Antikoncepce a antidepresiva

RoHa
20.10.09 21:37

Antikoncepce a antidepresiva

Ahoj holky, máte některá zkušenost s užíváním AD a zároveň HAK ??? Popřípadě, jestli máte AD, jakou užíváte antikoncepci ???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
20.10.09 22:10

Re: Antikoncepce a antidepresiva

RoHa píše:
Ahoj holky, máte některá zkušenost s užíváním AD a zároveň HAK ??? Popřípadě, jestli máte AD, jakou užíváte antikoncepci ???

Asentra50 a Mirelle. Třetí rok,s roční pauzou, v pohodě. Proč se na to ptáš? Užívat se to smí, žádné kontraindikace tam nejsou. Má lékařka ví, že Mirelle beru, problém s tím nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.09 22:16

Já mám Cipralex a chtěla bych užívat HAK, ale bojím se, aby se hormony „nehádaly“ jestli mi rozumíš. Moje dr.s tím moc nesouhlasila..tak se ptám na zkušenosti. RoHa

• Nahlásit
  • Citovat
17669
20.10.09 22:19

Cipralex jsem brala jako první AD, a taky k němu jsem brala HA , a problémy jsem neměla :nevim: Má dr je hodně opatrná, ale s tímhle souhlasí, ba dokonce asentru smím brát i v těhotenství.
Možná máš nějak moc vysokou dávku? (nevím, jen hádám, já mám jednu piluli denně,tak ji beru ráno a HA beru večer)

P.S. Doporučuji forum na doktorce.cz moc nečíst, neb tam se specializují na černé scénáře ideálně končící katastrofou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.09 22:26

Ahoj,
ja brala antikoncepci Yadinne (teda nejsem si jista, protoze uz je to dyl a vystridala jsem jich par, ale asi jo :wink: ) a k tomu Citalec.
Dr. to vedela a nejak zvlast na to neupozornovala, ze se to nejak dohromady nesnasi, ale kdyz jsem naposledy Citalec vy:,–(ila (uz 3 roky ho neberu), tak mi rikala, ze by mi doporucovala vy:,–(it i tu antikoncepci, protoze ta muze ty hormony taky blbnout, takze ona i ta kombinace AD a antiko neni asi nic moc, ze jo :roll:
Ja jsem se treba rozhodla, ze antikoncepci uz brat nikdy nebudu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
21.10.09 08:08

Tak já bych do této kombinace nešla. Mám sklony k depresím a antiko je notně rozjíždí, takže nyní z jiných důvodů silně zvažuji, zda antiko kvůli léčbě jiného problému ano či ne…a spíš ne.
Když už bych brala antidepresiva a k tomu antikoncepci, připadala bych si, jako kdybych brala léky na rýmu a přitom chodila schválně venku nahá, jestli mi rozumíte. Ale je to jen můj názor, jsem na to hodně vysazená a opatrná.
Ale na druhou stranu, novější typy antiko jsou jiné, třeba lepší a dr. by měl vědět víc než my a každé tělo to snáší jinak.
I já sama jsem nakloněna k tomu, že bych to mohla na tři měsíce zkusit, třeba mi to s psychikou nehne…váhám¨.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
21.10.09 09:05

Niki ono záleží na tom, proč AD bereš, antidepresiva se neberou jen na depresi, to se nedá takhle paušalizovat. Já depresemi netrpím, mám jiný problém, který se léčí pomocí AD, a na ten HA vliv opravdu nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
21.10.09 09:35

Hodne zalezi,jak jsi stabilizovana, jak dlouho antidep. beres a jake a jakou antiko chces uzivat. Rozhodne bych se neridila tim jak to snasi ostatni, neb kazdy to snasi jinak. Poradila bych se s psychiatrem a gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9216
21.10.09 20:20

Cerazette a Ixel.Antiko teprve 3měsic,ale bez problemu.
Ja mam ADP na deprese a a nemam pocit,že by mi je antiko zhoršila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.13 19:00

Prosím o radu ;((

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Začínám užívat antidepresiva Cipralex a chtela jsem se zeptat, jestli to má nejaký vliv na antikoncepci Triquilar. Prosím o rychlou rádu. Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 10:32

Citalopram + Lindynette 20

Ahoj. Chtěla bych se zeptat na váš názor. Ovlivňují antidepresiva Citalopram antikoncepci Lindynette 20? Děkuji za odpověď. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama