Reklama

Je to už šikana?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 16:30
Je to už šikana?

Ahoj, můj syn chodí do páté třídy a minulý týden přišel s tím, že nemá vodovky(přitom jsem mu na začátku šk. roku kupovala vše na výtvarku).Koupila jsem mu tedy nové..Dnes přišel s pláčem, že mu ty vodovky kluci rozdupali a prý i ty minulé že mu zničili. Pak že ho prý vyhodili z party, kvůli tomu, že si na počítačích sedl vedle někoho jiného. Když šel dnes ze školy, prý na něj sprostě nadávali. Vůbec nevím, s kým to řešit a bojím se, že se to pak ještě obrátí proti němu, že žaluje. Vůbec nevím co dělat, jestli si prvně promluvit s těmi kluky? Nebo to nechat být? Moc díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 18.09.18 16:33
@Anonymní píše:
Ahoj, můj syn chodí do páté třídy a minulý týden přišel s tím, že nemá vodovky(přitom jsem mu na začátku šk. roku kupovala vše na výtvarku).Koupila jsem mu tedy nové..Dnes přišel s pláčem, že mu ty vodovky kluci rozdupali a prý i ty minulé že mu zničili. Pak že ho prý vyhodili z party, kvůli tomu, že si na počítačích sedl vedle někoho jiného. Když šel dnes ze školy, prý na něj sprostě nadávali. Vůbec nevím, s kým to řešit a bojím se, že se to pak ještě obrátí proti němu, že žaluje. Vůbec nevím co dělat, jestli si prvně promluvit s těmi kluky? Nebo to nechat být? Moc díky
Řekla bych probrat s třídní a se školním psychologem (máte-li) a před školou udělat bububu na chlapce…

Halamka
Závislačka 3566 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 16:35

Spojila bych se s třídní a požádala o osobní schůzku. Tohle reste hned, jinak chlapcům narostou ramena a bude hůř.
Pokud nezafunguje třídní, tak ředitel.
Pokud se jim syn neumí nebo nechce postavit, tak musíte zakročit vy. A klidně bych si nechala pozvat i rodiče těch hajzlíků.
Takoví se musí utnout velmi jasně hned v začátku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 16:39

Rozhodně řešit s třídním. Kdyby k tomu měl/měla laxní přístup, tak s ředitelem/ře­ditelkou školy. Nenechte to zajít daleko, v naší škole jsme řešili šikanu a není vůbec o co stát z žádné zúčastněné strany.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 18.09.18 16:41

Určitě řešit. Jak už tu padlo, spojila bych se s třídní a informovala ji o ničení věcí a domluvila se, že bude dávat větší pozor. Upřímně, asi bych klidně požadovala schůzku s rodiči těch dětí. Může se to zdátpřehnané kvůli vodovkám, ale tohle musíš zatrhnout včas.

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 18.09.18 16:44
@elibro píše: Řekla bych probrat s třídní a se školním psychologem (máte-li) a před školou udělat bububu na chlapce…

Za bububu se mu pak ti kluci vysmějí. To zakladatelko nedělej, prober to a třídní, abys nebyla viděna, jo je to blbý, ale nechceš, aby tvému klukovi nadávali do mamánka a žalovníčka. :hug:

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 18.09.18 16:45

Už bych byla ve škole, tohle bych jen tak nenechala. Krom jiného by chlapci zaplatili ty vodovky. Bojíš se, že se to obrátí proti němu? A nebojíš se, že nic neuděláš a s jídlem roste chuť a oni si budou dovolovat čím dál víc? Zarazit to hned v počátku, od toho si rodič, musíš to vyřešit ty. Takže začít to řešit s třídní, pokud to nepomůže tak s ředitelem atd.

Detsa
Extra třída :D 10670 příspěvků 18.09.18 16:58
@Korela chocholatá píše:
Za bububu se mu pak ti kluci vysmějí. To zakladatelko nedělej, prober to a třídní, abys nebyla viděna, jo je to blbý, ale nechceš, aby tvému klukovi nadávali do mamánka a žalovníčka. :hug:

Zaleží za jaké bububu. Když dostane jednu mezi oči, tak si to přístě určitě rozmyslí.

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 18.09.18 17:01
@Detsa píše:
Zaleží za jaké bububu. Když dostane jednu mezi oči, tak si to přístě určitě rozmyslí.

Tak to by chtělo tatínka, aby udělal bububu. :think: Jestli ho nemají tak nějakého kamaráda zakladatelky

rokris
Kelišová 6004 příspěvků 18.09.18 17:02
@Detsa píše:
:D :palec:

Uju
Kelišová 6517 příspěvků 18.09.18 17:03

Osobně bych to za šikanu už měla. No, určitě bych šla za třídní a pořešila to tam a na chlapečky bych si třeba v šatně počkala a malinko bych je chytla pod krkem a zatřepala s nima jako s užíváním. Druhý den bych vyžadovala aby přinesli synovi nové vodovky,ať se na ně třeba složí.

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 18.09.18 17:04

@Korela chocholatá Tak já jsem párkrát udělala bububu a věř mi, že do smíchu jim nebylo a už se to nikdy neopakovalo :cert: Já totiž umím bububu moc hezky. A nejen že jsem byla viděna, já jsem byla i široko daleko slyšena :) .

Detsa
Extra třída :D 10670 příspěvků 18.09.18 17:13
@Korela chocholatá píše:
Tak to by chtělo tatínka, aby udělal bububu. :think: Jestli ho nemají tak nějakého kamaráda zakladatelky

Tak to bylo s nadsázkou. Fyzicky by to nemělo být zrovna řešeno. I když těmhle klukům v pubertě to občas jinak nevysvětlíš, že todle by neměl dělat. Ale myslím, že si ho jen venku vytáhnout za triko by mohlo v mnoha případech stačit, než ho zabít ranou mezi oči :think:.

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 18.09.18 17:21
@Monchichik píše:
@Korela chocholatá Tak já jsem párkrát udělala bububu a věř mi, že do smíchu jim nebylo a už se to nikdy neopakovalo :cert: Já totiž umím bububu moc hezky. A nejen že jsem byla viděna, já jsem byla i široko daleko slyšena :) .

Tak ty :D já bych taky na rozpravu poslala tatínka asi :lol: A jsou ženský od rány, ale zakladatelka asi bububu neumí, když se radí tady. :nevim: Nic ve zlém, zakladatelko. :kytka:

@Detsa píše:
Tak to bylo s nadsázkou. Fyzicky by to nemělo být zrovna řešeno. I když těmhle klukům v pubertě to občas jinak nevysvětlíš, že todle by neměl dělat. Ale myslím, že si ho jen venku vytáhnout za triko by mohlo v mnoha případech stačit, než ho zabít ranou mezi oči :think:.

Samozřejmě jsem nemyslela fyzické násilí, jen domluvit, nebo to tričko maximálně. :pankac: A ono by možná jim stačilo pohrozit, že zakladatelka navštíví jejich rodiče. :)

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 18.09.18 17:24

@Korela chocholatá Tak u nás takové akce vyřizuje maminka, tatínek je moc hodnej a měkkej :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >