dcery Verunku a Danielku a syn se jmenuje Martínek.

Pro chlapečka vybíráme mezi jmény Michael/Samuel/Erik.

Shoudnout se na holčičím jméně je velký háček a proto Vás žádám o pomoc. Manžel chce, aby se jmenovala Anna. Nechci to připustit, jelikož nechci, aby jí ve šklolce a škole říkali Andulko Šafářová. Manžel neustále říká, že třeba jí tak říkat nebudou, já tomu ale nevěřím. Jsem přesvědčena, že by se jí takto posmívali. Navrhovala jsem někokik dalších jmen Lenka, Natálie, Stela, Julie, Sofie, Denisa, Renata, Adéla,… a plno dalších, ale nic se manželovi nelíbí a stále trvá na Anně.
Prosím Vás, můžete mi napsat tipy na jména, která bych mu mohla předložit? Já už jsem opravdu v koncích a myslím, že budu souhlasit se skoro jakýkoliv jménem kromě Anny.
Děkuji za příspěvky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

974
3.2.17 06:32

A vy se jmenujete Safarovi? Anicek beha tolik a fakt si nemyslim, ze kazde se prezdiva Andulka Safarova :lol: Navic to snad ani dnesni deti uz neznaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
3.2.17 06:35

@tery01 a vy se jmenujete Šafářovi, ze se bojis aby ji tak nerikali? Me by to treba nikdy nenapadlo, jen tak nejake Anicce takto říkat. Mam sestru Annu, a nikdy ji tak nikdo neříkal. Ma plno přezdívek a zkomolenin jména, ale nikdy Andulka Šafářová :lol: věř, ze ke každému jménu jde najít neco ošklivého. Např. Stela je ztuzeny tuk - to by treba me vadilo vic.

• Nahlásit
  • Citovat
5271
3.2.17 06:36

Já o jedné Andulce Šafářové vím a je to malá holka :nevim:. Kdo bude chtít se smát, najde si i u jiného jména důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2683
3.2.17 06:38

@Janee19 @Marie432875 Kdyby se nejmenovala Šafářovi, tak se asi takhle neptá, ne? :roll:
@tery01 Tak os ani doma neříkejte Andulko, ale Aničko. Nevím, jestli si děti spojí Annu s Andulkou. Spousta jich třeba neví, ze Honza může být Jenda. Navíc na každé jméno jde vymyslet něco, takže ja bych do Aničky klidne šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
3.2.17 06:54

Spíš děti bych se bála dospelych :-D na mě celý život houkal soused Johana s dlouhejma nohama a jmenuju se Jolana. Takže si stejně nevyberes. Nebo se smál, že mám zrz vlasy.
Děti ji spíš vymyslí legrační přezdívku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
3.2.17 07:22

@tery01 S výběrem neporadím, to si musíte dohodnout vy dva s manželem, ale věř, že děti vymyslí něco na jakékoliv jméno. Andulka Šafářová mi přijde hezké :) Nebo zkus navrhnout nějaké jméno, které zní trochu podobně, ale tvar Andulka se u něj nepoužívá (Aneta, Andrea…)

Příspěvek upraven 03.02.17 v 07:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.17 07:24

Sice nejsem Anna, ale taky mi tak ve škole občas říkali (kvůli příjmení). Trauma z toho fakt nemám a ani mi to nepřijde nijak extra hanlivé. Neřešila bych to. Anonym - příjmení

• Nahlásit
  • Citovat
17753
3.2.17 07:33

Na každé jmeno si deti neco najdou ;) a pokud ne na jmeno, tak na neco jineho. Ja nemela s jmenem problem, ale mela jsem spoluzaka a rikali nam spolecne Lokomotiva a Masinka (z prijmeni :lol: ) a trauma z toho nemam. A Andulky Safarove bych se nebala. Vetsina deti to ani nezna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
3.2.17 07:57

A proc je Andulka Safarova spatna? Nevnimam to hanlive, ani ta pisnicka neni nejak strasna.To ji taky muzou rikat Holka Modrooka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9307
3.2.17 08:03

Znám jednu Aničku Šafářovou, je jí 17 a nepamatuju se, že by jí někdo říkal Andulko Šafářová. Upřímně ani mě to za celou dobu nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
3.2.17 08:06

Děti ve školce nemají o příjmení ostatních moc ponětí nebo si to aspoň nespojí pokud jim to někdo neřekne:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.17 08:21

Co místo Anna dát Radana? RadAna. Hezké, ne moc časté jméno. Znám dvě a super holky do nepohody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18764
3.2.17 08:22

@tery01 No moc nechápu o co jde? Mám dceru Annu a celá rodina jí říká Andulko. Já sama jí říkám Andulko. Říkám jí Ani, Andulí, jak to přijde na jazyk. A nikdo se jí nesměje že je Andulka Šafářová a to k tomu příjmení nemáme daleko :mrgreen:

Anna je krásné jméno. Samo že pokud se ti nelíbí tak ho nedávej ale jenom kvůli tomu se mi to zdá fakt ujeté :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
3.2.17 08:36

Jak pisou holky- deti tu pisnicku uz pomalu ani neznaji a i kdyby jo, co je na tom tak strasneho? :think: vice posmesku vymysleji dospeli, nez deti. Treba svagrova i svagr uz nasi 7 mes dceri rekli nekolikrat:„Emci, kozy ti tanci…“ :roll: jakoze haha, to je strasna sranda :roll:
Na kazdy jmeno se neco vymysli a Andulko Safarova mi prijde hezky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama