Asistovat u porodu?

70
22.2.07 12:00

Asistovat u porodu?

Ahojky,
Prosim, chcela by som sa spytat, co si myslite o tom, ist pomoct/asistovat k porodu. Vsetky kurzy by som si urobila, ved nakoniec aj budem musiet.
Totiz hrozne sa porodu bojim, som v 15tt, a chcela by som sa nazivo pozriet, ako to prebieha, co sa robi, proste nabrat skusenosti a zaroven mozno aj niekomu pomoct ako asistentka, mamicke, ktora napriklad bude rodit a nema ist kto s nou k porodu. Co si o tom myslite? Je to dobre, alebo to radsej nerobit? Velmi by som to ale chcela.
Budem rada, ak mi napisete akekolvek riadky, mam 26 rokov a prvy krat cakame s priatelom babetko, tak mam obavy a zaroven strach. Ocakam od toho, ze by som vedela do coho idem, lebo na kurzoch je to len teoria.

Dakujem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.2.07 12:21

Ahoj Lucia,
tak nevím, ale já bych šla bez vlastních zkušeností asistovat k porodu pouze na přání kamarádky, dobré kamarádky. Jinak teď po dvou porodech bych se vůbec nerozmýšlela, neviděla bych to jako problém.

A taky si myslím, že by Ti to vůbec jako prvorodičce nemuselo pomoct od strachu. Vždyť na vedlejším porodním sále může být nějaký trošku kompliovanější případ a Ty se pak budeš ještě více trápit tím, že u Tebe by třeba nemuselo být všechno vpořádku.

Být Tebou, tak absolvuji předporodní kurz, něco si zjistím z časopisů, internetu, určitě si zajdu na prohlídku porodnice, kterou si vybereš, ale moc bych se do vlastní účasti při porodu nehnala. A v kurzech a nebo na internetu se dají sehnat i videa přímo z porodu.

Já jsem šla poprvé rodit absolutně bez jakékoliv přípravy a považuju tovzhledem ke své povaze za nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
22.2.07 12:26
nezkusena_mamina píše:
Ahoj Lucia,
tak nevím, ale já bych šla bez vlastních zkušeností asistovat k porodu pouze na přání kamarádky, dobré kamarádky. Jinak teď po dvou porodech bych se vůbec nerozmýšlela, neviděla bych to jako problém.

A taky si myslím, že by Ti to vůbec jako prvorodičce nemuselo pomoct od strachu. Vždyť na vedlejším porodním sále může být nějaký trošku kompliovanější případ a Ty se pak budeš ještě více trápit tím, že u Tebe by třeba nemuselo být všechno vpořádku.

Být Tebou, tak absolvuji předporodní kurz, něco si zjistím z časopisů, internetu, určitě si zajdu na prohlídku porodnice, kterou si vybereš, ale moc bych se do vlastní účasti při porodu nehnala. A v kurzech a nebo na internetu se dají sehnat i videa přímo z porodu.

Já jsem šla poprvé rodit absolutně bez jakékoliv přípravy a považuju tovzhledem ke své povaze za nejlepší.

Ahoj,

Dakujem velmi pekne za Tvoju odpoved. O tom som uz tiez rozmyslala, ze aspon to video si zozeniem, ale aj to nie je bezne. Hned by som kupila take video, no nikde to nie je… Tak budem hladat aspon tuto formu, no snad mi to pomoze :-)
Vsetko dobre zelam, papa, Lucia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
22.2.07 12:34

Ahoj, tak já Ti aspoň posílam video, co našly holky od nás z července 2007.

http://video.google.com/videoplay?…

Já bych problem jít k porodu neviděla, ale to asi jen proto, že sem těch porodů už viděla spousty a vim, co se všecko může stát atd.
Ale jak psala nezkusena_mamina, tak se opravdu může stát, že uvidíš nějakej ne zrovna lehkej porod a hrozně Tě to vystresuje a bude to všecko jen horší. Takže radši bych to taky viděla na ten net a kurz…
Nebo se zeptat gynekologa, jestli nemá nějaké video…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
22.2.07 12:51

Ahoj, tak to je myslím jen na tobě, zda s nějakou kamarádkou půjdeš k porodu nebo ne. Pokud po tom moc toužíš, nevidím problém, ale aby jsi pak nebyla ještě víc vyděšená, můžou být komplikace a to je pak fofr.
Já jsem zdrav.sestra takže jsem viděla už dost porodů a sama jsem pak taky rodila.
A na tom netu se dají sehnat videa z porodů (i císař) opravdu velmi lehce. Pošlu odkazy :wink:

http://www.lukas-hakos.com/…d-video.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
22.2.07 12:53

Ahojda,

jestli muzu mluvit za sebe, porod mi vubec neprisel, ze je o tom aktu (co se deje, co se dela, kdy kde kdo je, atd.), ale o tom, jak to prozijes Ty a pripadne Tvuj partner. Kdyz rodis Ty, je to dle meho nazoru uplne jina situace - vetsinu veci, kterych by sis vsimala ted, pak skoro ani nevnimas, protoze se koncentrujes uplne jinak a na jine veci.Proto si myslim, ze pro zbaveni strachu je klicovy dobry predporodni kurz. Muzu doporucit predporodni kurz pani Konvalinove ve Vrchlabi (kontakt Ti daji v porodnici), kam se fakt vyplati dojet - po nem jsme se s manzelem nejenze prestali bat, ale zacali se tesit. Samozrejme, ze to bylo bolestive, krvave, ale nakonec jsme si to diky ni prozili uplne nadherne, fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
22.2.07 13:07

Ahoj,

tak nevím, jestli bych do asistence u porodu šla. Pokud by to byla dobrá kamarádka a opravdu o to stála, tak možná. Z vlastní vůle asi ne, spíš bych se bála toho, že budu víc vystresovanější, protože ne vždy to probíhá v klidu. Sama jsem rodila bez přípravy a myslím, že to pro mě bylo nejlepší řešení. Spíš by podle mě stačila příprava z netu nebo knížek. Ale jinak je to každém samotném, na co se cítí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
22.2.07 13:24

Při tvém opravdu velkém strachu bych se na porod dívat nešla a ty videa ti taky nedoporučuju prohlížet :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
22.2.07 14:40

Tak jsem koukla na video a u druhého odkazu Janinky jsem to nezvládla a udělalo se mi špatně :( Nicméně porod jsem zvládla bez problémů, těšila se, chodila na kursy. Já bych asi před prvním porodem k jinému nešla. . . Můj názor. Pokud už bych svůj další porod neplánovala, tak to asi jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
22.2.07 14:58

Lucia,

prvního porodu jsem se poměrně bála, i když pak ke konci těhotenství jsem se na něj i docela těšila-paradoxně. Je fakt, že videa z porodu bych já osobně nevyhledávala, připadá mi to přesně, jak už tu někdo psal, že když to prožíváš ty na vlastní kůži, je to HODNÉ jiné. Zkrátka se ocitneš v poněkud adrenalinové situaci a vnímáš naprosto jinak. Podle videa to vypadá někdy strašidelně…Můžu tě uklidnit, že po svém prvním porodu jsem byla nadšená, jak jsme to hezky zvládli, byla jsem na sebe docela hrdá( a to i přes to, že chvílema to přece jen bolí :lol: ). Teď před druhým porodem prožívám obavy zase, i když možná zase jinak a doufám, že to opět všichni společně zvládneme!

příjemný porod( a věř, že to není nadsázka :wink: )

Vrony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
22.2.07 15:03

Ahoj Lucko,

na tvém místě bych to nedělala, každý porod je jiný a zkušenost s ním nepřenosná. Např. být při mém porodu bych ti nepřála - byl strašně krvavý, moc se divím, že to manžel ustál, přesto na něj vzpomínám ráda. Věř mi, že až to přijde, nebudeš mít na strach ani čas:-))))

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
22.2.07 15:17

Ahoj

Já se teda upřímě přiznám že svůj porod bych z pozice manžela vidět nechtěla… a fakt jsem byla ráda že nic z toho co se odehrává dole nevidím…

Před druhým porodem /první jsem měla pro slábnoucí ozvy ukončený ve fázi tlačení akutní sekcí/ jsem se koukla na výše zmiňovaná videa… a od tý doby jsem měla strach ještě větší:o) ale na porodním sále už mi to bylo fuk, a jen jsem chtěla aby už bylo mimčo venku… naštěstí to byla rychlovka.. ale ani ted bych nešla s kamarádkou jako asistentka… no ale každá jsme jiná nátura… já vidím krev a není mi dobře…

Tak se stejně budeš muset rozhodnout podle sebe… Pokud jsi zkoukla videa a ještě do toho chceš jít… tak myslím že klidně můžeš:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
23.2.07 10:15

Srdecna vdaka!

janinkaz píše:
Ahoj, tak to je myslím jen na tobě, zda s nějakou kamarádkou půjdeš k porodu nebo ne. Pokud po tom moc toužíš, nevidím problém, ale aby jsi pak nebyla ještě víc vyděšená, můžou být komplikace a to je pak fofr.
Já jsem zdrav.sestra takže jsem viděla už dost porodů a sama jsem pak taky rodila.
A na tom netu se dají sehnat videa z porodů (i císař) opravdu velmi lehce. Pošlu odkazy :wink:http://www.lukas-hakos.com/…d-video.html

Ahojky,

Pozrela som si vsetky videa a som Vam strasne moc vdacna, pretoze som nasla presne to, co som potrebovala - odpovede na vsetky moje otazky. Ste tu skvely ludia, som strasne stastna, ze viete aj pomoct, poradit, ked budem mat uz skusenosti, tak sa to budem snazit vratit zase tym, ktore tie skusenosti este nemaju, pretoze je to velmi dolezite.
Dnes uz viem, ze sa budem modlit, aby som mohla rodit normalnou cestou a nie cisarskym rezom (prepacte maminy, co rodili cisarskym), ale dobrovolne (ako som chcela este pred zhliadnutim toho videa) sa na to nikdy nedam.
Totiz ja som taka povaha, ze nemam rada nieco „nezname“, nieco do coho idem prvy krat a nepoznam detaily, potom sa toho strasne bojim a toto mi pomohlo minimalne na 80% odburat strach. No este budem vela citat literaturu, ucit sa a hlavne pisat si tu s prijemnymi ludmi :-)

Tesim sa a prajem vsetkym pohodove tehu, porod a krasne zdrave miminka!

Este raz srdecna vdaka Vam vsetkym!!! Lucia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
23.2.07 12:13

Lucko, tak to jsem ráda, že jsme ti poradily :wink:
Přeji ti pohodové těhotenství, rychlý porod a zdravé miminko :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
23.2.07 15:12

Ahoj Luci,
tak to jsme podobne povahy, taky nemam rada vsechna neznama „napoprve“, a proto Te chci ze zkusenosti upozornit, ze vsechna „poprve“ porodem nekonci :) Naopak, to vsechno zacina a v kombinaci s poporodnim hormonalnim koktejlem je to pekna fuska. Prvni tri mesice, nez se clovek zabehne a zvykne si, tak urcite. V sestinedeli se mi koulely slzy prakticky nepretrzite. A co se tyce nacitani literatury,opet z me zkusenosti, min je nekdy vic :wink:
Preji klidny a rychly porod, snadnou adaptaci a samou radost s tim stestim nejpekneji zabalenym!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama