Reklama

Autobusem Nitra - Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krtek93
Neúnavná pisatelka 17271 příspěvků 27.07.18 08:38
Autobusem Nitra - Praha

Nemá tu prosím někdo zkušenost s cestováním na trase Nitra - Praha? Potřebovala bych nejlépe přímý autobusový spoj, ale nemůžu se dopátrat. Zjistila jsem, že často jezdí bus RegioJet, ale tam je přestup v Bratislavě. nevíte náhodou někdo, jak to konkrétně probíhá, jak daleko jsou nástupiště mezi sebou? A jak (ne)snadné je koupit lístek jinak než přes net, na místě? Zjistila jsem, že po telefonu nerezervují.

Jde mi o to, že bychom potřebovali najít ideální spoj pro babičku, které je 85 let. Je samostatná, pohyblivá, ale přeci jen přestup by byl pro ni náročný, pokud by tedy ty dva autobusy nestály vyloženě kousíček od sebe.

Já bych ji asi radši přemluvila na vlak, konkrétně Arriva by snad měla jezdit přímo, bez přestupu, tak kdybyste měl někdo zkušenost, tak také vítám :-)

Reklama

Reakce:

Anna85
Kecalka 296 příspěvků 27.07.18 09:04

Nevim kde jsi hledala ale primych spoju je tam nekolik :)
Normane na idos
 https://t.jizdnirady.idnes.cz/…usy/spojeni/?…

Anna85
Kecalka 296 příspěvků 27.07.18 09:06

A co se tyce jízdenky, tak zalezi sice na konkretnim spoji, ale normalne jsem kupovala den predem na nadrazi v nitre. Je to teda uz par let, ale jiste to jde porad.

Uživatel je onlineSvetluska.Lulu
Kecalka 253 příspěvků 27.07.18 09:06

Ahoj, trva babicka na autobusu? Ten vlak arriva je super, jezdi sice snad 1-2 denne, ale prestupovat nemusi, a ma klid :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19330 příspěvků 27.07.18 09:09

Přímý spoj jezdí (já jednou hledala Plzeň-Nitra a zpět, a jelo to přes Prahu - Florenc). Jezdilo to nějak každý všední den na noc.
Normálně na IDOS.CZ (zaškrtnout jen přímá spojení)

krtek93
Neúnavná pisatelka 17271 příspěvků 27.07.18 09:29

Ježiš Idos - a já se tu peru s bůhvíčim :mrgreen: Jsme zvyklá v něm hledat jen v rámci ČR, tak mě to nenapadlo. Díky!

Jeremi
Kecalka 197 příspěvků 04.08.18 14:08
@krtek93 píše:
Nemá tu prosím někdo zkušenost s cestováním na trase Nitra - Praha? Potřebovala bych nejlépe přímý autobusový spoj, ale nemůžu se dopátrat. Zjistila jsem, že často jezdí bus RegioJet, ale tam je přestup v Bratislavě. nevíte náhodou někdo, jak to konkrétně probíhá, jak daleko jsou nástupiště mezi sebou? A jak (ne)snadné je koupit lístek jinak než přes net, na místě? Zjistila jsem, že po telefonu nerezervují.

Jde mi o to, že bychom potřebovali najít ideální spoj pro babičku, které je 85 let. Je samostatná, pohyblivá, ale přeci jen přestup by byl pro ni náročný, pokud by tedy ty dva autobusy nestály vyloženě kousíček od sebe.

Já bych ji asi radši přemluvila na vlak, konkrétně Arriva by snad měla jezdit přímo, bez přestupu, tak kdybyste měl někdo zkušenost, tak také vítám :-)

Pozdě, ale třeba se to bude hodit příště. Jezdí přímý spoj slovenského dopravce Turancar. Lístek se dá koupit přes internet, zaplatit kartou. Před týdnem takhle cestovala moje 11 letá dcera - jela sama, tak jsem nechtěla vlak; autobus mi přišel bezpečnější tím omezeným množstvím lidí. Ale teda nenapadlo mě, že na dálkový spoj nasaděj bus bez WC, takže nakonec stejně v Brně musela ven a jít na záchod na nádraží.

krtek93
Neúnavná pisatelka 17271 příspěvků 04.08.18 17:42
@Jeremi píše:
Pozdě, ale třeba se to bude hodit příště. Jezdí přímý spoj slovenského dopravce Turancar. Lístek se dá koupit přes internet, zaplatit kartou. Před týdnem takhle cestovala moje 11 letá dcera - jela sama, tak jsem nechtěla vlak; autobus mi přišel bezpečnější tím omezeným množstvím lidí. Ale teda nenapadlo mě, že na dálkový spoj nasaděj bus bez WC, takže nakonec stejně v Brně musela ven a jít na záchod na nádraží.

Díky. Není pozdě, bude to aktuální někdy na konci srpna. Ten Turancar jsem babičce taky našla. Tak snad to nějak zvládne. Jen teda to WC, to je docela pitomý.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama