Jaký typ autosedačky?

1290
8.6.04 21:46

Jaký typ autosedačky ?

Mám na Vás prosbu. Dceři se blíží 10.měsíc a já se pomalu začínám koukat po další autosedačce. Zatím máme takovou tu klasiku od 0-13 kg a během června bychom chtěli koupit novou. Problém je v tom, že se neshodneme s manželem na tom jestli 9-18 kg nebo 9-36 kg. Taky nevím jestli nevadí to, že dcera zatím váží 8 kg. Chtěla bych, aby autosedačka byla polohovatelná. Budu moc ráda, když mi napíšete své zkušenosti-výhody nevýhody a jak se v tom vůbec orientovat.
Předem moc děkuji.
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
9.6.04 07:14

Ahoj Zuzko,
nevím jestli Ti pomůžu s rozhodnutím, ale pokusím se. Dítě by do 1 roku mělo sedět zády proti směru jízdy. My máme sedačku 0-18Kg, která se tak dá upevnit. I když do 10ti měsíců jsme používali také tu přenosnou. Snad nám nějakou dobu vydrží a pak koupíme větší.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
1290
9.6.04 12:32

Ariano,
díky za radu.
zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
9.6.04 21:23

Ahojda,
jako prodavačka (mimo jiné i) autosedaček se jednoznačně přikláním k váhové kategorii 9-18 Kg (9-36 je univerzál a pro malé děcko je nic moc, velké už se tam zase nevejde). Pokud chceš dobrou, kvalitní autosedačku, tak počítej cenu od 4.000 kč nahoru. Hodně dobrý jssou Maxi - cosi provedení XP nebo SPS. Za zmínku stojí i Bébéconfort Iséos, která má i roztahovací bočnice, takže se Ti tam v pohodě vejde i dítě oblečené do zimní bundy.
Nenech se hlavně zlákat nějakým supermarketem, protože tam mají samé šunty, co do malých krámků nedají!!!! A nezapomeň, ušetřit můžeš na čem chceš :roll: , ale autosedačka by měla být ta nej!

PS: pokud chceš poradit něco bližšího, klidně napiš, ráda poradím :wink: . Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
9.6.04 23:07

Lucko díky za rady odborníka. Já jsem totiž pro váhovou kategorii 9-18 kg a manžel se víc přiklání k 9-36 kg.
I když ho začínám pomalu zpracovávat Tvé argumenty mi při diskuzi s ním pomohou.
Pa pa Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
10.6.04 09:08

naobliekane dieta v autosedacke

sasenka píše:
Za zmínku stojí i Bébéconfort Iséos, která má i roztahovací bočnice, takže se Ti tam v pohodě vejde i dítě oblečené do zimní bundy.

Ja som zase citala, ze dieta sa v ziadnom pripade nema prepravovat v autosedacke oblecene v bunde ci vetrovke. Tym sa totiz menia bezpecnostne vlastnosti pasov sedacky → naobliekane dieta vraj nie je v autosedacke dostatocne chranene… Ja osobne by som neriskovala.
Drzim palce pri vybere! :wink:
schamka+Pampusik (34.TT)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
10.6.04 10:48

S autosedačkami je to docela problém. Dcera měla sedačku 0-18 kg od narození do 4 let. Pak už rovnou velkou 15-36 kg bez vlastních pásů (zn. Concord Lift). Syn měl kolíbku do necelého 1 roku, pak tu 0-18 kg po dceři, ale vyrostl z ní během několika měsíců, tak jsme koupili 9-36 kg s vlastními pásy (Concord TriMax) a ta je super. Dítě by mělo být protisměru jízdy umístěno min. do 9 měsíců (ale raději déle - záleží, jak se vejde do sedačky - u kolíbky platí - zcela schovaná hlava, žádný přesah nad).
Vaše holčička není žádný obřík, tak zkuste 0-18 kg nebo vydržet ještě chvilku s kolíbkou a koupit 9-36 kg , tak jedině s vlastními pásy (moc se jich nevyrábí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
10.6.04 11:37

Ahojky,
když jsme sedačku vybírali (nakonec máme Maxi Cosi Priori XP), tak jsem se na tu Bébecomfort Iseos taky dívala, ale ten mechanismus toho stahování mi přišel strašně takový neohrabaný, točiíš tam kolečkem jako blázen…nevím.
Vozit miminko bez bundy je docela nereálné - neumím si představit, jak bych malýho třeba letos v mínus deseti vysvlékala v autě z kombinézy a pak ho do ní zase oblékala…ty pásy si přece utáhneš jak je potřeba a sedačku drží extra ten pás, co je v autě, takže se tím vlastnosti podle mě nijak nemění.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.6.04 14:09

autosedačka

Ahoj, take mam 11 mesicu starou holcicku a uvazuji o vymene sedacky. Po ruznem vyptavani a hledani na internetu mi nejlepe vychazi Maxi-cosi Priory. Nevim jestli je za:,–(ni rozdil mezi typem SPS nebo XP (Lucko porad :-)), ale kamaradka si ji koupila (XP) a zachazeni mi prislo opravdu velmi prakticke a pro mimco je pohodlna. Tak ji nejspis take koupime. Jen jeste hledam, zda se prez web neda koupit levneji.
Ahoj
Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
63
10.6.04 20:26

Ahoj Zuzo a ostatní,
rozdíl mezo Priory SPS a XP je v tom, že XP je zjednodušeně řečeno novější (bezpečnější) verze SPS. Tzn. že XP má vylepšenou boční ochranu, lepší (pevnější ) upevnění a snadnější nastavení pásů podle výšky dítěte. Maxi - cosi je firmy, která pokud vyjde např. druhá v testech (SPS), tak příště už vyjde zase provní (XP). Snad jsem Vám alespoň tošičku pomohla (klidně mi napište, ráda Vám poradím).
Nechci tu dělat reklamu, ale pokud chcete některá mrknout, máme i internetové stránky: www.deticky.cz :wink: .

Mějte se LUCKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
16.6.04 14:54

Ahoj Zuzko,myjsme se kdysi zabývyli stejným problémem, a protože hodně sdcerou cestuji v autě i po evropě mohu ti poradit.Měli jsme jako jistě i ty tzv.kolébku, ale malá nám ji přerostla a to jí ještě nebyl rok,hlavička dítěte nesmí přesahovat přes okraj sedačky!A také měla asi teprve 7 kg. pokud ti již dítě sedí a to i za pomoci je nejlepší sedačka s pětibodovými pásy (děti jsou tvorové učenliví)nevyvlékne se ti z toho, a nerozepne to.Dál aby dítě když roste aby se daly posunovat pásy směrem nahoru,a sedačka měla ochranu hlavičky tedy ušáka.kvůli pohodlí tvému i dítěte je nejlepší polohovací sedačka mě se tedy velmi osvědčila dá se polohovat i když řídíš jednou rukou a dítě se může lépe hýbat zase v jiné poloze nebo pohodlně spát.Dál by sedačka měla být upínací v autě jak jedním prostředním pásem u prostřed zadních sedadel(osvědčilo se to když jsem jezdila sama dítě na tebe vidí a ty na něj)a upínání na obou sedadlech(zadních) A hlavně atest.Ale asi tě nepotěším, atesty jsou u nás v republice dávány i nevhodným sedačkám, které by v evropě neprošly nebo jsou nepohodlné.Já se zeptala u německého ADACu(to je firma která zajišťuje bezpečnost vozidel odtahy atd.) která je nejbezpečnější a byla to jen jediná_Römer Lord Plus,je robustnější a těžší, ale jak jsem se dozvěděla je to lepší a bezpečnější.Nedám na ni dopustit, protože při havárii před dvěma lety zachránila mé dceři život a ochránila ji před zmrzačením.Dnes stojí asi kolem 5500Kč, ale vím že to máte investici na tři roky.Dál jsme zůstali této značce věrní, protože má i pro starší děti širokou nabídku doplŇků jako je teď pro mou dceru kreslící pult,věšáček na hračky a hlavně nosítko na láhev s pitím a kapesníčky atd.Měli jsme půjčenou chico a byla to katastrofa, navíc nejen že je nepohodlná, ale také při prudkém zabrždění se zadní část skládá i s dítětem dopředu takže si může vyrazit zuby.Hodně štěstí ve výběru Eva, když se budeš chtít na něco ještě zeptat napiš, zkoušela jsem na svých cestách asi deset značek sedaček, a můžu ti říct jaké má která nevýhody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
16.6.04 15:45

Ahojky,
Eva2 má pravdu.Časopis D-test prováděl na vybrané autosedačky testy a nejlépe vyšla ta ROMER, nejhůře Chicco Zenith, prý nepochopili, jak mohla dostat atest a hned to psali výrobci, aby je stáhl z prodeje, že jsou životu dítěte nebezpečné, a přesto se stále prodávají - hrůza.
Hodně štěstí při výběru
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
16.6.04 19:33

Ahojky,
všem moc děkuji za rady !
Doufám, že pomohou při rozhodování i jiným maminkám.
Zítra mi mají dovezt Chicco-Zenith byli jsme se na ni koukat přímo u prodejce a je to jediná autosedačka, na které se s manželem shodneme. Vím, že každý obchodník bude chválit své zboží, s prodavačkou jsme o ní hodně diskutovali..
Ovšem co jsem četla v posledních dvou příspěvcích mě nepotěšilo a doslova vystrašilo. Nemohu si finančně dovolit investici víc jak 3.500 kč a v této cenové kategorii se mi Chicco zdálo dobrá volby.
Sasenko ještě mě zajímá Tvůj názor jako člověka od „fochu“.
Holt vedu s manželem „tichou domácnost“. Nejprve jsem si pro:,–(ila, že nechci sedačku ze supermarketu, potom jsem zvedla cenu a teď jsem přišla s tím, že to Chicco co nám mají zítra dovézt je asi špatná volba.
No teď fakt nevím..
Krásný večer Vám všem přeju!!!
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.6.04 10:29

autosedačky

Ahojte,

nomusím říci, že jsempo přečtení příspěvků trošku v šoku. Já jsem slyšela, že ani tak nezáleží na stáří dítěte, jako spíš na tělesných proporcích. Můj sedmiměsíční chlapeček váží 9 kg a sedí, bylo mi řečeno, že už ho můžu posazovat po směru jízdy.
Do vajíčka se nám ůž nevleze, je to dlouhán, tekže mu přečuhují nohy nebo hlava, když jej povysunu výš.
Po synovci máme 6 let starou sedačku Chicco 0-18kg…Manželovi se zdá tato sedačka výborná, já ale pochybuji zda odpovídá normám a hlavně, jestli je bezpečná…
Myslíte, že bychomměli koupit novou autosedačku…???

Budu ráda za Vaše názory…

Zdraví Petra

• Nahlásit
  • Citovat
162
17.6.04 12:03

Milá Petro, zeptala jsem se na to , v ADAC,ale správná autosedačka pro dítě by neměla být použitá po někom.Je tam riziko, že mohla být poškozená při brždění ,při slabé kolizi,nebo nesprávném používání, to nikdy nikdo nezjistí, ani v bazaru ani od známých pokud jste ji nepoužívali vy sami třeba po prvním dítěti.Také po čtyřech letech se začíná drolit vypolstrování a vnitřek vycpaných potahů pokud se sedačka z auta nevyndávala po každém použití a byla připevněna nastálo třeba v létě v autě.Strašně tím trpí.

Zuzko -nechtěla jsem tě vystrašit,jen jsem konstatovala, co jsem sama zjistila,bohužel je lepší investovat do dražší sedačky i když stojí spoustu peněz, také jsme to velmi dlouho zvažovali,není to nemalá částka, ale raději jsme uškudlili z domácích potřeb a hotovo.Dnes jsem šťastná,že jsme se rozhodli dobře,člověk nikdy neví co toho druhého za volantem napadne, a když vás vytlačí z dálnice kamion tak ta šance pro dítě je opravdu mizivá.Některé sedačky se totiž svou lehkostí dokáží rozlomit jako ořech a způsobí dítěti zranění, které třeba ani nemuselo být.Nepreferuji značku sedačky ale bezpečnost a pohodlí.Jezdím každý měsíc do německa za tchýní a tchánem, takže jsem už viděla docela dost těžkých havárek, u kterých jsem i pomáhala a nebyly to zrovna hezké pohledy.Ale to se musíte dohodnout mezi sebou co je tvému manželovi přednější zdraví dítěte,nebo mít nadosmrti mrzáčka o kterého byjste se museli starat celý život a vyčítali by jste si to do smrti.To je opravdu těžké rozhodnutí,ale hlavně neberte v potaz jak sedačka vypadá, ale jakou má funkci ahoj Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama