Asistent pedagoga - PAS

Anonymní
23.6.20 18:47

Asistent pedagoga- PAS

Dobrý večer,
jsem asistent pedagoga a budu nastupovat do nové práce k dítěti ve školkovém věku s PAS. Prozatím mám zkušenosti pouze s ADHD.Je tu prosím někdo kdo na této pozici pracoval s autistou a byl by ochotný mi předat nějaké jakékoliv/ zkušenosti…jak navázat vztah, čeho se vyvarovat…Samozřejmně vím, že projevy a chování autistů mohou být různé. Předem děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2085
23.6.20 19:03

U nás je s PAS víc dětí a každé se projevuje úplně jinak, záleží taky, jestli k tomu má mentální retardaci nebo něco jiného přidruženého… doporučuju vytahat co nejvíc informací od rodičů, ti měli na zjišťování jeho povahy nejvíc času, jinak se obrň trpělivostí.. držím palce, ať je to nějaká pozitivně laděná povaha ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
23.6.20 19:16

Určitě pozjistovat od rodičů informace o tom, jak na něj, jak s ním pracuji doma, co na něho platí, co ho rozhodí… Důležité by měla být pozitivní motivace, strukturování, dopředu upozorňovat na konec nějaké aktivity a upřesnění jaká aktivita bude následovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
23.6.20 19:35

Každé dítě je jedinečné a dvojnásov to platí u dětí s PAS. Doporučuju ti sejít se s rodiči a tohle pribrat s nimi. Nikdo to dítě nezná lépe než oni. Připadně je taky dobré promluvit si s dítětem s paní učitelkou, u které byl posledni školní rok - ať už MŠ nebo ZŠ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
24.6.20 05:19
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
jsem asistent pedagoga a budu nastupovat do nové práce k dítěti ve školkovém věku s PAS. Prozatím mám zkušenosti pouze s ADHD.Je tu prosím někdo kdo na této pozici pracoval s autistou a byl by ochotný mi předat nějaké jakékoliv/ zkušenosti…jak navázat vztah, čeho se vyvarovat…Samozřejmně vím, že projevy a chování autistů mohou být různé. Předem děkuji za reakce.

Jako rodic ditete s PAS i jako AP (po kurzu) bych se chtela sejit nejdriv s rodici a popovidat. Treba ja bych i uvitala, kdyby se AP mohl videt a seznamit s dcerou mimo skolku/skolu, beze spechu a v klidu. Ale, kazde dite je jine a potreby maji ruzne. Je od Vas opravdu rozumne, ze se chcete pripravit, protoze na zacatku opravdu zalezi… Informace od rodicu jsou veledulezite. Drzim vam palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
13.7.20 15:59

Jako rodič a budoucí AP doporučuji všem kdo pracuje a dítětem s PAS (tedy rodič i AP),aby absolvoval kurz ABA (aplikována behavioralní analýza). Pracujeme dle ABA již 5 let a je to neuvěřitelné!!! Doporučuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
13.7.20 16:05

No… tezka otazka. Deti s PAS obecne casto mivaji vymeze spektrum zajmu (zvirata, auta, lego, komiksy, knizky…) od ktereho se nemuzou odtrhnout a jsou jimi posedle. Tohle pomuze navazat prvni kontakt, zadne “Slysela jsem, ze mas rada zvirata…”, ale: “Predstav si, ze mam doma kocicku a ta vcera vyvedla neco neuveritelneho, mam to na videu - chtela bys ji videt?”

Obrn se trpelivosti skrz vyjadrovani emoci, nemaji absolutne zadny filtr na sebekontrolu, kdyz slapnes vedle, hned to uvidis. Casto pomahaji napr. obrazky smajliku (ja mam dneska naladu - :pocitac:, protoze me boli zub. Jskou mas Ty?”) Ty deti jsou velmi vnimave a hned poznaji, kdo je prijme a kdo ne.

Drzim palce! :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama