AV blok u miminka

2.2.16 22:05

AV blok u miminka

Ahoj maminky,

Mate nektera doma ditko, ktere se narodilo s kompletnim AV blokem? Jaky jste meli prubeh?

Dekuji za odpovedi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.2.16 22:56

Nevím, co myslíš jako kompletní AV blok, ale moje dcera má od půl roku jejího věku zjištěný AV blok. Nejprve druhého, pak i třetího stupně (zhoršení po těžkém zápalu plic). I protože k tomu má i ještě jiné „drobnosti“, které normálne nevadí, ale v kombinaci nejsou úplně ideální, tak ve svých 2 letech dostala kardiostimulátor.
Co víc bys chtěla vědět, kdyžtak pošlu SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.16 23:10

Myslela jsem tim AV blok 3.stupne.mam rocni holcicku a ma tuto diagnozu od narozeni. Zajimalo me, jak je to u ostatnich deti, zda byl kardiostimulator potreba a jaky zivot ditko vede. U nas zatim komplikace nenastali, nastesti, ale dle kardiologa je to spis otazka casu, kdy bude stimulator potrebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.16 23:21

Hele už si nepamatuju, jak fungovala, když ho neměla (snad jen, v noci tem cca 40).
Já jen vím, že od té doby, co ho má, fungovala výrazně lépe, i lépe prospívala. No a od tý doby, co má nový a minule jí ho seřídili „na míru“ tak je takový žihadlo, že jí kolikrát nestíhám. Pro nás to bylo velké plus a přínos, když ho dostala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.16 23:22

…v noci tep cca 40… ve 2 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.16 23:26

Dekuji moc za info:-) nejak me prepadla spatna nalada a tak jsem jen asi potrebovala slyset, ze jiny ditko to ma taky a je stastny:-) jeste jednou diky a prejji hodne zdravi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.16 23:38

Hele kdybys ji viděla… Mimochodem při reoperaci ji jen zajímalo, jakou barvu bude mít ten novej. Doktory tím naprosto odrovnala. :lol:
U ní se na to přišlo v půl roce, spolu s tím se objevily i další vady (resp. takhel byla objevena spolus dalšími). Jedna se odstraňovala aktutně, u dalších se čekalo, co to s ní udělá ůpo opravě". Cca rok na to dostala těžkej zápal plic a z II. st se stal třetí. Pak bylo rozhodnuto o tom, že dostane kardistimulátor…
A od té doby, co ho dostala, tak si začala život užívat na 200%. prostě najednou dostala tu možnost to vše vzládnout, co předtím nezvládla…
I vám přeji hodně zdraví a neboj, bude to v pohodě. Až přijde čas a řeknou, že je na čase, aby ho dostala, tak se mu nebraň. Je to dobrá věc. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
201
10.1.18 11:41

Zdravím, mám syna, 16 měsíců, nyní zjištěn av blok I. stupně a II. stupně (Mobitz I).. chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost? Mám strašný strach, že se mi třeba jednou neprobudí.. tep v noci i 44/min. Jak tohle hlídat? kontroly na holteru budeme mít co půl roku, ale přijde mi to dlouhá doba, kdyby např. přišlo na zhoršení.. u miminka se to dalo hlídat alespoň monitorem dechu, teď už ne. Je třeba nárok u pojišťovny na měřič tepu? děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.18 21:04

Ahoj,
dcera hned od začátku II. st. Na holtera a kontrolu do Motola jsme chodili také co půl roku. Mezitím jsme chodili na kontrolu k naší kardioložce. Tep v noci i pod 40 (ověřeno při jiných hospitalizacích). Žádný měřič tepu jsem nepoužívala, ani mne to nenpadlo. Teď když si ji potřebuji přeměřit, použiji tlakoměr. Dělámmto jen nahodile při nemoci, když si náhodou vzpomenu. ;)
Zhoršení „jen tak“ bych se nebála, my chodíme na mimořádné kontroly k naší kardioložce jen po antibiotikách. Jinak není důvod.

V roce a půl prodělala těžký zápal plic a v nemocnici mi bylo řečeno, že bychom si měli domluvit dřívější kotrolu, že původce tohoto zápalu plic to může zhoršit. Kontola vyšla myslím v běžném termínu a pak mi volali, že znova kontrolovali záznam a že se jim tam něco nelíbí a dali na na čekací listinu na kardiostimulátor (mám info, že původce tehdejšího zápalu dokáže nadělat paseku i u zdravého člověka).
Takže bych se toho nebála, za normálného fungování tyhle kontroly stačí, kdyby se jim něco nezdálo, určitě si vás zavolají dřív. :hug:

Předchozí anonymní

• Nahlásit
  • Citovat
201
19.1.18 18:44

Anonymní, moc děkuji.. Já se někde dočetla, že právě zápal plic a borelioza můžou způsobit zhoršení, že by to přešlo v ten stupeň III. Takže chápu správně, že máte stále stupeň II a i přesto kardiostimulátor? Nikdo mi nevyspecifikoval, jaká jsou kritéria pro kardiostimulátor u dětí. Jestli ten tep pod 40, nebo tam musí být více nálezů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.18 22:01

Pošlu ti SZ

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.6.18 22:15

Ahoj holky, jak se vede vasim prckum? Mam dcerku,pres 3 roky a ma vrozeny AV blok 3.stupne… ceka nas asi brzo operace a tak se toho trochu zacinam desit… tak by mne zajimalo jak to zvladate vy a vase ditka… prkny vecer

• Nahlásit
  • Citovat
7
23.10.18 13:57

AV blok 3.stupně

Holky mám 2 letou holčičku, které se postupně zhoršil AV blok I. Stupně na stupeň III., postupně ji klesá i tepova frekvence, přes den neklesá pod 50, během noci kolem 40ti, ale není zatím indikace ke stimulatoru, ale.časem se tomu nevyhneme. Jsem z toho teď nervózní, hlavně z nocí - chtěla bych ji pohlídat , ale bojím se, ze kdybych ji dala monitorovací podložku, tak tím, tak by to pořád rvalo- je už velká a.cestuje. Neresite to? Jak se jinak daří vasim dětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
23.10.18 19:31

@babet2010 ahoj, mala ma pres 3 roky a AV blok III ma od narozeni. Pres den lehce pod 50, v noci max 38. Stimulator nas taky ceka. Zezacatku jsem myslela,ze ji v zivote nenecham spat samotnou v pokoji. Nakonec nechala a dneska nad tim uz nepremyslim. Nas doktor rikal,ze i kdyz by se ji to zhorsilo,nebude to tak rychly,ze by behem noci se neco mohlo stat. Tak tomu asi verim v ramci uchovani zdraveho rozumu. Nicmene opera je nevyhnutelna. Kam chodite na kardiologii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.18 21:12

Ahoj,
tak já napřed odpovím červnové anonymmí (slunečnice)
Promiň, odpověděla bych dřív, ale přehlídla jsem nový příspěvek.
Dceři už je 9. Řekla bych, že speciálně tuto část „jejího balíčku“ zvládáme dobře. ;-)
Jen jsme teď nedávno měli zakazovací období. Tedy na téma „tento sport bohužel dělat nemůžeš“.
A jsou komplikace, že ne každý si dítě s budíkem vezme na starost na tábor, školu v přírodě a podobně. Z TV osvobozena není - něchtěla jsem, ale námahu si reguluje sama. Plavání se třídou ji bylo nedovoleno, na lyžák také nepojede. Na ŠVP sice jela, ale přišlo mi, že se odtud vátila strašně zničena. Chodí na tancování, tro ji velice baví.

@babet2010 Žádnou monitorovací podložku jsem neměla. Tep měla v noci také pod 40 (jediný monitoring byl, když jsme byli v nemocnici). Ve 2 letech ji ho pak nastavili nejprve na 80 celý den, pak snížili na 70. Kolik má v noci teď nevím.

Za mne, operace jí velice pomohla, není na ní poznat, že by měla nějaký problém. Kdo to neví, nepozná to.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama