Aniball a inkontinence?

241
15.3.15 17:14

Aniball a inkontinence?

Maminky chtela jsem se zeptat, uvažuji o zakoupení balonků aniball, jenže me celkem vystrasila PA na kurzu… Když jsme to probírali, tak nám řekla, ze ať si představíme jak dosáhneme těch 30 cm a 10× to do porodu vytlacime, ze jsme jak desatorodicky.. A tím pádem můžeme trpět dřív na únik moci atd… Tak jsme se chtela zeptat co si o tom myslíte? :srdce: a kdo ma s balonkem zkušenosti tak jestli muže napsat jak probíhalo hojení atd po porodu :srdce: dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6583
15.3.15 17:21

Týý jo, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, ale zní to opravdu logicky. :think: Já s Aniballem zkušenosti nemám, jen jsem nad ním uvažovala, ale nakonec jsem si ho nekoupila. Snad poradí někdo víc, ale řekla bych, že na tom něco být může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
15.3.15 17:23

Já myslela, že se nic nevytlačuje, že se jen balonek nafukuje a tím se zpružnuje poševní vchod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
15.3.15 17:26
@Barbulka píše:
Já myslela, že se nic nevytlačuje, že se jen balonek nafukuje a tím se zpružnuje poševní vchod

Ne, nafoukneš uvnitř a měla by ses snažit ho vytlačit. Aniball má předcházet poporodním poraněním hráze. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
15.3.15 17:29

Osobní zkušenost zatím nemám, ale uvažuju nad ním. Těch 30cm člověk nedá hned, ale postupně, cvičí se 3-4týdny před TP, myslím, tak si právě tkáň zvyká postupně a neměl by to být takový nápor u samotného porodu.

Příspěvek upraven 15.03.15 v 17:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
15.3.15 17:29

@lovesmile aha, já to pochopila tak, že když se má vyndat, že se vyfoukne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
15.3.15 17:30

Ne, právě se trénuje i tlačení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
15.3.15 17:34

Já to teda nezkoušela, ale nemyslím že by to tlačení bylo tak velké jako u porodu, nebo se fakt do toho opřete a tlačíte ze všech sil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
15.3.15 17:37

Mam osobni zkusenost
Podle me je to blbost, vzhledem k tomu, ze behem cviceni posilujes panevni dno tak naopak to pomaha proti inkontinenci
Hojeni neprobihalo, nemelo se co hojit protoze diky balonku jsem bez poraneni a vse se vratilo na puvodni misto (zadny tunel blanka jak nekteri radi desi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
15.3.15 17:38

@Barbulka to tlaceni neni nijak hrozne, balonek vyjizdi skoro sam, jde o rozsireni hraze a tu bez vytlaceni nerozsiris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8413
15.3.15 17:54

Z mého hlediska je to logicky hloupost. Kdy si představíš, co vlastně děláš, a jak to cvičení probíhá, tak posiluješ pánevní dno, což problémům s inkontinencí atd. spíše zabraňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
15.3.15 18:21

Aniball je na posílení svalů pánevního dna a usnadnění otevírání při druhé době porodní a tím by mělo dojít k zamezení nástřihů a potrhání při porodu. Tyto svaly se s aniballem posilují 4 týdny před porodem, dříve ne. Pak se může opět posilovat po šestinedělí. Inkontinence závisí na svalech pánevního dna, ale určitě se dá posilovat pánevní dno i bez aniballu. Pochybuji, že posilováním něčemu škodíte.

Příspěvek upraven 15.03.15 v 19:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
15.3.15 18:26

@mimiško12 nechodily jsem na stejný kurz? Nám totiž řekla to samé, no s aniballem nakonec cvičím, chlap o tom neví, už jsem na 30 cm a absolutně nepoznal nějakou změnu, myslím, že když se na to jde takhle pozvolna, tak ty svaly si právě hezky zvyknou, než když zažijou takový nápor u porodu, pak se fakt nemusí vrátit do původního stavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
15.3.15 18:32

@variska no ja chodím tady ted do Ostravy Vítkovic taky mi to přijde blbbost a spis mi to přijde jako dobra věc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
15.3.15 18:39

Myslim, ze na panevni dno pusobi hlavne to tezke dite, kdyz je nad nim a skace po nem jak po trampoline nez samotny pruchod krz. Takze houby desetirodicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama