Autosedačka pro velké miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
10.1.22 21:55

Autosedačka pro velké miminko

Milé maminky, potřebovala bych radu ohledně autosedačky. Mám vetšího 4,5 měsíčního syna, (má 10kg). Vajíčko máme Maxi cosi Pebble, přijde mi dost úzké. Byla jsem s ním moc spokojená, bohužel se mi teď do ně syn má problém vlézt na šířku. „Láme“ si tam ramena a i pásy mám problém přetáhnout přes ruce a nožičky. Bojím se, aby to nemělo špatný vliv na vývoj páteře. Vajíčko potřebuji používat ideálně co nejdéle, aby šlo nasadit na konstrukci od kočárku, sama mám 60 kg a tahat někam takovou váhu je pro mě náročné, takže autosedačka, co toto neumožňuje je pro mě krajní řešení. Neměla jste některá podobný problém? Jaká autosedačka pro vás byla řešením? Předem děkuji za odpovědi. (Případnou kritiku kvůli váze, kterou slyší denně, si prosím nechte stranou. Opravdu ho nebudu méně kojit a trápit, když má hlad. Pije po 2-3 hodinach. Syn se narodil se 3,5 kily. Je pouze kojený, nepřikrmuji ho UM. Dle doktorky vše v pořádku, jen je prostě napřed váhou i délkou.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
124
10.1.22 22:05

Mas krasne miminko a na keci nedej… :srdce: Mas moznost sjet nekam do centra autosedacek? Praha, ostrava, brno? Obecne největší vajicko je klippan… Ja mam cybex aton Q a dcera mi tam jezdila do 15 mesicu… Druha ma ted ve,3. Mesicich 7 kg, takze taky se pokukuji po vetsi… V hledáčku mam britax romer baby safe 3 i-size… Ale nevim no… Pojedu vyzkoušet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24122
10.1.22 22:07

Já jsem to vyřešila protisměrnou autosedačkou 0-18kg a lehkým sporťákem, co šel do lehu a měl sezení do protisměru. Nejsem tintítko, ale jak měly děti přes deset kilo, tak už jsem je měla vůbec problém s vajíčkem manipulovat. Taky mi dost usnadnilo život nosítko. Větší vajíčka sice jsou, zrovna to, co máš je fakt úzký, ale už bych do něj nešla. Stejně ho i s miminem za chvíli neuzvedneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
10.1.22 22:19

@Toana u nás to bylo podobné :mrgreen:
Koupila jsem Britax Römer Dualfix a spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.1.22 22:25

A co Dinofix?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
10.1.22 23:08

Obrovské vajíčko je Klippan Dinofix. Syn v něm jel nouzově ještě teď ve 2 a čtvrt letech (90 cm, 12 kg) a vešel se bez problémů. Stejně velká a lehčí na váhu by měla být Nuna Pipa, ale tu doma nemáme, tak nemůžu posoudit.

Dualfix a jiné podobné sedačky 0-18 kg nejsou pro nesedící dítě vhodné. Neposkytují zakulacení páteře jako vajíčko a nutí do pasivního (polo)sedu.

Edit: Ještě doplním, že Dinofix sedí na adaptéry Maxi Cosi/Cybex

Příspěvek upraven 11.01.22 v 00:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6240
10.1.22 23:45

Možná mrknout na klippan Kiss? Ten má větší váhový rozptyl než pouze dinofix. A z váhy se netrap. Každé dítě je jiné. Má mladší zas měla v roce s bídou 7 kilo a zas naopak jsme slyšeli opačné strašení. Ať se každý stará o sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6606
11.1.22 06:38

Klippan kiss 2 plus je větší autosedačka se zabudovaným vajíčkem, takže tím vyřešíš problém malé vajíčko a nesedíci miminko. Jinak největší vajíčko je klippan dinofix a jde na adaptéry na maxi cosi. O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20879
15.1.22 13:42
@Toana píše:
Milé maminky, potřebovala bych radu ohledně autosedačky. Mám vetšího 4,5 měsíčního syna, (má 10kg). Vajíčko máme Maxi cosi Pebble, přijde mi dost úzké. Byla jsem s ním moc spokojená, bohužel se mi teď do ně syn má problém vlézt na šířku. „Láme“ si tam ramena a i pásy mám problém přetáhnout přes ruce a nožičky. Bojím se, aby to nemělo špatný vliv na vývoj páteře. Vajíčko potřebuji používat ideálně co nejdéle, aby šlo nasadit na konstrukci od kočárku, sama mám 60 kg a tahat někam takovou váhu je pro mě náročné, takže autosedačka, co toto neumožňuje je pro mě krajní řešení. Neměla jste některá podobný problém? Jaká autosedačka pro vás byla řešením? Předem děkuji za odpovědi. (Případnou kritiku kvůli váze, kterou slyší denně, si prosím nechte stranou. Opravdu ho nebudu méně kojit a trápit, když má hlad. Pije po 2-3 hodinach. Syn se narodil se 3,5 kily. Je pouze kojený, nepřikrmuji ho UM. Dle doktorky vše v pořádku, jen je prostě napřed váhou i délkou.)

na nevyžádané rady nehled.
Syn měl ve 2m 8kg v 6m 12kg, musela jsem koupit Joie Stages , protože do žádného 13kg vejce už by se nevešel (nejvetší na trhu je Klippan)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat