Angína dva dny po dobrání ATB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katula81
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 13.12.10 13:11
Angína

Mám takový problém mám již podruhé angínu během páru dní sotva jsem dobrala jedny ATB tak do dvou dnů opět bolest v krku zítra mám dobrat poslední prášek a v krku stále bolí míň ale bolí horečky nemám ani sem neměla a čepy na mandli(jednu již mám vytrhlou z dětství)taky ne!Co mám po své dr požadovat vzíti krve a asi stěr co?Teďkom to chytla i mladší dcerka ta teda i s velkýma teplotama v sobotu jsme byli na pohotovosti ale dneska už vypadá líp dokonce i teplotky klesly!Jsem z toho už opravdu otrávená… :-?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Alichi
Kelišová 5611 příspěvků 13.12.10 13:27

Tak tohle jsem měla přesně před rokem, do dvou dnů po dobrání ATB opět angína - a to včetně čepů na mandlích. A takhle třikrát dokola. :roll: Byla jsem z toho otrávená a zničená - ale aspoň doma to nikdo ode mne nechytil. Určitě bych chtěla stěr z krku - jsem poučená. Radši den počkat na výsledky a pak brát cíleně antibiotika, než se jimi ládovat pomalu měsíc téměř bez efektu. Krev nevím - maximálně sedimku nebo CRP, ale ten výtěr z krku určitě. Říká se, že se nemá angína „přecházet“ - no, já teda u dr. byla a stejně mně to moc nepomohlo, navíc mne od té doby (takže rok) bolí malé klouby na rukou a příjemné to teda není…
Tak ať se toho rychle zbavíte!

BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 13.12.10 13:28

Určitě výtěr z krku, jestli tam nemáš nějakého „hnusáka“, na kterého bys potřebovala jiná atb.

Ale jinak, jestli to máš teď teprve podruhé a předtím se Ti to nestávalo, může to být klidně jenom náhoda. Můj mladší měl anginu v 8-9. měsíci přesně takto, dvakrát za sebou - od té doby nic, výtěr z krku negativní, prostě se to jednou vrátilo a napodruhé se toho zbavil.

Určitě požádej o výtěr a zkus vydržet, věřím, že už budeš mít pokoj.

dzarunka
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 3 inzeráty 13.12.10 14:56

já mívám angíny docela často bez teplot,někdy čepy někdy ne.....při dobrání penicilinu mě pořád bolelo v krku a byl tam streptokok-zavřeli mě na infekční s podezřením ještě na stafylokoka :mrgreen: určitě žádat výtěr…jednou mně ho dr ani dělat nechtěla,pak když viděla že mám prcka tak mi ho udělala a za 3dny volala že je tam streptokok na 3 kříže......

Rencaner
Nováček 2 příspěvky 18.01.11 16:09
Angína bez antibiotik

Díky bylinkám které užívám jsem se angíny zbavila za 4 dny a nemusela jsem jít pro antibiotika. Jsem nadšená jak to funguje. Bylinky používám už rok a změnil se mi život. Posílila jsem si imunitu a už tak často nemarodím.

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 06.11.12 08:23
Angína 2012

Ahoj holky, potřebuji poradit:
Dceři (4,5r) v neděli na pohotovosti diagnostikovali angínu. Nikdy předtím jsem s naštěstí s angínou nesetkala. Bere Ospen po 6ti hodinách. Stěžuje si na velké bolesti krku (nechce ani moc pít, jídlo vůbec)a já nevím jak jí ulevit…máte nějakou radu jak zmírnit bolest v krku? Máte i nějakou vychytávku jak dostat do dítěte Ospen? V noci jí hodinu přemlouvám, aby si vzala antibiotika, vůbec jí to nechutná a půl hodiny ji to pomalu vstřikuji do úst a jsou u toho hrozné scény :,( …Dnes i hned ráno po probuzení zvracela v posteli…Ach jo, nejspíš se to rozjede i u brášky, napil se v neděli z její lahvičky.

děkuji :kytka:

Hadumi
Extra třída :D 11603 příspěvků 06.11.12 08:37

Právě máme angínu, ale naštěstí jí dávám atb v sirupu, v létě jí Ospen píchali. Dávám po lžičkách heřmánkový čaj a včera mi dr. říkala, ať dělám zábaly krku. Nevím jak je prášek velký, já bych ho v hmoždíři rozmačkala a smíchala s trochou něčeho co má moc ráda (lipánek?) nbeo bych jí sloíbila nějakou odměnu, kterou neodmítne…

lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 06.11.12 08:44

@PetraKad Zrovna taky máme angínu, malému je necelej rok. Máme Ospen sirup, malej je na něj úplně natěšenej, otvírá pusu jak vidí, že ho nalejvám, takže to díkybohu řešit nemusim. Ale taky bych to asi nějak zamontovala :D do jídla, aby to zbaštila.
Jinak já malému vždycky ulevím něčím studeným, troškou jogurtu z lednice nebo tak.
Navíc v sobotu se osypal, tak se nám z toho vyklubala spálová angína, zítra jdeme na KO, tak snad už budeme moct ven, je to na hlavu.

Navstevnice  06.11.12 08:53

Pochopila jsem, že zakladatelka dává dceři Ospen sirup. Nespolkla by malá už prášek? Nebo do něčeho rozmačkat? Zeptala bych se pediatra.

lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 06.11.12 08:54

Jojo, teď to čtu znova, vstřikuje..takže nejspíš sirup. Tak to tedy taky nevím, ono to asi ani jinak než takhle,,násilím,, vstříknout do krku nepůjde :roll:

Navstevnice  06.11.12 08:54

Krku uleví studené, z ovocné šťávy udělat malé nanuky - uleví se jí a ještě do sebe dostane vitamíny. Jen pozor, ať to není z příliš kyselého ovoce.

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 06.11.12 09:48

Holky děkuji za příspěvky…ano, je to Ospen sirup. Zase teď ráno jsem s ní bojovala hodinu :roll: …Je zvláštní, že ji to nejede…je hodně bonbonová a tohle je jako žvýkačka…Zkoušela jsem ji to smíchat s jogurtem, taky ji to nejelo. Teď to momentálně natáhnu do stříkačky od nurofenu, připravím šťávičku a postupně s velkým přemlouváním vstřikuji po částech do úst a rychle to zapijí. Trvá to cca. hodinku :zed: Chladím ji přesínávky v lednici, zkusím z nich udělat malé nanuky- díky za tip :palec:

lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 06.11.12 09:50

@PetraKad on je ten sirup totiž s dost hořkym ocasem, já se divim, že malej je na něj žhavej.

Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 06.11.12 09:50

Taky akorát děti končí angínu, dobírají atb, mají to oba, nejprve dcera 4,5r a hned na to i syn 1,5r, naštěstí mi atb v sirupu berou taky v klidu, chutnají jim, v noci musím akorát dceru probudit, chce si to stříkačkou dát sama a když je v polospánku, tak mi pusu neotevře, syn si u toho ještě zatleská.
Ale jinak mi dr radil šalvějové cucací bombony na uklidnění krku, dávat priznic, ale teda dcera priznic měla asi 2 dny, druhý den atb jí krk přestal bolet, synovi stejně. Jíst a pít nechtěli asi 3 dny, maximálně něco chladnějšího, tekutého.

Anonymní  03.02.14 12:15

Ahoj holky,
chci se zeptat na vas nazor na prubeh moji anginy. Zacalo to tak ze me bolelo cele telo, za nekolik hodin se pridala bolest v krku, celou noc jsem nespala a rano sla k doktorovi, ten mi koukl do krku a dal atb na anginu. Co se tyce bolesti v krku tak atb krasne zabraly a uz me vubec neboli. Akorat me hrozne trapi bolest hlavy, kdyz lezim tak je to v pohode, ale jakmile se zvednu tak mi tresti hlava. Nemuze to byt zanet mozkovych blan? Jeste abych dodala, tak od zacatku jsem mela teplotu max 38 a to pouze prvni den + prvni dva dny stuhlost sije.

Diky moc za vase zkusenosti a nazory

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Sedm potravin, které mohou hrát roli v prevenci rakoviny

Je to tenký led, na který se vědci pouštějí neradi. Žádné jídlo samozřejmě... číst dále >

Reklama