Sterilizace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
radnas
Kecalka 125 příspěvků 17.09.09 20:23
Sterilizace

Ahoj, nevíte prosím někdo, jaké jsou podmínky pro sterilizaci? Je nějaká podmínka - dosažení určitého věku, počet dětí, nebo tak něco? Díky, Radka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 17.09.09 20:28

ahoj
určitě se podává žádost k posouzení, lékař se vyjadřuje a musíš mít si myslím min. 3 děti

• tak to bylo u jedné naší klientky - měla +- 23 roků, 3 děti a další by plodila jako třešeň každý rok :roll:

ale věk je většinou myslím vyšší - nevím, do jaké míry hráli roli její výchovné schopnosti, spíše neschopnosti…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.09 20:34

Věk 40
Děti 3

Nebo zdravotní indikace, pokud jsi třeba 2× rodila císařem, můžou ti udělat strerilizaci i v jednadvaceti

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.09.09 20:47

což mě mezi náma velice vytáčí, bo nechápu, proč by měl někdo cizí rozhodovat o tom, zda mi na mé výslovné přání, kdy já vím, co chci a co to znamená…

Já už nechci další děti. Nechci brát HA, ani nemůžu. Nechci jít na potrat. Chci sexuálně žít a užít si to.

Prej to neudělaj ani na dg od psychiatra.

Nechápu a vadí mi to. A proč v jiných zemích to jde?

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.09.09 20:50

Mmch podmínky mužské sterilizace? Mám za to, žemudra říkala, že prej žádné nejsou…ví někdo?

A ceny? A dá se to někde domluvit třeba nějak, jakože prostě i při těch 2 dětech?

Jinak min 3 děti, nad 30let nebo dva a víc cs. A nejsem si dokonce jistá, zda ten věk se nevztahuje i tak na počet dětí (jakože nad 30 při 2dětech ne)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.09 22:05

Ahoj, také me zajimá sterilizace. Dvě děti již mám, je mi 26 let a opravdu třetí nechceme. HA do konce své periody brát nechci. Jednak po ní tloustnu a jednak po ni nemám chut ne sex.Natož také neni až tak moc spolehlivá. Tělístko je pro mě také tabu. To jsem zase neustále krvácela a riskovat kondom rozhodně nebudu natož ruzné spermicidní gely, čipky apod. Děvčata, asi se budu ptát hloupě, ale mám pár otázek. Já měla vždy představu, že sterilizace jako přechod ženy, nemá MS, chut k sexu. Nedávno jsem se dozvěděla, že to neni stoprocentní, že otěhotnět se dá, ale uměle :nevim: . Tak jsem z toho jelen. Je to takový přechod, nebo neni?

Lia
Závislačka 4466 příspěvků 17.09.09 22:14

Já myslím, že ženská sterilizace je přerušení vaječníků…? Že to vajíčko nedoputuje..
Mužská - u nás pouze pokud máte v rodině nějakou dědičnou chorobu, musí být potvrzení od genetika, jinak dělají v Rakousku, dá se domluvit.

U nás se prý nedělá na přání - ale jen podle těch přísných podmínek, protože kdyby se nějakému z dětí něco stalo a žena chtěla další a nemohla..pak jsou soudy apod..
Takhle jsem to někde četla.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.09.09 22:31
Lia píše:
Já myslím, že ženská sterilizace je přerušení vaječníků…? Že to vajíčko nedoputuje..
Mužská - u nás pouze pokud máte v rodině nějakou dědičnou chorobu, musí být potvrzení od genetika, jinak dělají v Rakousku, dá se domluvit.U nás se prý nedělá na přání - ale jen podle těch přísných podmínek, protože kdyby se nějakému z dětí něco stalo a žena chtěla další a nemohla..pak jsou soudy apod..
Takhle jsem to někde četla.

no ale to je prostě blbost. Mě to vadí. Já vím naprosto přesně, co to znamená. To se snad dá ošetřit podpisem, ne? Že vím, co to znamená.

Dalš ívěc pak je, že jako kdyby se některýmu dítěti něco stalo…to je taky hloupé. Prostě pokud mě někdo informuje o všech důsledcích (a ani nemusí), tak mi do toho nemá nikdo co kecat. To je moje tělo.

No a další věc, kdybych jo chtěla (prosím dlouhosnažilky, aby to radši nekomentovaly), tak si to sakra rozmyslim a můžu jít přes CAR (za svou úhradu ovšem, to je zasp ochopitelné) - ač to neni jistota, že se povede. Ale fakt to nechci brát jako rouhání se. Jako bejt to možný, pošlu plodnost o dům dál.

Jinak je to přerušení (nevratné) vejcovodů. Vajíčko se uvolňuje a pak se vstřebá či co. A ani sterilizace tedy není 100%, to je fakt. Nic není 100%.

Přechod to podle mě neni vůbec, to s tim nesouvisí. Menstruace by měla probíhat dál, ale nebude tam to vajíčko. BUde odcházet samotná sliznice, ne?

Mě to fakt štve. Támhle někde „kuchnou“ spoluobčanky proti jejich vůli a já to chci a prostě 0 bodů.

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 17.09.09 22:54

Nepočítají se děti, ale celkově porody. Musí být tři a věk nad 30. Jinak smůla…

Ale taky mně to vytáčí, že o tom rozhoduje někdo jiný a ne ženská sama…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 18.09.09 07:53
Gabinka píše:
což mě mezi náma velice vytáčí, bo nechápu, proč by měl někdo cizí rozhodovat o tom, zda mi na mé výslovné přání, kdy já vím, co chci a co to znam

hele právo neznamená nárok. nemůžeš nikoho nutit, aby ti to udělal. jasně, sama si to udělat nemůžeš. Ale když ti má nějaký lékař udělat nějaký operační výkon, zvlášť poškozující a trvalého charakteru, tak to musí mít sakra posichrovaný, že ho pak za to nikdo nezavře.

ale poslat na to chlapa je určitě lepší řešení, u něj je ten výkon lehčí, je to fakt, proč se automaticky bere antikoncepce jako záležitost ženy.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 18.09.09 08:28

Pudlo jako jasně, ale já si pořád myslím, že pokud vím, co to znamená, uvědomuju si důsledky, tak proč to nikdo nemůže udělat?

Samo, u chlapa je to prej jednodušší a všechno. On teoreticky souhlasí. Ale ta praxe bude asi složitější. Proto bych to klidně podstoupila, ale nejde to. No holt musim zjistit přesně podmínky, kde co a jak a musim ho „dotlačit“

Jako my fakt další nechceme. A fakt bych nikdy nechtěla podstupovat potrat, ani mít pak problémy doma. A mě faktp řijde lepší, když ženská chce a uvědomuje si důsledky, když jí udělat sterilizaci, než aby pak chodila na potraty. No a řekněte, že ne…(jakože nejsem zá:,–(ově proti potratu, ale nechtěla bych to podstupovat, ani to řešit, ani na to myslet vůbec. Ale 3 dítě bych nedala)

Neřeknu třeba, nemít dítě žádný. Ale mam dvě.

G

OT: no, tak místo hledání bydlení tu řešim sterilku, jsem normální? :D (ale zas v naší situaci aktuálně by byla víc než potřebná)

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 18.09.09 08:49

Tak já přečetla pár článků o vasektomii (mužská sterilizace) a dočetla jsem se, že během 10 let po zákroku se u těchto můžů vyskytuje vyšší míra erektilní dysfunkce, u některých ztráta libida. Možná je to je blbost, ale právě kvůli tomuhle bych byla opatrná i u ženské sterilizace. Nečetla jste některá podobný poplašný článek? A dělal vůbec někdo výzkumy? Ono se o HA taky píše, jak je to dokonale bezpečné, bez vedlejších účinků… Jó, kdyby sterilizace byla úplně 100% bez vedlejších účinků, tak bych do toho po 2. dítěti šla taky, ale mám takové podezření, že to úplně tak super taky nebude :nevim:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 18.09.09 08:56

no holky nestraště s tou sterilizací u žen :roll: a těmi následky… a co by pak třeba měly říkat ženské po hysterektomii?

já jí mám po mimoděložním těhotenství a odstranění i druhého vejcovodu pro zánět v podstatě za sebou nedobrovolně :evil: , protože princip je stejný - zamezí se průchodu vejce do vejcovodu, vejce se vstřebá a je vymalováno
MS chodí pravidelně, protože hormony dále fungují normálně, vajíčka se tvoří,ovulaci mám taky normálně a +- 14 dní po ovulaci mám MS - když už je děložní sliznice nachystaná na odloučení, vliv na libido nepozoruji

ps - jo není to 100% - občas se stane, že i po přerušení cesty do vejcovodu se občas stane, že nějaké uteče 8O (samozřejmě, pokud vejcovod máte)

radúna
Extra třída :D 12036 příspěvků 18.09.09 11:33

Pudlo, poslat chlapa na sterilizaci je sice lepší řešení, ale jen v případě, že ti dva partneři spolu zůstanou po zbytek života. Ale to není nikdy stoprocentní. Co by se asi tak stalo, kdyby chlap po sterilizaci odešel od své partnerky (nebo ona od něj) a on pak chtěl se svou novou přítelkyní dítě? Ale jinak si myslím, že antikoncepce je záležitost ženy, pávě z toho důvodu, že žena je schopná otěhotnět.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 18.09.09 11:40

radůna to mě vůbec nenapadlo, já tak nějak předpokládala, že chlap ženu, se kterou má 2-3 děti neopustí, aby si ještě udělal další děcko jinde … no jsem naivka, já vím… no tím spíš bych na to hnala jeho, když už mě opustí, ať z toho má alespoň nějakej voser

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >