Autosedačka do fabie combi II.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gemini91
Povídálka 38 příspěvků 02.04.19 21:28
Autosedačka do fabie combi II.

Dobrý den prosím o radu. Synovi bude 10 měsíců a chcem koupit autosedačku. Prosím o typy jakou vybrat autosedačku cca do 6tis. Auto máme fabii combi II. Děkuji za rady. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 02.04.19 21:35

Asi bys spíš měla napsat jak je syn velký, kolik váží, co od sedačky očekáváš, jestli chces proti směru jízdy nebo po. Že máte Fabii je dost nepodstatna informace.

Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 02.04.19 21:49

Do Fabie dobře sedí Romery, pokud má deset měsíců tak jedině protisměrnou, dobrá je Romer first class plus.

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 02.04.19 22:02

Meli jsme fabii driv, a sedacku romer king - ta nam vyhovovala.
Zkouseli jsme od svagrove nejdriv cybex s pultikem a byl na ni kratky pas :?

Gemini91
Povídálka 38 příspěvků 02.04.19 22:07
@Kriss Tina píše:
Asi bys spíš měla napsat jak je syn velký, kolik váží, co od sedačky očekáváš, jestli chces proti směru jízdy nebo po. Že máte Fabii je dost nepodstatna informace.

Co asi můžu očekávat od autosedačky :lol: s ne každá autosedačka se hodí do každého auto. Proto se ptám na zkušenosti jiných…

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 02.04.19 23:19
@Anna85 píše:
Meli jsme fabii driv, a sedacku romer king - ta nam vyhovovala.
Zkouseli jsme od svagrove nejdriv cybex s pultikem a byl na ni kratky pas :?

To je zvláštní, protože my jsme měli v jedničkové Fabii pultíkovou Cybexku v pohodě. Že by dvojková Fabie měla kratší pásy? Což by mě docela překvapilo, protože se mi nezdá, že by pultíková sedačka vyžadovala delší pás, než je potřeba pro dospělého člověka.

@Gemini91 sedaček jsou mraky, asi ti je tady nikdo nevyjmenuje. Do Fabie jich nebude pasovat minimum, třeba ty, které se musí uchycovat pomocí TopTetheru. Pak záleží i na délce pásu v případě pultíkových sedaček nebo sedaček bez isofixu, ale to budete muset spíš vyzkoušet. Předně bych se odpíchla od toho, jestli chceš posměrnou nebo protisměrnou. Jestli už dítě samostatně sedí, nebo ne. Kolik dítě váží a měří. To jsou určující údaje pro výběr autosedačky a pak se bude lépe radit.

Příspěvek upraven 02.04.19 v 23:24

Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 02.04.19 23:24

@Hoa Mai Ona si zakladatelka nemůže moc vybírat. Pokud chce kupovat sedačku desetiměsíčnímu, tak jedině protisměrnou.

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 02.04.19 23:31
@Janli píše:
Do Fabie dobře sedí Romery, pokud má deset měsíců tak jedině protisměrnou, dobrá je Romer first class plus.

Obávám se, že zrovna tahle vhodná nebude, i když za vyzkoušení samozřejmě nic nedají. My jsme měli v jedničkové Fabii (a v dvojkové u tchána, přišlo mi to stejné) Cybex vajo, které je poměrně velké a pásy stačily tak tak. Ta Romerka vyžaduje podle obrázku znatelně delší pás, což bude asi problém. To by museli vyřešit něčím s instalací na isofix, teď mě napadá jen Romer Dualfix, Swingfix nebo Besafe Izi Plus, Izi Combi, ale to už jsme zase mimo cenový limit.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 02.04.19 23:47

To budete muset vyzkoušet na prodejne přimo do auta. Ono totiž hodně záleží i na vašem vzrůstu. Popravdě si neumím představit, jak většinu těch protismernych autosedaček do 18 kg strkam do Fabie. Jsou dost prostorove náročné, takže se obávám, že řidič i spolujezdec budou líbat přední sklo. :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 03.04.19 00:24
@Janli píše:
@Hoa Mai Ona si zakladatelka nemůže moc vybírat. Pokud chce kupovat sedačku desetiměsíčnímu, tak jedině protisměrnou.

Ano, měla by. Ale pokud se nevejde, tak halt nic moc nenadělá.

Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 03.04.19 00:41
@Hoa Mai píše:
Obávám se, že zrovna tahle vhodná nebude, i když za vyzkoušení samozřejmě nic nedají. My jsme měli v jedničkové Fabii (a v dvojkové u tchána, přišlo mi to stejné) Cybex vajo, které je poměrně velké a pásy stačily tak tak. Ta Romerka vyžaduje podle obrázku znatelně delší pás, což bude asi problém. To by museli vyřešit něčím s instalací na isofix, teď mě napadá jen Romer Dualfix, Swingfix nebo Besafe Izi Plus, Izi Combi, ale to už jsme zase mimo cenový limit.
@modravlocka
Naopak. First class je určená pro malá auta, která mají krátké pásy. Měla jsem ji ve Fiestě a v několika dalších autech. Vajíčka vyžadují delší kus pásu, protože jsou víc položená. Ani v mrňavé fiestě nezabrala tolik místa, aby si před ni nesedl můj dvoumetrový manžel.
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66140 příspěvků 03.04.19 07:45
@Janli píše:

To neni pravda, stale muze koupit i posmernou.

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 03.04.19 08:43
@Hoa Mai píše:
To je zvláštní, protože my jsme měli v jedničkové Fabii pultíkovou Cybexku v pohodě. Že by dvojková Fabie měla kratší pásy? Což by mě docela překvapilo, protože se mi nezdá, že by pultíková sedačka vyžadovala delší pás, než je potřeba pro dospělého člověka.

@Gemini91 sedaček jsou mraky, asi ti je tady nikdo nevyjmenuje. Do Fabie jich nebude pasovat minimum, třeba ty, které se musí uchycovat pomocí TopTetheru. Pak záleží i na délce pásu v případě pultíkových sedaček nebo sedaček bez isofixu, ale to budete muset spíš vyzkoušet. Předně bych se odpíchla od toho, jestli chceš posměrnou nebo protisměrnou. Jestli už dítě samostatně sedí, nebo ne. Kolik dítě váží a měří. To jsou určující údaje pro výběr autosedačky a pak se bude lépe radit.

Příspěvek upraven 02.04.19 v 23:24

No ja nevim, zapli jsme ji s pultikem a deviti mesicnim synem uplne na chlup, az jsem se u toho orosila. Tak jsem si prave rikala,ze kdyby povyrostl, tak treba dvouletyho ho tam v zadnem pripade nezapnu. Ale treba se pletu, neriskovala jsem to :)

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 03.04.19 09:05

@Anna85 Ja ti verim, je blbost kupovat neco,kde se budes prat se zapinanim. Jen si rikam,cim to mohlo byt.
@Janli Jasne,rozhodne to muze zkusit. Z fotek to teda vypada hodne natazene,ale treba obraz mate.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 03.04.19 09:26
@Janli píše:
@modravlocka
Naopak. First class je určená pro malá auta, která mají krátké pásy. Měla jsem ji ve Fiestě a v několika dalších autech. Vajíčka vyžadují delší kus pásu, protože jsou víc položená. Ani v mrňavé fiestě nezabrala tolik místa, aby si před ni nesedl můj dvoumetrový manžel.

First class neznám. Ale mám v jednom autě Romer Dualfix a ve druhém Cybex Sironu (obě 0-18kg) a nedokáži si představit, že se vejdou protisměrně do fabie. Máme prostorná MPV a i tak jsou celkem nadoraz.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama