Asistent ve školce k dítěti, co nemluví

36
7.10.19 13:13

Asistent ve školce k dítěti, co nemluví

Máte někdo zkušenosti? Syn v lednu mu budou 4. Moc se mu nechce do mluvení, skoro vůbec v září nastoupil do školky a začal kolotoč, že když nemluví měl by mít k sobě asistenta. Na logopedii jsme začali chodit teď v říjnu až.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11695
7.10.19 13:27

A kdo říká, že by měl mít asistenta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
7.10.19 13:28

Učitelky ve školce a dnes i zástupkyně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11695
7.10.19 13:31

No já nevím, ale jestli nemá žádnou diagnozu a jen nechce mluvit, tak nevím, na co by mu byl. Můj syn nemluvil do tří let vůbec, dětská doktorka řekla, ať se nestresuju, že ve školce se rozmluví a taky jo ;) Pokud má ale i nějaký jiný problém, tak potom asistentku ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
7.10.19 13:34

Ahoj, mám dceru 3,5 let a stejný problém. Také se mnou probírali možnost asistenta, nejen tedy z důvodu řeči, ale i z důvodu malého vzrůstu a tím horší sebeobslužnosti. Nakonec z toho bylo prohlášení, že by se jim hodil celkově a mé dítě je „vhodné“ aby se to na něj napsalo - zatím to vyšumělo do ztracena.
Jinak nás už ale poslali na foniatrii a máme podezření na vývojovou disfázii. Na druhou stranu, kdyby to byl logopedicky zaměřený asistent a opravdu se jí věnoval, tak bych snad byla ráda. Jsme malá vesnická škola, kde se všichni znají a nechce se mi ji dávat do městské logopedické. Doufám, že to prací doma zvládneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11957
7.10.19 13:35

@Alisa81
Na to, že nemluví se nedává asistent. To by toho musel mít víc a nebo být němý.
A asistent se nedává jen tak, potřebuješ potvrzení od lékaře, myslím psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 13:37

No je fakt, že dítě musí mít jistou úroveň vyspělosti, aby mohl do školky (povětšinou samoobsluha, bez plen, schopnost se oblíct a najíst, a základně komunikovat s učitelkami).
Bývá to i v přihláškách i ve školním řádu, že můžou první tři měsíce (?) v případě nezralosti dítě poslat zpátky domů.
Hodně pak záleží na jednotlivých učitelkách i na celkovým jednání dítěte (jestli nejen že nemluví, ale má třeba i jiné potíže).
Jinak na jaký diagnozy je nebo není vhodný asistent bych se asi poptala v PPP (Pedagogicko psychologické poradně). S jejich doporučeními bych se pak obrátila zpět na školku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 13:38

Do 4 let syn nemluvil. První rok ve skolce to zvládli v pohodě. Najednou blik a přes léto to skokove dohnal. Učitelky ve skolce v září nechapaly :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 13:50
@Mar__tanka1983 píše:
No je fakt, že dítě musí mít jistou úroveň vyspělosti, aby mohl do školky (povětšinou samoobsluha, bez plen, schopnost se oblíct a najíst, a základně komunikovat s učitelkami).
Bývá to i v přihláškách i ve školním řádu, že můžou první tři měsíce (?) v případě nezralosti dítě poslat zpátky domů.
Hodně pak záleží na jednotlivých učitelkách i na celkovým jednání dítěte (jestli nejen že nemluví, ale má třeba i jiné potíže).
Jinak na jaký diagnozy je nebo není vhodný asistent bych se asi poptala v PPP (Pedagogicko psychologické poradně). S jejich doporučeními bych se pak obrátila zpět na školku :think:

nemusí umět mluvit, ale musí rozumět příkazům od učitelky a následně je plnit :-) tak to bylo řečeno mě, když jsem dávala dceru ve 3 letech do školky :-) mluvila malinko, ale s dospělými kromě nejbližší rodiny nemluvila vůbec :-)
Po týdnu mi řekli, že jí už odchytily jak na záchodech debatuje s holčičkama, ale jim neřekla ani bů ještě asi 2 měsíce, prostě jen chceš napít? kývla hlavou, běž se obléct, tak šla… že je prý snem každého učitele, nemluví a dělá, co se jí řekne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
7.10.19 13:53

Pokud by se prokázala dysfazie nebo jiná porucha. Je asistent víc než vhodný. Jsou s ni spojene i jiné doprovodné nedostatečnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
7.10.19 16:39

@Bella13 To jsi me celkem pobavila, asistent kvuli nizkemu vzrustu vzhledem k samoobsluze. :lol: Kolik cm ma tve dite ve 3,5 letech?
@Alisa81 Proc tu logopedii resite az temer ve 4 letech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
7.10.19 17:09

@Svistice
No je opravdu malá 90 cm, ale má to po rodičích a je na to sledována, jediná má u dětského záchodu nástup a museli kvůli ní objednávat menší židličku :-). Jinak je snaživá a rozumí velice dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
7.10.19 17:15

@Bella13 Moje lize 3.percentil, takze ve 3 letech mala taky 90 cm. Ve skolce teda na ten maly zachod vylezla, ona vylezla i na velky, kdyz chtela. Pred inspekci vyhravala skolce body v samostatnosti, takze asistent kvuli sobestacnosti mi prijde fakt jako dobrej for. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
27.10.19 01:13

Zatím synovi nic neprokázali podle mě je má ve školce na háku je divoký, nemluví takže nevím no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama