Angína - jít ven

570
17.6.10 15:17

Angína - jít ven

Asi vám bude můj dotaz připadat úplně hloupý, ale fakt bych chtěla znát názor ostatních…

Tomáš měl včera večer teplotu 38,5. Měl ji i po půlnoci, kdy jsme ji srazili Nurofenem. Od té doby je bez teploty, a je to náš Tomík ve standardní formě.
Protože teplota tak rychle odezněla, přičítala jsem ji tomu, že jsem ho prostě včera přetáhla - měli jsme plavání dopoledne i odpoledne…

Jenže dneska jsme byli na tříleté prohlídce Lindy a Tom měl být očkovaný, zmínila jsem teplotu, Dr. koukla do krku a ejhle! - prý angína, která tu teď v okolí řádí (jen nějaká krátká, na pár dní, bez těžkého průběhu…).

Můj dotaz tedy - kdybychom dnes nebyli u doktorky, dopo bychom ven nešli (přece jen teplota, ať si odpočine), nicméně odpo už bychom ven šli, protože se jeví úplně normálně, odpočatý je, venku krásně počasí tak akorát, co by se nešmrdolil někde před domem.....
Se znalostí toho, jak se věci mají, se ven jít „bojím“.

Co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
17.6.10 15:22

Já bych teda nešla. Nejen kvůli svému dítěti, ale i kvůli ostaním dětem, které by mohl nakazit.

A pokud bere ATB (když je to angína :nevim: ), tak by na sluníčko neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
17.6.10 16:21

ahoj,
jeden den PO HORECKACH bych doma zustala,ale pak uz bych ho -POUZE V KOCARKU ALE!-ven vzala…
U chodiciho ditka bych nechala doma jeste dele :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
17.6.10 17:00

No ale pokud je to angína, tak asi dostal antibiotika, ne?
Já mám Klárku taky doma s angínou a antb. a ven tedy nechodíme.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
17.6.10 18:05

Určitě bych nechodila, aspoň 2-3 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.10 18:38

Ven nechodit, organismus je oslabeny a mel by lezet, pro tak male ditko je to zatez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
17.6.10 21:11

Když je bez teplot, tak já bych si krátkou procházku v kočárku dovolila. S ATB se nemá na sluníčko, takže bych natřela silným faktorem. Čerstvý vzduch mu udělá dobře, stejně tak změna prostředí.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
17.6.10 21:33

No, my zítra šupajdíme znovu k doktorce, protože měl červený krk a protože to tu řádí, tak aby se ujistila, o co vlastně jde… takže ATB nemá. Vlastně jsem snad ani nepotřebovala vědět, jestli půjdem nebo ne… jen jsem si asi dělala alibi :-) že kdybychom k dr. nešli, nevěděla bych, že mu něco je a myslela si, že byl jen přetaženej… Taky dodržuju to, že po horečce minimálně jeden den nikam nechodíme, ale jak píšete, bez teploty, v kočárku…
Ono je něco jiného mít jedno dítě, se kterým člověk doma klíďo je, a něco jiného mít jich dvě a více, když ty ostatní „trpí“ doma i za toho nemocného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
17.6.10 21:35
DMartina píše:
Ono je něco jiného mít jedno dítě, se kterým člověk doma klíďo je, a něco jiného mít jich dvě a více, když ty ostatní „trpí“ doma i za toho nemocného…

Jojo, taky s Marečkem zrovna „trpíme“ za Helenku… má zánět průdušek a ATB.. a asi se tu brzo sežereme… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
18.6.10 12:14

Malá je po spále a trčíme doma, protože je oslabená a právě kvůli lidem, co tahají ven nemocná dítka, aby něco nechytila… Jsme doma už tři týdny. Dr. mi to kladla na srdce, že fakt nemám riskovat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.19 09:28

Holky ráda bych obnovila diskuzi. Syn necelé tři roky,od středy má angínu,bere antibiotika. Nejvyšší teplotu co měl byla 37,5 to bylo v úterý od té doby bez horeček. Od úterka jsme zavřený doma a je to už fakt na palici,syn nemocne rozhodně nevypadá,řádí jak černá ruka,sotva co vstane, jediné co ho bolí je aft v puse. Tak bych se chtěla zeptat myslíte, že o víkendu může nachvilku ven, pořád brečí u okna a ukazuje tam,tam. Nemyslím někde mezi lidi. Muž pojede pro dřevo,tak by ho vzal sebou, jde jen tak o půl hodinku venku, než muž náloží dřevo. Moc vám holky děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
8779
5.4.19 09:34
@Anonymní píše:
Holky ráda bych obnovila diskuzi. Syn necelé tři roky,od středy má angínu,bere antibiotika. Nejvyšší teplotu co měl byla 37,5 to bylo v úterý od té doby bez horeček. Od úterka jsme zavřený doma a je to už fakt na palici,syn nemocne rozhodně nevypadá,řádí jak černá ruka,sotva co vstane, jediné co ho bolí je aft v puse. Tak bych se chtěla zeptat myslíte, že o víkendu může nachvilku ven, pořád brečí u okna a ukazuje tam,tam. Nemyslím někde mezi lidi. Muž pojede pro dřevo,tak by ho vzal sebou, jde jen tak o půl hodinku venku, než muž náloží dřevo. Moc vám holky děkuji.

Dceři je 15 let a měla teď v únoru angínu. Doktorka „dovolila“ jít do školy po necelém týdnu, v době kdy ještě dobírala antibiotika. Tak možná bych s ním v neděli na chvilku ven šla, samozřejmě žádný lítání spíš taková krátká klidná procházka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama