Invalidní důchod a MD

Anonymní
18.8.21 10:22

Invalidní důchod a MD

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda některá máte zkušenost s žádostí o invalidní důchod v době, kdy jste na mateřské dovolené. V dětství mi diagnostikovali skoliózu, která byla hraniční pro operaci - s rodiči jsme se ale rozhodli tuto operaci nepodstoupit (na srovnávací korzet již bylo pozdě - růst byl ukončeny. Od té doby se to jen zhoršuje. Před těhotenstvím jsem byla po 2 letech na kontrole, kde mi bylo sděleno, že si mám určitě zkusit zažádat o invalidní důchod 1.stupne. Kvuli problémům v práci - Covid a následnému těhotenství jsem to prostě vypustila. Můj dotaz zni, je možné zažádat žádost nyní, když jsem na MD. Jak se bude aktuálně prokazovat omezení v práci, když nepracuji? Předem moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24629
18.8.21 10:43

Hodně lidí, co žádá ID zrovna nepracuje - typicky dlouhodobá PN, co vyústí v žádost o ID. Ono se to posuzuje podle lékařských zpráv atd. - mají na to tabulky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35563
18.8.21 10:49
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda některá máte zkušenost s žádostí o invalidní důchod v době, kdy jste na mateřské dovolené. V dětství mi diagnostikovali skoliózu, která byla hraniční pro operaci - s rodiči jsme se ale rozhodli tuto operaci nepodstoupit (na srovnávací korzet již bylo pozdě - růst byl ukončeny. Od té doby se to jen zhoršuje. Před těhotenstvím jsem byla po 2 letech na kontrole, kde mi bylo sděleno, že si mám určitě zkusit zažádat o invalidní důchod 1.stupne. Kvuli problémům v práci - Covid a následnému těhotenství jsem to prostě vypustila. Můj dotaz zni, je možné zažádat žádost nyní, když jsem na MD. Jak se bude aktuálně prokazovat omezení v práci, když nepracuji? Předem moc děkuji.
Že aktuálně nepracuješ, nevadí. Ale může Ti uškodit to, že jsi nepodstoupila doporučenou operaci. Posudkový lékař Ti může ubrat až 10 procentních bodů. Dále se hodnotí vzdělání a zbývající potenciál.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat