ATB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jiránek
Stálice 92 příspěvků 07.04.09 15:45
ATB?

Ahoj maminky, nas prcek ma 2 dny teplotu, 38C-39C, jeli jsme s nim pro jistotu na usni, tam nam rekli, ze tam je malinkaty zanet, tak nam dali ATB a ja vaham, zda je na:,–(it ci nikoliv, myslim si, ze si telo dela protilatky tou horeckou a ze to potlacim, muzete mi napsat vas nazor? Dekuji

Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 07.04.09 19:49

Sice nejsem zastáncem zbytečného užívání ATB, ale pokud má teploty už dva dny (38 - 39C je už celkem dost) a v oušku je zánět, tak bych asi atb dala. Uši uměj pěkně potrápit.

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 07.04.09 19:50

Ahoj, nevim, jak velky mas dite, ale napisu svoji zkusenost. Jednou prisel manzel z prace s tim, ze jeho kolegy byl na zhrouceni. U jeho dcerky zjistili, ze neslysi. Kdyz patrali do minulosti, doslo jim, ze si chytala ouska, mela teploty… Ale nic moc s tim nedelali. Zanet se bohuzel u:,–(il a mala byla nedavno na operaci, kdy ji davali nejaky pristroj do hlavy, aby trochu slysela… Takze kdyz nam doktorka rekla, ze mame zanet str.ucha a doporucuje antibiotika, ani jsem necekla. Nejsem zastance antibiotik, ale v tomto pripade jsem opravdu nechtela hazardovat se zdravim sveho ditete. Tot muj nazor :wink:

brre
Kecalka 329 příspěvků 07.04.09 20:01

jak jste poznali ze jsou to usi kdyz mel jen teplotu?nebo jsi to jen nenapsala a mel i jine priznaky? a jak mas stare dite?

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 08.04.09 12:05

jestli máte diagnostikovaný zánět a předepsána ATB, tak je nasaď. Malý zánět může přejít do velkého a léčba pak bude delší a komplikovanější.

jiránek
Stálice 92 příspěvků 08.04.09 12:34

Máme 7 měsíců, dneska teploty jen 37, vidím to na zuby, protoze tomu predchazely prujmy a maly byl strasne zly, kousal nas. Na usni jsme jeli, protoze jsme meli ve 2m zanet a pichali nas, ale to si maly nenechal ani na:,–(it cepicku, takhle jsme to poznali. Uz tenkrat v nemocnici mi rekli, ze nam na to ATB nedaji, protoze ty se davaji az pokud jde o infekcni zanet nikoliv virovy a to se zjisti az z vyteru. Jeste jsem to vecer konzultovala se svou lekarkou a ta mi potvrdila, ze ATB nemam nasazovat, pokud opravdu neni zrejme, ze se jedna o infekci. Dost se divila takovemu postupu. Mame super kapky do ousek, co se v cesku nedaji sehnat, ty nas vzdycky zachranily, takze budu jen kapat a kapat a v patek mame kontrolu. A jinak slysime vic nez dobre, byli jsme nekolikrat na nejakem testu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >