ATB a kazivost zubů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2373
26.11.21 09:16

ATB a kazivost zubů

Prosím vás nemáte někdo nějakou radu. Dcera teď bere ATB po 8 hodinách a je to docela sladisko a jelikož to dostává i v noci bojím se o její zoubky. Dneska je pátek a bere je od úterý a minimálně do dalšího úterý je brát bude a už mám pocit, že na pár zubech začíná mít žlutý povlak. Čistíme ráno i večer jak o život, ale nevím co jiného víc dělat tak pokud budete mít nějakou radu sem s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
605
26.11.21 09:50

Dcera Ospen měla, když ji byl jeden rok, teď ji jsou tři a kazy nemá. Dávala jsem zapít neslazeným pitím. Myslím, že jsou horší zlozvyky, které nesou vinu za zvážení zubů, než chviklové užívání ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7754
26.11.21 10:01
@PeBa12 píše:
Prosím vás nemáte někdo nějakou radu. Dcera teď bere ATB po 8 hodinách a je to docela sladisko a jelikož to dostává i v noci bojím se o její zoubky. Dneska je pátek a bere je od úterý a minimálně do dalšího úterý je brát bude a už mám pocit, že na pár zubech začíná mít žlutý povlak. Čistíme ráno i večer jak o život, ale nevím co jiného víc dělat tak pokud budete mít nějakou radu sem s ní.

Ideálně čistit po každém jídle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
26.11.21 10:21

Podívej se na složení, já teď u sebe nemám databázi, ale v těch sirupech bývá často umělé sladidlo (třeba sorbitol), který je v tomhle směru trochu míň závadný. Nevím co bere, ale u některých méně běžných antibiotik to zabarvení zubů bohužel vzniká jako nežádoucí účinek. Ale u těch klasik jako je Ospen nebo Amoxicilin ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
26.11.21 10:21

Po těch sirupech zuby vždycky zežloutnou, ale po dobrání to časem při důkladném čištění zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
26.11.21 10:24
@Hrozina píše:
Po těch sirupech zuby vždycky zežloutnou, ale po dobrání to časem při důkladném čištění zmizí.

Tak to si mě uklidnila. Malá pije jen čistou vodu takže žádné cukry navíc v pití nemá a čistič ji v noci ještě potom sirupu zuby mi přijde jako zbytečné trápení když chce spinkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
26.11.21 10:26
@Pruhovaný_mýval píše:
Podívej se na složení, já teď u sebe nemám databázi, ale v těch sirupech bývá často umělé sladidlo (třeba sorbitol), který je v tomhle směru trochu míň závadný. Nevím co bere, ale u některých méně běžných antibiotik to zabarvení zubů bohužel vzniká jako nežádoucí účinek. Ale u těch klasik jako je Ospen nebo Amoxicilin ne.

Má Ospen a ten sorbitol tam je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
26.11.21 10:27
@Finkaa píše:
Dcera Ospen měla, když ji byl jeden rok, teď ji jsou tři a kazy nemá. Dávala jsem zapít neslazeným pitím. Myslím, že jsou horší zlozvyky, které nesou vinu za zvážení zubů, než chviklové užívání ATB.

Malá pije čistou vodu běžně žádné sladké pití ji nechutná :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
26.11.21 10:28
@Zumpa píše:
Ideálně čistit po každém jídle.

Tak to bych za ní musela lítat celý den s kartáčkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 12:20

Takhle při jednorázové záležitosti tomu nevěřím. Ale náš skoro pětiletý zuby zkažené má, ať čistím jakkoli. Ale on měl za údobí tří a půl let antibiotika v součtu asi tak rok a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
26.11.21 12:34
@PeBa12 píše:
Tak to bych za ní musela lítat celý den s kartáčkem :lol:

lepší pro její zuby, když si na to zvykne, že je to normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
26.11.21 14:03

Tříletá dcera měla nedávno ATB na zánět močáku ve formě sirupu a taky se jí udělaly zlute fleky na zubech. Teď po dvou měsících čištění je to téměř pryč, tak se neboj :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
26.11.21 15:22
@Patifu píše:
Tříletá dcera měla nedávno ATB na zánět močáku ve formě sirupu a taky se jí udělaly zlute fleky na zubech. Teď po dvou měsících čištění je to téměř pryč, tak se neboj :palec:

Super, děkuji za zprávu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
27.11.21 08:40
@annlady píše:
lepší pro její zuby, když si na to zvykne, že je to normální

Promiň, ale ty máš děti? Protože jestli jo a lítáš za nimi s kartáčkem po každém jídle tak klobouk dolů, ale takový otrok vážně nebudu. Naše děti si zuby čistí ráno a večer jako všichni a vážně nemám v plánu jim čistit zuby 8× za den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
27.11.21 08:46

@PeBa12 a došlo na ultimátní argument, když nemáš děti tak…
na tom, že když se děcka naučí, že čistit zuby a správně, je normální a součástí rutiny každého dne, nemění nic, jestli potomčata mám, nebo nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat