Antikoncepční kroužky a trombofilie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Debora79
Nováček 4 příspěvky 10.12.17 09:37
Antikoncepční kroužky a trombofilie

Zdravím, chtěla sem Se zeptat zda tu nemá někdo zkušenosti s Antikoncepčními kroužky při trombofilii? Za dr jsem byla a bylo zvláštní ze mě to nepovolila a teta která ma taky trombofilii tak vše v pořádku.

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 10.12.17 10:06

A má teta stejnou poruchu? Jakou máš?

Debora79
Nováček 4 příspěvky 10.12.17 10:08

@ka2ka My to máme v rodině, přesněji nevim, jen vím ze to tu trombofilii vlastně máme všichni v rodině

Miriana
Ukecaná baba ;) 1989 příspěvků 10.12.17 10:17

No uprimne s jakoukoli trombofilii nebo anamnezou (trombozy, embolie, infarkty, mrtvice) v rodine bych do jakychkoli hormonu nesla.

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 10.12.17 10:27
@Debora79 píše:
@ka2ka My to máme v rodině, přesněji nevim, jen vím ze to tu trombofilii vlastně máme všichni v rodině

no to je těžký když máš nemoc a nevíš jakou, pokud by jsi šla třeba na operaci a nebo by jsi letěla dlouho letadlem tak by jsi to vědět měla kvůli možným komplikacím :nevim:
trombofilních mutací je spousta druhů.

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 10.12.17 10:57
@Debora79 píše:
Zdravím, chtěla sem Se zeptat zda tu nemá někdo zkušenosti s Antikoncepčními kroužky při trombofilii? Za dr jsem byla a bylo zvláštní ze mě to nepovolila a teta která ma taky trombofilii tak vše v pořádku.

Tak uvažuj z druhé stránky…a to, že její lékař zřejmě pochybil.. Braní hormonů při této diagnoze je roziko

Debora79
Nováček 4 příspěvky 10.12.17 11:01

@pannda když jsem to řešila s doltrokou na hematologii, tak mi řekla, ze lokální hormonální antikoncepce není žádný problém.
Doktorka mi řekla ze by mi hormonální tělísko dala, ale hormonální kroužky ne.

Debora79
Nováček 4 příspěvky 10.12.17 11:02

@ka2ka na operaci jsem byla, kvůli trombofilii mi jen obvazvali nohy, jinak nic speciálního nedělali.

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 10.12.17 11:09
@Debora79 píše:
@pannda když jsem to řešila s doltrokou na hematologii, tak mi řekla, ze lokální hormonální antikoncepce není žádný problém.
Doktorka mi řekla ze by mi hormonální tělísko dala, ale hormonální kroužky ne.

A četla sis něco o tom kroužku? Tady to máš hned v druhé větě!!! A za tvé zdraví a správné předepsání léku či přípravku zodpovídá lékař…
 http://www.pribalovy-letak.cz/…120-0-015-mg

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 10.12.17 11:10
@Debora79 píše:
Doktorka mi řekla ze by mi hormonální tělísko dala, ale hormonální kroužky ne.

Lokální nejspíš nebude, když se uvolňuje do krevního oběhu…

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 10.12.17 11:44
@Debora79 píše:
@ka2ka na operaci jsem byla, kvůli trombofilii mi jen obvazvali nohy, jinak nic speciálního nedělali.

ale nohy se obvazují všem naprosto běžně je to preventivní, pokud máš mutaci tak by ti měli hlídat srážlivost krve po operaci a ředit a někomu ředí i před operací
mám dojem že absolutně netušíš o co vůbec jde. Jinak mě mudr dovolila nízkohormonální

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 10.12.17 12:12
@Miriana píše:
No uprimne s jakoukoli trombofilii nebo anamnezou (trombozy, embolie, infarkty, mrtvice) v rodine bych do jakychkoli hormonu nesla.

asi tak nějak :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.17 12:40

Ja osobne bych si nechala udelat testy na mutace, idealne pres hematologii, nebo klidne i jako samoplatce. A pripadnou moznost brani hormonu bych dle vysledku konzultovala s hematologem. Blby je ze sice lekar ti neco predepise, povoli, ale pripadne dusledky si bohuzel poneses sama.
V mem pripade slo o to ze jsem v necelych 30 mela krucek ke smrti v dusledku embolie. A to jsem o nejakych mutacich v rodine fakt nevedela. Tech pribehu je spousta i tady na emiminu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 10.12.17 16:00
@Debora79 píše:

Nazory lekaru se ruzni. Jicmene riziko je temer srovnatelje s tabletami. V obou pripadech je to kombinovana antikoncepce s estrogeny a pusobi systemove, tedy i na srazlivost

Káťa19
Echt Kelišová 7681 příspěvků 19 inzerátů 10.12.17 16:27
@Miriana píše:
No uprimne s jakoukoli trombofilii nebo anamnezou (trombozy, embolie, infarkty, mrtvice) v rodine bych do jakychkoli hormonu nesla.

Asi tak :( ja jsem kvuli tomu zacala pouzivat pesar, je to jen o zvyku, jsem spokojena
 http://www.beacap.com

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >