Antikoncepce Lunafem - oddálení MS

Anonymní
28.7.11 07:11

Antikoncepce - rada !

Dobré ráno, potřebuji poradit. Užívám už 4 měsíce antikoncepci lunafem. V příbalové informaci jsem si přečetla, že když potřebuji oddálit menstruaci nemám přestat užívat pilulky. Tak jsem to tak udělala a myslela si, že menstruaci nedostanu, ale ona stejně přišla hned druhý den už je to 4 dny a nevím jestli má smysl brát to platíčko celé nebo mám přestat užívat po těch 4 pilulkách co jsem si vzala když menstruaci stejně mám dát si týden tu pauzu a začít užívat opět normálně… Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

teresa20
28.7.11 07:19

Mě se to taky stalo a já jsem tedy doužívala celé platíčko a pak udělala pauzu, ale nevím, jestli je to tak správně :-D Zkus zavolat na gyndu, oni ti řeknou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
10049
28.7.11 07:24

Jestli máš klasickou variantu 21 tbl a pak pauza, pauzu si nedelala a nacla znovu dalsi platicko, tak ho tedka uz dober a pauzu udelej tak jak ma byt.
Ono se toto stava casto, ze slabe krvaceni nebo spineni se objevi ikdyz prodluzujes…proto se to moc nevyplaci.
Tedka to dober tak jak mas cely a pak udelej pauzu..jinak si to cely hrozne rozhodis. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.11 07:28

No a když doberu a udělám pauzo tak začnu mít menstruaci zase? asi jo co… no ted to není jenom špinění krvácím úplně normálně jako vždycky mám zlost sama na sebe neměla jsem to dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
teresa20
28.7.11 07:30
Anonymní píše:
No a když doberu a udělám pauzo tak začnu mít menstruaci zase? asi jo co… no ted to není jenom špinění krvácím úplně normálně jako vždycky mám zlost sama na sebe neměla jsem to dělat…

jo to já jsem taky měla. Jednou jsem to udělala naprosto bez problémů a podruhé se oddálit nepodařilo, takže to bylo naposledy :nevim:
fakt si zavolej na gyndu a budeš mít fundovanou odpověď od odborníka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
10049
28.7.11 07:31

Telo je na ten system uz zvykly takze se muze stat ze pauzu nedelas ale ono mestruuje…
NOrmlane dober cely platicko a pak prijde menstuace jako obvykle…je mozny ze to bude trochu rozhozeny ale jde o to abys byla chranena. Takze to ber klasicky jak je.
já jsem to udelala jednou pak jsem asi mesic spinila a od ty doby uz nic neprodluzuju. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.11 07:46

Jééé já jsem ale...... Takže za 21 dní mě čeká menstruace opět čili o týden dřív!! achjo to jsem tomu dala… Děkuji za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
9199
28.7.11 09:18

Jestli jsou ty pilulky vice barevne, tak pro oddaleni se berou z te barvy, kt. je posledni - u 21 tbl, kdyz jich tam je 28, tak ty predposledni. Takhle se MS oddali z 99%. Kdyz se bere platicko od zacatku, tak to moc nefunguje (na posunutu nebo vynechani), tady je sance tak 10 %.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10049
28.7.11 09:19

Myslím že tohle je klasickej typ, ruzovych a pak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
28.7.11 09:23

Ahoj, jj záleží jestli je to jednofázová nebo třífázová HA, pokud třífázová, tak ty poslední, pokud jednofázová, tak je jedno který. Já teda brala HA 8 let a kolikrát jsem pauzu neudělala a nikdy se mi nestalo, že bych v době vynechání měla jen trošku zašpinit, takže u mě to bylo v pohodě, v jedno období jsem ji brala v kuse asi 6 platíček a všechny v poho, měla jsem teda Logest. Pokud máš tu třífázovou, tak ty zbylý prášky pak vyhoď, budou ti k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.11 09:58

mám tu jednofázovou.. no nic zkusila jsem to poprvé a naposledy a už to svoje tělo rozhazovat nebudu :)

• Nahlásit
  • Citovat
10049
28.7.11 10:45

Zakladatelko! Souhlas :palec: :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7197
28.7.11 11:12

Lunafem je jednofázová.
Inko má holt smůlu, že to posunování na ní nefunguje. Když jsem tuhle antikoncepci začala brát, řekla mi dr., ať nejdřív zkusím brát ji dva měsíce za sebou a pak uvidím, co a jak. Bylo to v pohodě, takže teď beru čtyři platíčka za sebou a pak si udělám pauzu. U mně je to úplně v pohodě. Teď teda zrovna MS mám :roll: , ale další bude až v listopadu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.11 08:26

Nejenže to posunování na mě nefunguje, ale už mám ms týden v kuse a ne nijak slabou :-( :-( co s tím mám dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Janča.na
13.4.13 22:10

Dobrý den, chci se zeptat. Pilulky jsem začala užívat tak, že v 7 ráno sem si vzala první, poté je vždy pravidelně užívám v intervalu do 14 hodin, tudiž, že do 21:00 si ji musím vzít. Jenže dnes jsem na to zapoměla a vzala si ji až kolem 22. hodiny.Chci se zeptat, zda je to problém a mám s přítelem raději spát s kondomem, nebo to nehraje žádnou roli? Děkuji moc za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama