Reklama

ATB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jiránek
Stálice 92 příspěvků 07.04.09 15:45
ATB?

Ahoj maminky, nas prcek ma 2 dny teplotu, 38C-39C, jeli jsme s nim pro jistotu na usni, tam nam rekli, ze tam je malinkaty zanet, tak nam dali ATB a ja vaham, zda je na:,–(it ci nikoliv, myslim si, ze si telo dela protilatky tou horeckou a ze to potlacim, muzete mi napsat vas nazor? Dekuji

Reklama

Reakce:

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 07.04.09 19:49

Sice nejsem zastáncem zbytečného užívání ATB, ale pokud má teploty už dva dny (38 - 39C je už celkem dost) a v oušku je zánět, tak bych asi atb dala. Uši uměj pěkně potrápit.

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 07.04.09 19:50

Ahoj, nevim, jak velky mas dite, ale napisu svoji zkusenost. Jednou prisel manzel z prace s tim, ze jeho kolegy byl na zhrouceni. U jeho dcerky zjistili, ze neslysi. Kdyz patrali do minulosti, doslo jim, ze si chytala ouska, mela teploty… Ale nic moc s tim nedelali. Zanet se bohuzel u:,–(il a mala byla nedavno na operaci, kdy ji davali nejaky pristroj do hlavy, aby trochu slysela… Takze kdyz nam doktorka rekla, ze mame zanet str.ucha a doporucuje antibiotika, ani jsem necekla. Nejsem zastance antibiotik, ale v tomto pripade jsem opravdu nechtela hazardovat se zdravim sveho ditete. Tot muj nazor :wink:

brre
Kecalka 329 příspěvků 07.04.09 20:01

jak jste poznali ze jsou to usi kdyz mel jen teplotu?nebo jsi to jen nenapsala a mel i jine priznaky? a jak mas stare dite?

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 08.04.09 12:05

jestli máte diagnostikovaný zánět a předepsána ATB, tak je nasaď. Malý zánět může přejít do velkého a léčba pak bude delší a komplikovanější.

jiránek
Stálice 92 příspěvků 08.04.09 12:34

Máme 7 měsíců, dneska teploty jen 37, vidím to na zuby, protoze tomu predchazely prujmy a maly byl strasne zly, kousal nas. Na usni jsme jeli, protoze jsme meli ve 2m zanet a pichali nas, ale to si maly nenechal ani na:,–(it cepicku, takhle jsme to poznali. Uz tenkrat v nemocnici mi rekli, ze nam na to ATB nedaji, protoze ty se davaji az pokud jde o infekcni zanet nikoliv virovy a to se zjisti az z vyteru. Jeste jsem to vecer konzultovala se svou lekarkou a ta mi potvrdila, ze ATB nemam nasazovat, pokud opravdu neni zrejme, ze se jedna o infekci. Dost se divila takovemu postupu. Mame super kapky do ousek, co se v cesku nedaji sehnat, ty nas vzdycky zachranily, takze budu jen kapat a kapat a v patek mame kontrolu. A jinak slysime vic nez dobre, byli jsme nekolikrat na nejakem testu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >