Autobusem Nitra - Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krtek93
Neúnavná pisatelka 17580 příspěvků 27.07.18 08:38
Autobusem Nitra - Praha

Nemá tu prosím někdo zkušenost s cestováním na trase Nitra - Praha? Potřebovala bych nejlépe přímý autobusový spoj, ale nemůžu se dopátrat. Zjistila jsem, že často jezdí bus RegioJet, ale tam je přestup v Bratislavě. nevíte náhodou někdo, jak to konkrétně probíhá, jak daleko jsou nástupiště mezi sebou? A jak (ne)snadné je koupit lístek jinak než přes net, na místě? Zjistila jsem, že po telefonu nerezervují.

Jde mi o to, že bychom potřebovali najít ideální spoj pro babičku, které je 85 let. Je samostatná, pohyblivá, ale přeci jen přestup by byl pro ni náročný, pokud by tedy ty dva autobusy nestály vyloženě kousíček od sebe.

Já bych ji asi radši přemluvila na vlak, konkrétně Arriva by snad měla jezdit přímo, bez přestupu, tak kdybyste měl někdo zkušenost, tak také vítám :-)

Reakce:

Anna85
Kecalka 340 příspěvků 27.07.18 09:04

Nevim kde jsi hledala ale primych spoju je tam nekolik :)
Normane na idos
 https://t.jizdnirady.idnes.cz/…usy/spojeni/?…

Anna85
Kecalka 340 příspěvků 27.07.18 09:06

A co se tyce jízdenky, tak zalezi sice na konkretnim spoji, ale normalne jsem kupovala den predem na nadrazi v nitre. Je to teda uz par let, ale jiste to jde porad.

Svetluska.Lulu
Kecalka 299 příspěvků 27.07.18 09:06

Ahoj, trva babicka na autobusu? Ten vlak arriva je super, jezdi sice snad 1-2 denne, ale prestupovat nemusi, a ma klid :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19833 příspěvků 27.07.18 09:09

Přímý spoj jezdí (já jednou hledala Plzeň-Nitra a zpět, a jelo to přes Prahu - Florenc). Jezdilo to nějak každý všední den na noc.
Normálně na IDOS.CZ (zaškrtnout jen přímá spojení)

krtek93
Neúnavná pisatelka 17580 příspěvků 27.07.18 09:29

Ježiš Idos - a já se tu peru s bůhvíčim :mrgreen: Jsme zvyklá v něm hledat jen v rámci ČR, tak mě to nenapadlo. Díky!

Jeremi
Kecalka 257 příspěvků 04.08.18 14:08
@krtek93 píše:
Nemá tu prosím někdo zkušenost s cestováním na trase Nitra - Praha? Potřebovala bych nejlépe přímý autobusový spoj, ale nemůžu se dopátrat. Zjistila jsem, že často jezdí bus RegioJet, ale tam je přestup v Bratislavě. nevíte náhodou někdo, jak to konkrétně probíhá, jak daleko jsou nástupiště mezi sebou? A jak (ne)snadné je koupit lístek jinak než přes net, na místě? Zjistila jsem, že po telefonu nerezervují.

Jde mi o to, že bychom potřebovali najít ideální spoj pro babičku, které je 85 let. Je samostatná, pohyblivá, ale přeci jen přestup by byl pro ni náročný, pokud by tedy ty dva autobusy nestály vyloženě kousíček od sebe.

Já bych ji asi radši přemluvila na vlak, konkrétně Arriva by snad měla jezdit přímo, bez přestupu, tak kdybyste měl někdo zkušenost, tak také vítám :-)

Pozdě, ale třeba se to bude hodit příště. Jezdí přímý spoj slovenského dopravce Turancar. Lístek se dá koupit přes internet, zaplatit kartou. Před týdnem takhle cestovala moje 11 letá dcera - jela sama, tak jsem nechtěla vlak; autobus mi přišel bezpečnější tím omezeným množstvím lidí. Ale teda nenapadlo mě, že na dálkový spoj nasaděj bus bez WC, takže nakonec stejně v Brně musela ven a jít na záchod na nádraží.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17580 příspěvků 04.08.18 17:42
@Jeremi píše:
Pozdě, ale třeba se to bude hodit příště. Jezdí přímý spoj slovenského dopravce Turancar. Lístek se dá koupit přes internet, zaplatit kartou. Před týdnem takhle cestovala moje 11 letá dcera - jela sama, tak jsem nechtěla vlak; autobus mi přišel bezpečnější tím omezeným množstvím lidí. Ale teda nenapadlo mě, že na dálkový spoj nasaděj bus bez WC, takže nakonec stejně v Brně musela ven a jít na záchod na nádraží.

Díky. Není pozdě, bude to aktuální někdy na konci srpna. Ten Turancar jsem babičce taky našla. Tak snad to nějak zvládne. Jen teda to WC, to je docela pitomý.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >