Antibiotika a horká koupel

2625
18.8.21 22:15

Antibiotika a horká koupel

Mám zánět dutin, ale fakt ošklivý, pálí mě v krku, celé tělo. Protože kojím, dostala jsem penicilinová antibiotika. Nevím jak moc jsou učinná, řekla jsem dr, že je mi tak špatně, že klidně přeruším kojení, jen abych se uzdravila. Zatím je beru druhý den a ano, vidím tam nějaký nástup něčeho - už nemám zimnici, je mi spíše teplo a tak, ale nevím zda je to to co dr. myslel „jestli se vám neuleví“, dáme jiné…
já vlastně nevím zda se mi ulevilo, takže ani nevím co mu volat. v krku mně pálí pořád.

Ale chtěla jsem se zeptat - horká koupel je vhodná nebo spíš ne? Na jednu stranu bych si tělo prohřála, ale na druhou stranu si spíš myslím, že koupele ve vaně člověka unavují a vyčerpávají, tak aby se mi spíš nepřitížilo.

Pomáhají vám horké koupele k léčbě atb? A co vám pomáhá ještě? Spánek a klid je jasný :) díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16162
18.8.21 22:51

Antibiotika zabírají od třetího dne, takže „jestli se vám neuleví“ bych s doktorem řešila v pátek. To už by ti mělo být lépe. Já se při jakékoliv zimnici ráda nahřívám. Ale ve vaně mi bývá při nemoci špatně. Takže horká sprcha a šup do postele.

Na ten krk bych si koupila bactoral…jsou to probiotika do krku a mám s nimi ty nejlepší zkušenosti (nekombinovat se spreji typu tantum verde a spol, které tu mikroflóru zase vymlátí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
18.8.21 23:00

Nevím teda jak často kojis, ale to bych úplně neprerusovala aby si ještě nedostala zánět do prsu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
18.8.21 23:00

Zánět dutin je hnus a běh na dlouhou trať, chce to hodně spát, být v teple, zkus se poptat jestli někdo v okolí nemá takovou tu hřejivou infračervenou lampu, nevim jestli je to placebo nebo ne, ale kdysi mi pomohla, k atb brát ještě nějaký sirup na odhlenění, dutiny promazávat tymiánem a v lékárně mi kdysi poradili nechat nasát tyčinku do uší nosníma kapkama a zavést co nejhlouběji do nosu… pamatuju si, že v jednu chvíli jsem byla tak zoufalá, že bych si tam nalila i kyselinu aby to už konečně zabralo :lol: a tohle byly typy co mi pomohly… vanu bych vynechala, max teplou sprchu a pak rychle do postele
Na krk mi vždycky zabíral jox - ale to nevim jestli se může při kojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
18.8.21 23:04
@JancaS84 píše:
Nevím teda jak často kojis, ale to bych úplně neprerusovala aby si ještě nedostala zánět do prsu.

jo tyjo, to je vlastně pravda. já bych teda odsávala, mám elektrickou odsávačku…ale máš pravdu. týden je docela dlouhá doba, co… :?

no kojim po 3 hodinách a to i v noci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
18.8.21 23:10
@Niemeyer píše:
jo tyjo, to je vlastně pravda. já bych teda odsávala, mám elektrickou odsávačku…ale máš pravdu. týden je docela dlouhá doba, co… :?no kojim po 3 hodinách a to i v noci

No to jo, to by si měla prsa za chvíli jako kámen. Ja bych se na odsavacku vykaslala a kojila (kdyžtak s rouskou) jestli ti to jde tak v leže ideál. Pro tělo je náročny tvořit mléko, pak už to samotný kojeni nebo odsani je už nic. To vyjde nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
19.8.21 00:18

@JancaS84 ono s odsáváním by byla větší práce, přibylo by mi odsávání + mytí + krmení dítěte… takhle vlastně lehnu s rouškou a ležím, malá se nakojí. nojo! pravda

tak snad ty penicilínové atb zaberou. vanu si dělat nebudu, budu hodně v teple a spát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5497
19.8.21 06:23
@Niemeyer píše:
Mám zánět dutin, ale fakt ošklivý, pálí mě v krku, celé tělo. Protože kojím, dostala jsem penicilinová antibiotika. Nevím jak moc jsou učinná, řekla jsem dr, že je mi tak špatně, že klidně přeruším kojení, jen abych se uzdravila. Zatím je beru druhý den a ano, vidím tam nějaký nástup něčeho - už nemám zimnici, je mi spíše teplo a tak, ale nevím zda je to to co dr. myslel „jestli se vám neuleví“, dáme jiné…
já vlastně nevím zda se mi ulevilo, takže ani nevím co mu volat. v krku mně pálí pořád.

Ale chtěla jsem se zeptat - horká koupel je vhodná nebo spíš ne? Na jednu stranu bych si tělo prohřála, ale na druhou stranu si spíš myslím, že koupele ve vaně člověka unavují a vyčerpávají, tak aby se mi spíš nepřitížilo.

Pomáhají vám horké koupele k léčbě atb? A co vám pomáhá ještě? Spánek a klid je jasný :) díky!

Ja nesnasim horkou sprchu natoz koupel, dela se mi mdlo. Pri nemoci bych si to nelajskla urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
19.8.21 06:26

Dej si čepici na hlavu i v ní spi, a horkou sprchu. ATB zabírají po 48h, takže úleva teprve přijde. Proplachuje si dutiny nosní koncovkou a solným roztokem/vincentkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
19.8.21 07:03

Na dutiny mi taky pomáhala teplá čepice na hlavě, Sinupret trochu uvolňoval a ležet, odpočívat a čekat, až atb zaberou…
horkou koupel bych asi spíš vynechala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3736
19.8.21 08:09

Jako mala jsem tim trpela hodne. Horka koupel urcite ne, bude ti blbe. Ale muzez si nahrat predlokti. A taky jsou dobre inhalace, treba vincentka. Nahrej si ho kastrolu, kastrol si dej pod deku, prikryj se cela a dejchej ty páry, bacha aby ses nespalila. Spoustely se mi dobre nudle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
19.8.21 16:48

Ta cepice je super napad, to mne nenapadlo!

jinak atb zabrala, je mi tak o 40% líp než včera (rozuměj - mohu dýchat), akorát jsem unavenější a schvácenější, ted už se mi ani do vany nechce, teplá jsem až až. atb zabírají, tak penicilin bude dobrý. jsem ráda, že nemusím přestat kojit.

ale zase jsem uplne ztratila hlasivky, vykašlávám hnus…ale jako fakt lepší než včera. Ta čepice je výborný nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
19.8.21 16:56

Pred lety mi na ORL poradila lekarka, macet si ruce az po lokty ve vrele vode, co jen sneses. Napustis horkou, ponoris ruce, az privyknes, prilevat ohratou vodu a vydrzet alespon 10 min. Tenkrat me to zachranilo pred punkci dutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat