Autosedačka Chicco Zenith

290
2.3.05 22:39

Autosedačka Chicco Zenith

Ahojky,
brzy budeme potřebovat větší autosedačky (za 2 měs?) a ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti.
Podmínkou jsou polohovatelné, plánujeme v září Chorvatsko. Zaujala nás i pro svou cenu Chicco Zenith. Vy, kdo jí vlastníte, jak jste spokojeni?

KEIKO + dvojčata 9měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3596
3.3.05 01:20

Ahoj Keiko,

v některém z loňských čísel časopisu Test vyšly testy na sedačky a Chicco Zenith byla vyhodnocena jako absolutně nevyhovující a doporučena na stažení z trhu. Jestli si to dobře pamatuji, tak se při prudším zabrždění rozepnuly popruhy, které drží dítko v sedačce. Radši si to ale někde ověř, nerada bych se mýlila.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
3.3.05 09:47

no, to jsi mě teda pěkně dostala!
Když ono kupovat všechno 2krát, je fakt záhul na peněženku, ale je fakt, že pro bezpečnost našich mrňat...................

Holky, jak dlouho v té sedačce 9-18 děti vydrží? Ty moje přibírají kg/měs, tak abychom brzo zase nekupovali další, větší? A ty do 36 kg se mi nějak nelíbí, ráda bych, aby to mělo vlastní pásy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
3.3.05 10:01

Ahoj Keiko,

já taky řeším sedačku do auta, vybrala jsem si Maxi-Cosi Priori SPS, stojí cca 4500Kč, ale ještě ji nemám koupenou.
Taky jsem nechtěla tu do 36kg, nemám moc ráda univerzální věci, a ta do 18kg by měla vydržet tak do 4let. Píšeš sice, že tvoji prckové přibírají rychle, ale nezapomeň, že po 1.roce se přírůstky zpomalí, vždyť dvouleté děti váží mezi 11 - 13kg.. Můj synovec například má v 6,5 letech 20kg, takže si udělej srovnání. Samozřejmě ale asi taky záleží na výšce dítěte, ten by se do sedačky 9-18kg zřejmě nevešel.
Jinak o sedačkách Chicco jsem taky slyšela, že v testech končí nejhůře.

Přeji dobrý výběr a ozvi se, cos pak vybrala :wink:

Jo, ještě jsem si vzpomněla, že na jedněch stránkách (teď nevím, které to byly, musela bych pohledat ) mají akci pro dvojčata, že při koupi dvou sedaček je ta druhá s 10%slevou. No není to sice žádná sláva, ale aspoň něco :)

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
3.3.05 11:35

Ahoj 8) my koupili Maxi-cosi priori SPS za 3999Kč, ale měsíc jsme na ní čekali, jinak se dá koupit kolem 4500Kč a vzhledově se od chicco moc neliší.Lenka :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.3.05 13:17

Re: Autosedačka Chicco Zenith

KEIKO píše:
Ahojky,
brzy budeme potřebovat větší autosedačky (za 2 měs?) a ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti.
Podmínkou jsou polohovatelné, plánujeme v září Chorvatsko. Zaujala nás i pro svou cenu Chicco Zenith. Vy, kdo jí vlastníte, jak jste spokojeni?KEIKO + dvojčata 9měs.

Taky jsme vybírali dětskou sedačku. Máme to pro druhé dítě, takže zkušenost se sedačkami už máme. Chicco sice v testu neobstálo dobře, ale nejspíš to byl problém jednoho kusu nebo uplacený test. V testech většinou vyhrává Römer, tak jsem si pro něj (TS King +) včera jel do obchoďáku. Na místě následovalo velké zklamání, naprosto tvrdé německé provedení, vhodné na pár km po městě, podivný způsob uchycení + nepřesvědčivé plastové provedení záklapek, malý rozsah poklopení (lze v ní sedět, ale špatně spát). Nakonec jsem vzal Chicco Zenith, ač v testech neuspěla, tak mi přijde mnohem pohodlnější, s kovovým zvýšeným rámem, dobré zpracování, měkké čalounění a uspokojivá možnost sklopení do „spací“ polohy. Na delší cesty ideál. Přezka se podle mne těžko může sama rozepnout, možná to chce větší cvik. Lze ji použít i na prostření sedadlo vybavené dvoubodovým pásem, což v případě dvojčat není k zahození. Cena je cca 3,5kKč proti Römeru za 5,7kKč je to další argument.

• Nahlásit
  • Citovat
290
27.3.05 16:28

Ahojky,
děkuji všem za odpovědi. Autosedačky už máme - nakonec tedy přeci jenom zvítězily Romery!
Nejen testy, ale i vyzkoušení sedaček nás přesvědčilo.
Holky jsou v nich moc spokojený a spí se v nich prý taky dobře!
V létě se chystáme do chorvatska, tak jsem zvědavá, jak v nich tu cestu zvládnou!

KEIKO + dvojčata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
27.9.12 14:21

Ahoj holky.
Pořídila jsem rodičům starší autosedačku Chicco Zenith (9-18kg), aby mohli jezdit občas s prckem autem, ale vůbec nemůžeme přijít na to, jak se uvolňují pásy, má je krátké :think:. Zřejmě asi nějak vzadu, ale nevím :nevim:. Máte jí někdo doma? Návod jsme už bohužel nedostali, je to opravdu jen tak na jednu cestu za dva měsíce, proto jsem jim ani nepořizovala novou.
Děkuji :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
27.5.13 15:58

Ahoj, obnovuju tuhle diskusi. Má někdo k této autosedačce návod? Popřípadě kde bych ho mohla sehnat? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
15.4.14 19:28

Po roce a půl už vás to asi nebude zajímat, ale Zenith má u přesky mezi nožičkama pod polstrováním takové tlačítko a tím se pásy uvolňují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama