Reklama

Asistent pedagoga a učitel nefungují

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 16:01
Asistent pedagoga a učitel nefungují

Po třídních schůzkách jsem v šoku. Syn má asistenta když se ptám učitele na syna odpověděl že moc neví že je s asitentkou mám se spíš zeptat ji. To asi správně neni? :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 22.09.18 16:15

No není to moc správně. Měla by stou asistentkou komunikovat.
Na druhou stranu mě to ani nepřekvapuje.

adcdefgah
Stálice 63 příspěvků 22.09.18 16:24

No ale kvůli škole jsme lítali a vše vyřizovali v ppp. To jako kluk je pomalejší tak supnem asistenta a mám klid. Uvidím jak to bude dál. Když to řekl ten pohled na mě musel byt super. 8o

Lucy75
Kecalka 115 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 16:28

učitel je odpovědný za třídu i za individuální plán, asistent jen provádí a „asistuje“, na druhou stranu tráví s Vašim synkem tolik času, že fakt bude efektivnější komunikovat s tím asistentem-tkou.. od učitelky je to čirý alibismus, také by se mi to moc nelíbilo.. nebudu zde rozpoutávat vášně nad zvyšováním jejich platů, mají obrovskou odpovědnost a tráví s tím nejcennějším, co máme, více aktivního času,než my, ale také by takto zodpovědně měli k tomuto úkolu přistupovat.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 22.09.18 16:34

@Lucy75 Ono průšvih je, že spousta učitelů a ani asistentů vůbec neví, jak by to v praxi mělo fungovat. Tím se jich nechci zastávat. Ale najednou hurá inkluze a nabereme spoustu asistentů, ale to, jak by to v praxi mělo fungovat, jaké jsou kompetence asisetnta atd.to už jaksi nikdo nedomyslel. A tak je vždycky jen na konkrétních lidech, jak to pojmou.

Třeba už je mýlka to, že asistent opravdu asituje jen tomu konkrétnímu dítěti, to je nesmysl a fakt, který bohužel vnímají rodiče a i někteří učitelé.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 22.09.18 16:35
@adcdefgah píše:
No ale kvůli škole jsme lítali a vše vyřizovali v ppp. To jako kluk je pomalejší tak supnem asistenta a mám klid. Uvidím jak to bude dál. Když to řekl ten pohled na mě musel byt super. 8o

Pozor ale asistent není osobní pro syna. Má tam být proto, aby učiteli pomáhal ve třídě celkově, třeba právě proto, aby měl učitel prostor se víc věnovat podobným dětem jako je váš syn,

adcdefgah
Stálice 63 příspěvků 22.09.18 16:36

S asistentkou jsem jen řešila že si skutečně nepřeji aby seděla vedle něho v lavici zas tak neschopný není dopomoc matika ,čeština jinak zvládá. Je to dvoutridka 4,5.

Lucy75
Kecalka 115 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 16:37

P4ja, nevím, co tím přesně myslíte, ale jsem (původně) pedagog, tak o tom skutečně něco vím a ohledně asistentů třeba zde : Nová profese v našem školství. Asistent pedagoga (někdy se sekáváme s pojmem asistent učitele, asistent
v přípravných třídách apod.) je pomocník pedagoga, který se může významnou měrou podílet na vzdělávacím procesu nejen ve škole, ale i v oblasti mimoškolní výchovy. Podílí se na podpůrném vzdělávání a integraci žáka se sociálním nebo s kulturním znevýhodněním, žáka se speciálními vzdělávacími potřebami a také žáka mimořádně nadaného. (Průcha, 2009) takže JEHO PŘIŘAZENÍ JE ZÁSADNĚ V PŘÍMÉ NÁVAZNOSTI NA TAKOVÉHO ŽÁKA

Příspěvek upraven 22.09.18 v 16:38

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.09.18 16:37

Nechci být hnusný, ale pokud má asistenta, tak má nějaký problém a v normální škole by neměl být. Takže pokud se má učitel věnovat normálním dětem, tak nemůže věnovat půlku svého úsilí někomu, kdo tam nemá co dělat. Proto tam je asistent, který dělá spojku mezi standardní výukou a žákem s postižením. Pokud je to solidní a empatický asistent, tak může dítěti hodně pomoc a učitel má pak volné ruce pro běžnou výuku. Tím pádem zcela logicky nemá moc ponětí, jak se daří dítěti s asistencí, ale nevidím v tom problém.

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.09.18 16:38
@P4ja píše:
Pozor ale asistent není osobní pro syna. Má tam být proto, aby učiteli pomáhal ve třídě celkově, třeba právě proto, aby měl učitel prostor se víc věnovat podobným dětem jako je váš syn,

To je nesmysl, asistent se přiděluje konkrétnímu dítěti s konkrétním postižením.

Lucy75
Kecalka 115 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 16:39
@TMana píše:
Nechci být hnusný, ale pokud má asistenta, tak má nějaký problém a v normální škole by neměl být. Takže pokud se má učitel věnovat normálním dětem, tak nemůže věnovat půlku svého úsilí někomu, kdo tam nemá co dělat. Proto tam je asistent, který dělá spojku mezi standardní výukou a žákem s postižením. Pokud je to solidní a empatický asistent, tak může dítěti hodně pomoc a učitel má pak volné ruce pro běžnou výuku. Tím pádem zcela logicky nemá moc ponětí, jak se daří dítěti s asistencí, ale nevidím v tom problém.

Drsně řečeno, ale i z praxe musím holt souhlasit!

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.09.18 16:48
@Lucy75 píše:
Drsně řečeno, ale i z praxe musím holt souhlasit!

Já vím, že to je drsné, ale žena pracuje ve školství, zároveň mám ve škole své 3 děti, tak vím, jaká je realita. Inkluze je super pro děti s fyzickým postižením, znám např. holku po autonehodě, tam tomu rozumím. Zbytek - a to je bohužel většina, fakt nemá v běžných třídách co dělat. Nejstarší dcera má ve třídě nějakého hyperaktivního kluka, nevím, jestli má ADHD či co a je to fakt masakr. Poté, co hrozilo, že rodiče děti stáhnou jinam - i my jsme tak uvažovali, škola požádala o asistenta a je tam nyní relativně klid. Bohužel tomu klukovi to, co se týká učení nějak nepomáhá, ale ostatní se alespoň mohou učit …

Kelsey
Hvězda diskuse 44454 příspěvků 22.09.18 16:49

U nas komunikuje ucitelka s rodici, ale stane se, ze je navstevuji doma, volam nebo pisu email sama. Preda mi informace, abych je sla vyridit. Ale nestalo se nikdy, ze by nemela prehled nebo nevedela.

adcdefgah
Stálice 63 příspěvků 22.09.18 16:51

Ale kluk postižen není má ADD jak píši stačí pomoc matika čeština je dyslektik. Jinak zápisy přírodověda vlastiveda zapisuje úplně sám a nadpis barevně i s obrázky doma se to sám naučí to znamená ze to po sobě přečte má v tom jen dramatické chyby.

vokishka
Extra třída :D 12576 příspěvků 22.09.18 16:54
@TMana píše:
To je nesmysl, asistent se přiděluje konkrétnímu dítěti s konkrétním postižením.

je sice psaný na konkrétní dítě, ale je to asistent pedagoga, ne dítěte.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >