Antigenní test

Anonymní
13.2.21 14:28

Antigenní test

Ahoj holky, koupil si někdo antigenní test z lékárny ze slin, když chtěl mít jistotu, že nemá Covid? Mě od čtvrtka bolí v krku a mam rýmu, zůstala jsem samozřejmě doma a myslim, že to bude jen obyč nachlazení/viroza, ale přece jen člověk v dnešní době neví.
Příští týden budu celý týden doma, ale jelikož manžel jezdí normálně do práce, přemýšlím, že bych si koupila ten antigenní test. Myslíte že to má smysl? Nebo to jsou vyhozené peníze a je lepší jít rovnou na PCR testy? Mě ten PCR přijde asi zbytečný, když nemam klasické příznaky Covidu, ale zase nechci nic podcenit. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1766
13.2.21 14:31

Tak si zajdi na antigenní test, je to zdarma a nemusíš se s tím piplat doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
13.2.21 14:32

Přesně, zdarma antigenni test skoro všude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 14:37

Aha, to jsem nevěděla. A to mě musí také doporučit obvodní nebo si jen najdu, kde testy dělají a objednám se tam?

• Citovat
  • Nahlásit
7502
13.2.21 14:40
@Anonymní píše:
Aha, to jsem nevěděla. A to mě musí také doporučit obvodní nebo si jen najdu, kde testy dělají a objednám se tam?

Normálně se objednáš přes internet a jdeš. Je to zdarma, snad každý tři dny. Doporučení nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 14:41

Tak už jsem našla na stránkách naší nemocnice, jak na to. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 14:47

Tak bohužel u nás v nemocnici mají volno až za 10 dní, tak to mi moc nepomůže, asi budu muset investovat do toho z lékárny.

• Citovat
  • Nahlásit
1008
13.2.21 14:52

Antigenni testy delaji i jinde nez v nemocnici. Ja se objednala jeste na ten samy den… podivej se treba i do vedlejsich mest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14984
13.2.21 15:13
@Anonymní píše:
Tak bohužel u nás v nemocnici mají volno až za 10 dní, tak to mi moc nepomůže, asi budu muset investovat do toho z lékárny.

Já bych se velmi obávala falešné negativity. Ony ani ty antigenní testy v laboratořích nejsou moc spolehlivé. Jistější je výsledek PCR testu. Ale tam už ti musí dát lékařka doporučení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 15:34
@nozu píše:
Já bych se velmi obávala falešné negativity. Ony ani ty antigenní testy v laboratořích nejsou moc spolehlivé. Jistější je výsledek PCR testu. Ale tam už ti musí dát lékařka doporučení…

No právě, jenže zase je mi blbé jen kvůli rýmě a bolesti v krku volat doktorce, ještě když budu celý příští týden doma. Já myslim, že by mě tam asi ani neposlala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 15:51
@Anonymní píše:
No právě, jenže zase je mi blbé jen kvůli rýmě a bolesti v krku volat doktorce, ještě když budu celý příští týden doma. Já myslim, že by mě tam asi ani neposlala.

Ahoj, jenže bolest v krku a rýma jsou taky příznaky, vím o čem mluvím, protože jsme zrovna teď jsme celá rodina pozitivní. Já měla jen první den teplotu lehce nad 37, jinak to je všechno, tak jsem myslela, že to nic není a ono ejhle.

• Citovat
  • Nahlásit
602
13.2.21 18:37

Zavolejte v pondělí doktorovi ať tě pošle Na PCR test, ať víš už jen kvůli manželovi.
Jinak na antigeny testy by správně neměly chodit lidi s projevy onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
13.2.21 18:38

Zavolejte v pondělí doktorovi ať tě pošle Na PCR test, ať víš už jen kvůli manželovi.
Jinak na antigeny testy by správně neměly chodit lidi s projevy onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
28.4.21 08:23

Stává se to?

Krásný den, byli jsme na antigenu - všichni krom dcery jsme vyšli negativní. Dceři pak ještě zkusily několik dalších antigenu a všechny měla pozitivní. Výsledky PCR- negativní. Ráda bych se zeptala- stává se to? Okolí mi říkalo že to prý není neobvyklé.. tak si říkám jaký smysl ty testy mají? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 08:28

Ono ty testy asi fakt jsou na nic. My jsme teď v karantene kvůli pozitivnímu dítěti ve školce. Melo teda pozitivní i ten PCR. Ale koukali jsme na statistiky, a z celého našeho kraje testovali asi 25 tis deti, z toho měl jen 20 pozitivní anitgenni a a z nich jen jedno dítě melo pozitivní i PCR. Můj příbuzný mel už 3× pozitivní antigen a z toho jen jednou pozitivní i PCR. Ale ze by byly antigenni pozitivní opakovane a pak PCR negativní…nebyl spis vadný ten PCR?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat