Asistenti pedagoga v MŠ

3204
29.9.20 21:57

Asistenti pedagoga v MŠ

Ahoj, zajímalo by mě, jaká je vaše náplň? Já jelikož mám chlapečka, který má křehkékosti,, tak dávám pozor, aby nespadl, neuhodil se se atd… ale mezitím, pokud vidím, že nic nehrozí a nějaké dítko potřebuje pomoci, nudí se, tak se mu věnuji. Do toho bych si chtěla vytipovat dvě, tři děti a s těma procvičovat, posilovat oblasti, ve kterých jsou,, slabí “
Napište mi prosím, jak to máte vy a taky by mě zajímalo, jaké si vedete záznamy.
Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.9.20 22:31

Milé Lamátko, vy nejste ve třídě od toho, abyste si někoho vytypovávala. Nepasujte se do role učitele a vyčkejte pokynů. Mnoho zdaru a málo chyb z neznalosti. Pěkný večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 22:55
@koudeluzadele píše:
Milé Lamátko, vy nejste ve třídě od toho, abyste si někoho vytypovávala. Nepasujte se do role učitele a vyčkejte pokynů. Mnoho zdaru a málo chyb z neznalosti. Pěkný večer.
:potlesk: :palec: pracuji jako AP čtvrtým rokem a myslím si že AP typu zakladatelky jsou celkem postrachem každého učitele. Opravdu tím nechci zakladatelku nějak dehonestovat, ale myslím si, že by měla „přibrzdit“.
  • Citovat
  • Nahlásit
3204
30.9.20 05:52
@koudeluzadele píše:
Milé Lamátko, vy nejste ve třídě od toho, abyste si někoho vytypovávala. Nepasujte se do role učitele a vyčkejte pokynů. Mnoho zdaru a málo chyb z neznalosti. Pěkný večer.

Právě že jsem se o tom bavila s učitelkou a ta říkala, že to takto můžu dělat. Ptala jsem se na to, jelikož jsem viděla, jak pracuje ve školce jiná asistentka. Mám i ped školu, takže můžu pracovat i jako učitelka. A pokud pracuju s touto, tak si jednou týdně dělám přípravu a mám s dětmi rušné hry, pohybové, povídání atd… neptala sem se na to co nemám dělat, ale na to, jak to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 08:27

Ahoj, nepracuji jako asistent pedagoga, ale muj syn ma AP ve skolce. Rano, kdyz syna predavam, tak AP meri detem teplotu, vyrizuje ruzne papiry s rodici a komunikuje s nimi. Po obede, kdyz vyzvedavam syna, tak AP cte vsem detem pohadku a sedi na druhem konci tridy. Ucitelky jsou v te dobe u sveho stolku a neco tam delaji. Trochu mi to vadi, protoze, kdyz se chci na neco zeptat(jak to ten den slo), tak musim asistentku rusit od cteni, takze se radsi neptam. Zajimalo by me, jestli vy asistenti pri predani ditete prohodite s rodicem 2-3 vety, co se ten den delo nebo jestli mate take nejakou jinou praci. Prijde mi to skoda, protoze se takto dozvim, jen kdyz se delo neco hodne spatneho, ale kdyz to dopoledne probehlo v klidu, tak bych to taky rada vedela a syna pochvalila, kdyz se mu neco treba povedlo.

• Citovat
  • Nahlásit
3204
30.9.20 16:42

Já ráda prohodím s maminkou od,, mého chlapečka” pár vět. Teda pokud cítím, že je naladěná. Pokud děláme něco nového, tak jí to ráda řeknu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 17:22

@Lamátko

Ahoj,

u křehkých kostí bych si asi nedovolila od dítěte odejít :-) Jinak já dělám AP ve škole a záznamy nevedu. :-)

Kamarádka která dělala AP ve školce, tak měla agresivního autistu, takže dělala neustále hromosvod a budto se snažila odlákat pozornost, nebo pak dát dítě znovu do klidu :-)

• Citovat
  • Nahlásit
3204
30.9.20 19:50

Jako není to úplně tak, že nemůže spadnout to ano, ale spíš dávat pozor. Takže pokud vidím, že si hraje, tak se můžu věnovat i jinému dítěti a jen z dálky dohlížim. Ji ak venku jsem stále u něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama