Autosedačka pro těžké dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
29.11.21 11:12

autosedačka pro těžké dítě

Dobrý den,
jak se prosím přistupuje k autosedačkám, když výška není ještě 150cm, ale váha je přes 36kg? Hranice je 150cm a 36 kg, ale nevím, jestli stačí, aby byl splněný jen jeden parametr…
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23169
29.11.21 11:31
@Ruth A. píše:
Dobrý den,
jak se prosím přistupuje k autosedačkám, když výška není ještě 150cm, ale váha je přes 36kg? Hranice je 150cm a 36 kg, ale nevím, jestli stačí, aby byl splněný jen jeden parametr…
Díky.

Diskuzí je tady na to víc, zkus pohledat. Dítě do 150cm musí být v sedačce bez ohledu na váhu. Vesměs jsme se shodly, že pokud není dostatečná výška, ale dítě se vejde do normální sedačky nebo aspoň na podsedák, mělo by v ní být. Sedačky jsou uváděné do 36kg spíš kvůli směrnicím, ve skutečnosti unesou mnohem víc (klidně dospělého člověka). Pořád lepší riskovat prosednutí sedačky, než přiškrcení krku pásem, který jde přes krk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56735
29.11.21 11:52

@Ruth A. některé autosedačky Cybex jsou dělané do 50kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
29.11.21 12:20

Našla jsem toto, takže mě z toho plyne, že pokud dítě dosáhne jednoho z parametrů, tak už nic ze zákona používat nemusí…

Řidič přepravující dítě menší než 150 cm nebo lehčí než 36 kg má ze zákona povinnost připevnit dětskou sedačku na sedalo a dítě do ní správně usadit a zabezpečit. Jednotlivé autosedačky jsou určeny pro konkrétní váhu a výšku dítěte, není proto možné přepravovat dítě v autosedačce, která neodpovídá jeho výškové a váhové kategorii. Aby byla zajištěna maximální bezpečnost při přepravě, je třeba dítě v autosedačce umístit podle podmínek uvedených v návodu výrobce sedačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.11.21 12:51

Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24249
29.11.21 16:22

Ty sedačky defacto nemají váhový limit, důležitý je jen to, aby se tam dítě vešlo na výšku. Nepřekračování hmotnosti je důležitý u sedaček, který mají vlastní zádržní systém, ale jakmile už poutáš pásy z auta, je váha jedno. Dítě už sice v sedačce vozit nemusíš, ale já to dělám a dělat budu dokud se do nějaké vejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23169
30.11.21 13:30
@Janli píše:
Ty sedačky defacto nemají váhový limit, důležitý je jen to, aby se tam dítě vešlo na výšku. Nepřekračování hmotnosti je důležitý u sedaček, který mají vlastní zádržní systém, ale jakmile už poutáš pásy z auta, je váha jedno. Dítě už sice v sedačce vozit nemusíš, ale já to dělám a dělat budu dokud se do nějaké vejde..

Přesně - na výšku nebo na šířku :P Mě se kluk nevešel rameny jako první ukazatel, že končíme se sedačkou.. Jiný typ postavy zase může omezovat zadek 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat