Apolinář "porodnik"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Suzzinka99
Povídálka 42 příspěvků 21.10.14 11:00
Apolinář "porodnik"

Milé maminky, mám otázku nastupuji do porodnice k Apolinaři na CS,
Budem muset platit za porodníka? ( obalkova metoda)Aby byla jistota, že je vše v pořádku??
Možná nemístná otazka na Phu, ale mě to docela trápí.
Děkuji za odpovědi ať jsou jakékoliv :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 21.10.14 11:03

Jistotu nebudeš mít ani kdyby jsi zaplatila milion… vždycky se může něco pos*at a doktoři nejsou bozi.

jessikka
Extra třída :D 10899 příspěvků 21.10.14 11:04

Jakože bez obálky dávají standardně horší péči než s obálkou?

Uživatel je onlineMartinaIrena
Extra třída :D 10685 příspěvků 21.10.14 11:05

Mám tuto zkušenost: doktoři sami si neřeknou, ale když chceš konkrétního člověka a on má třeba kvůli porodu odjet z dovolené nebo přijít do práce v den svého volna, tak bohužel neexistuje takový placený nadstandard, aby sis mohla Dr. zaplatit oficiálně. Ségra to řešila tak, že Dr. ke kterému chodila v rámci rizikáče celé těhotenství, tak mu prostě šoupli obálku.
Já jsem nikomu nic nedávala a u obou porodů jsem měla přítomného i lékaře. U druhého byli dokonce dva lékaři.

Suzzinka99
Povídálka 42 příspěvků 21.10.14 11:11

Mě samotné to nejde do hlavy, ale slyšela jsem od přítele příklad, nechcito psat jelikož to není má zkušenost tudíž nevím jaká je pravda, ale v celku mě to polekalo, sám chce za porodnikem dojít a domluvit se snim, ale řekla jsem mu, že nesouhlasim přece ty doktoři si nemůžou dovolit pochybit…

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 21.10.14 11:15

Řezali mě tam dvakrát, obálku jsem nedávala žádnou nikdy, a pokaždé mě řízli moc pěkně. Myslíš, že když dáš obálku, že si přinesou ostřejší skalpel?

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 21.10.14 11:17

Apolináře neznám, kdysi dávno jsem tam ve 12. týdnu ležela na kapčkách. ALE Podolí to má tak, že mají oficiální ceník a můžeš si zaplatit a vybrat, jakého doktora chceš. Dokonce to již právě umožňuje zákon.

Pro dr. je samozřejmě lepší jim šoupnout něco do obálky, protože to nedaní. Ale do toho bych nikdy nešla. Já si svého porodníka hodlám zaplatit, domluvit se, že bude na tel. a odrodí mě on. Ale fakt ne nějakým podplácením. Oni si prostě chyby nesmějí - a sami to ani neudělají - dovolit. Pokud se chyba stane, je to chyba a pořád věřím, že to je prostě omyl, takže se to může stát i u placeného porodu.

A porod bez komplikací si prostě nezaplatíš žádnou částkou.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 21.10.14 11:22
@Suzzinka99 píše:
Budem muset platit za porodníka? ( obalkova metoda)Aby byla jistota, že je vše v pořádku??
Děkuji za odpovědi ať jsou jakékoliv :)

Porodníka, kterého platíš si vybíráš delší dobu před porodem. Většinou je to gynekolog, ke kterému chodíš, věříš mu a chceš aby Tě odrodil. Platit doktora, který má v den porodu službu mi přijde jako nesmysl a zbytečné.

Bábrdl
Generální žvanilka 22819 příspěvků 21.10.14 11:27
@Suzzinka99 píše:
Děkuji za odpovědi ať jsou jakékoliv :)

Klid. Porodníci se tu hodně démonizují, jakože bez koruny tě zmrzačí. Ale tak to přeci není. Oni vědí, že kdyby to pokazili, byl by to obr průser.

Suzzinka99
Povídálka 42 příspěvků 21.10.14 11:28

Nebyl to můj nápad a jsem proti…
Gynekologa+ pporodnika mi tady domluvila známá přes přítele, ale nemám nic jinak, než když jsem rodila před 8lety na Jihu. Prý si ho ta známá platila

Griffin
Stálice 95 příspěvků 21.10.14 11:29

U Apolináře jsem rodila dvakrát, bez obálky a vše naprosto v pořádku. Rozhodně bych nikomu obálku nedávala. Pokazit se něco může tak jako tak a úplatkem se jen kazí charakter - u obou stran. Tak ať vše dobře dopadne.

bjetuschka
Závislačka 4836 příspěvků 21.10.14 11:34

U Apolináře jsou profíci a bude o tebe nejlépe postaráno i bez obálky. Měli tam mou plnou důvěru a odrodili moje dvojčata CS. Bylo to náročné a hodně rizikové, nikomu jsem neplatila a postarali se skvěle.

Suzzinka99
Povídálka 42 příspěvků 21.10.14 11:39

Nevím tedy zda je to bráno jako podplácení, ale zkratka prý se dojde za,,porodnikem" domluví se co a jak a pak cena… Nerada bych tady sířila něco co není pravda a nebo strašila maminky.
Chtěla jsem vědět jak to chodí, nepotrebuji nic navíc, jsem skromná.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 21.10.14 11:45

@Suzzinka99 Ano, je to bráno jako podplácení… něco jiného je oficiální platba za výběr konkrétného doktora, ale nevím, jestli je to stále možné nebo to zas někdo zrušil.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 21.10.14 11:47

@Suzzinka99 můžeš si zaplatit, pokud chceš nějakého konkrétního. Pokud máš v lékaře u Apolináře důvěru a je ti jedno, kdo tě bude řezat, tak fakt nic platit nemusíš. Jsou tam naprosto profesionální a milí ke všem. Já rodila dvakrát akutně, takže jsem si porodníka fakt vybírat nemohla :-D A nemůžu ani slůvkem vytknout cokoli na kohokoli z personálu, naopak byli všichni naprosto úžasní

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >