Antikoncepce - krevní testy

Anonymní
26.4.21 00:18

Antikoncepce-krevní testy

Zdravím holky,
konečně jsem se po nějaké době uvažování rozhoupala, že HA nakonec zkusím.
Dohodli jsme si tedy s gynekologem skrz toto prohlídku. Vyšetření proběhlo úplně běžně, antikoncepce mi byla předepsána-přesněji antikoncepce Mistra.
Ale upřímně jsem se zděsila, když se doktor nezeptal na základní věci, jako je- síla ms, léky. Atd.. O mé silné menstruaci jsem tedy říkala sestřičce už při první prohlídce, tak to nějak beru.
Ale neudělal krevní testy, uvědomila jsem si to dost pozdě a HA již samozřejmě beru.
S ničím se neléčím, nemám zdravotní problémy, neberu žádné léky, ale přesto jsem čekala trošku něco jiného před předepsání HA.
Uznávám, je také moje chyba, že jsem si to neuvědomila hned..
Ale chci se Vás zeptat, zda jste také některá neměla krevní testy a vše je v pořádku, popřípadě, co by jste na mém místě dělala. Zda mohu být v klidu.
HA už beru, tak ji asi úplně nevysadím a nepůjdu na krevní testy.
A také popřípadě jaké máte zkušenosti s HA.
Ať už s jakoukoliv značkou, či právě mistrou jako já.
Krásný večer.
K. K.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
638
26.4.21 00:35

Asi se ti ztrojil příspěvek. Stačil jeden. Proto se ani nikdo nebude obtěžovat to třikrát číst :think: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
26.4.21 05:46

Jednou staci, ne? A ted uz to funguje jinak, nedelaji se jaterni testy tak casto. Jine odbery se kvuli antikoncepci nedelaly nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
26.4.21 05:55

No tý jo, u mě se teda taky testy nedělali, jen věděla že mám nepravidelnou MS :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
26.4.21 06:44

Opravdu je nutné psát psát 1 dotaz do 3 diskuzí najednou? :roll: Krevni testy se nedelaji. Ja pri preventivni kontrole poprosila praktickeho dr. o jaterni testy. Vzdycky mi vysel vstric.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
26.4.21 07:54

Teď se antikoncepce bere jako vitamíny, bohužel.
Ale můžeš si nechat udělat jaterní testy, s tím by neměl mít doktor problém. A pokud se bojíš, nebo mášv rodině historii trombóz (mrtvice, infarkty, embolie…), tak si můžeš nechat udělat i genetické testy na nejčastější mutace genů, které za to mohou (zjednodušuji). Ale genetické testy si nejspíš zaplatíš sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
26.4.21 07:57
@Anonymní píše:
Zdravím holky,
konečně jsem se po nějaké době uvažování rozhoupala, že HA nakonec zkusím.
Dohodli jsme si tedy s gynekologem skrz toto prohlídku. Vyšetření proběhlo úplně běžně, antikoncepce mi byla předepsána-přesněji antikoncepce Mistra.
Ale upřímně jsem se zděsila, když se doktor nezeptal na základní věci, jako je- síla ms, léky. Atd.. O mé silné menstruaci jsem tedy říkala sestřičce už při první prohlídce, tak to nějak beru.
Ale neudělal krevní testy, uvědomila jsem si to dost pozdě a HA již samozřejmě beru.
S ničím se neléčím, nemám zdravotní problémy, neberu žádné léky, ale přesto jsem čekala trošku něco jiného před předepsání HA.
Uznávám, je také moje chyba, že jsem si to neuvědomila hned..
Ale chci se Vás zeptat, zda jste také některá neměla krevní testy a vše je v pořádku, popřípadě, co by jste na mém místě dělala. Zda mohu být v klidu.
HA už beru, tak ji asi úplně nevysadím a nepůjdu na krevní testy.
A také popřípadě jaké máte zkušenosti s HA.
Ať už s jakoukoliv značkou, či právě mistrou jako já.
Krásný večer.
K. K.

Když jsem brala HA, tak mi také nikdo krevní testy nedělal. Ale určitě je fajn zkusit si zažádat o krevní test ohledně trombózy. Co vím, tak je na gynde automaticky nedělají, dělají je jen pokud je někdo s tímto problémem v rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
26.4.21 08:08
@Umík píše:
Když jsem brala HA, tak mi také nikdo krevní testy nedělal. Ale určitě je fajn zkusit si zažádat o krevní test ohledně trombózy. Co vím, tak je na gynde automaticky nedělají, dělají je jen pokud je někdo s tímto problémem v rodině.

Genetika se běžně nedělá, ale před několika lety probíhala nějaká studie nebo projekt, náš doktor se zapojil, a tu genetiku nabízel všem, využila jsem já i obě dcery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
26.4.21 08:42

Ach, jak doba pokročila…
Já když šla před 11 lety na gyndu, že chci antikoncepci a donesla sebou i papír, že mám snížený žilní průtok a tudíž vyšší riziko trombózy. Tak se mě doktor akorát zeptal, jestli na takové problémy nejsem náhodou až moc mladá (sorry za vrozenou vadu jako :D ). A napsal mi nízkohormonální mercilon. Žádné krevní testy, žádná prohlídka, nic. Prostě tady máš recept a čau!
Brala jsem ho cca 6 let, bez problémů. Občas mi v lékárně doporučili nějakou očistu jater a tak, ale doktora za celé ty roky nenapadlo udělat mi krevní testy. Dokonce ani praktika, když jsem mu nahlásila co beru.
Pokud jsi naprosto zdravá, bez problémů a nějakých vrozených vad a HA ti sedí, tak bych to absolutně neřešila. Každopádně ty testy si můžeš vyžádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 08:47

Moc Vám všem děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
28638
26.4.21 08:53
@LilyJane píše:
Ach, jak doba pokročila…
Já když šla před 11 lety na gyndu, že chci antikoncepci a donesla sebou i papír, že mám snížený žilní průtok a tudíž vyšší riziko trombózy. Tak se mě doktor akorát zeptal, jestli na takové problémy nejsem náhodou až moc mladá (sorry za vrozenou vadu jako :D ). A napsal mi nízkohormonální mercilon. Žádné krevní testy, žádná prohlídka, nic. Prostě tady máš recept a čau!
Brala jsem ho cca 6 let, bez problémů. Občas mi v lékárně doporučili nějakou očistu jater a tak, ale doktora za celé ty roky nenapadlo udělat mi krevní testy. Dokonce ani praktika, když jsem mu nahlásila co beru.
Pokud jsi naprosto zdravá, bez problémů a nějakých vrozených vad a HA ti sedí, tak bych to absolutně neřešila. Každopádně ty testy si můžeš vyžádat.

To je zajímavé, u nás právě dlouhé roky dělali jaterní testy. Pak najednou prý pojištovna to přestala platit, tak to přestali dělat. A loni v létě najednou zase testy udělali, se slovy, že už dlouho nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
26.4.21 09:28
@vokishka píše:
To je zajímavé, u nás právě dlouhé roky dělali jaterní testy. Pak najednou prý pojištovna to přestala platit, tak to přestali dělat. A loni v létě najednou zase testy udělali, se slovy, že už dlouho nebyly.

Ono asi hodně záleží na lékařích. Ten u kterého jsem prvně byla, byl doktor na pěst. Bohužel jsem tehdy neměla moc na výběr a tak jsem tam zůstala. Naštěstí už odešel a místo něj je tam hodně rozumný chlap, který by mi ty testy i udělal, ale teď už je nepotřebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat