Babyvak? - prosím poradíte

79
4.8.05 08:51

Babyvak? - prosím poradíte

Milé návštěvnice a návštěvníci, stálice, nováčkové i povídálky,

moc prosím o radu. Jsem váhavka. Ráda bych si pořídila babyvak na nošení mimi, např. když potřebuji do obchodu nebo jet něco zařídit. Chci být nezávislá (když vidím ochotu lidí), a navíc svou holčičku nechci nechat někde stát.

Přemýšlím o babyvaku. Připadá mi jednoduchý na provoz a taťka by tak mohl taky „fungovat“. Šátek mi přijde složitý a asi bych ho tak nevyužila.

Holčičce je 7 týdnů a tedy: máte některá zkušenost. Doporučujete ho? a odkdy začít nosit? Taky nevím, jestli si mimi třeba zvykne a bude v něm chtít být. A kde nejlépe jej pořídit či máte i jiné tipy?

Moooc děkujeme za názory a rady…

Pavlína a Lotka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
4.8.05 08:59

Milá Pavlíno,

asi Tě nepotěším, ale se šátkem ani baby vakem jsem u našeho prcka neuspěla. Babyvak mám půjčený od kamarádky. Koupila jsem jí ho já sama před rokem, když se jí narodilo miminko, koupila jsem ho na netu na caryfuk.cz, ale teď už se dá sehnat levněji. Nevýhodou je, že větší mimi už je v něm těžké nosit, je to zátěž na jedno rameno. Šátek je lehčí, vezmeš ho kamkoliv a uvážeš i větší děti (snad do 3 let). No, v babyvaku se Kubovi nelíbilo, nevydržel tam moc dlouho a to jsem třeba šla jen pro noviny, nemohl pořádně kopat nožičkama a to mu vadilo, pak jsem koupila šátek a s velkou parádou jsem ho zase po 2 týdnech prodala, protože to bylo ještě horší, nemohla jsem se do toho zavázat a Kuba ječel, jako když ho na nože berou :cry: Takže vesele drandíme s kočárem. Chce to určitě vyzkoušet, než ho koupíš, pokud máš možnost…
Tak hezké nošení. Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
4.8.05 09:13

Ahoj,

ja osobne teda doporucuju satek, mas tam spoustu moznosti, jak ho uvazat, da se v nem nosit i starsi deti. Taky jsem se bala, ze ho nebudu umet vazat, ale jde jen o cvik. Matyska nosim asi tak od sesti tydnu a do ted je v nem moc spokojeny.
Daji se poridit i celkem levne varianty a myslim, ze svuj ucel splni taky (ja jeden takovy levnejsi mam).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 09:22

Vak

Ahoj Pavlo,

ja bych vak urcite vyzkousela. Ondraska v nem nosim od navratu z porodnice.Ted uz mam sice i satek, ktery ted vyuzuji casteji (jak uz psala Petra prede mnou, je lehci na zada nosice, dite je v nem lepe fixovane…) Vak stale nosim, kdyz vim, ze budu muset Ondru treba nekolikrat vyndat, zandat (napr.u doktorky).Noseni ve vaku mi navic dodalo odvahu k noseni v satku, taky jsem mela nejdriv hruzu z tech uvazu! A je pravda, ze tatka Ondraska ve vaku taky nosi, ale v satku se mu nechce:)

No a to hlavni, Ondra vak i satek miluje a ja se priznam, ze jsem na tom noseni taky docela zavisla.Nejen ze je to jednodusi, ale i desne prijemny,mit mimi tak blizko u sebe i venku.

Mozna by bylo nejlepsi vak nebo i satek u nekoho vyzkouset, protoze, jak pise Petra, ne kazdemu miminku se tam libi.Myslim, ze cim driv zacnes, tim to pujde snadneji.

O+O

• Nahlásit
  • Citovat
2480
4.8.05 09:51

Ahoj Pavli!

Já mám zkušenost jak s babyvakem, tak i se šátkem. Nejdřív jsem váhala, co si mám koupit, jestli vak nebo šátek. Jelikož šátek se mi zdál příliš drahý, tak jsem si pořídila babyvak. Měla jsem ho až po několika měsících, co se malý narodil, ale přesto v něm byl spokojený a docela rychle v něm usnul. Problém ale byl, že mým zádům to moc příjemné nebylo. Zatěžuje příliš jedno rameno a pokud je mimčo těžší, tak po chvíli fakt bolí záda.
Nakonec jsem si pořídila šátek a od té doby jsem ho do vaku snad vůbec nedala. Úvazy už jsem trénovala očima na internetu ještě před tím, než jsem ho měla doma, takže potom jsem takřka nepotřebovala ani návod. Během chvilky jsem ho měla na sobě. (úvaz - kapsa) Malý v něm byl taky moc spokojený. Chvilku trvá, než se člověk zaběhne v tom, jak pevně ho uvazát a taky jak nejlépe tam mimi nasoukat, ale mně rozhodně šátek vyhovoval víc. Lituji, že jsem si ho nepořídila dřív. Mohla jsem nosit už od narození.
Myslím si taky, že téměř každé dítko se nosí v šátku rádo, jen si na to musí zvyknout. Čím dřív se začne, tím lépe.

Toť mé zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
4.8.05 10:03

...

Ahojky,

taky mám dobré zkušenosti se šátkem. Malý je v něm moooc spokojený a spinká tam, i když má bolení bříška.
Nosím ho zatím jenom do lesa, když jdu s přítelem, protože jsme stále ve fázi, kdy zkoumáme, jak moc dotáhnout a jak tam mimíka uložit (já su totiž docela drobek a náš vytáhlý chlapeček se kolem mne špatně omotává :lol: ). Je to teda rozhodně ale tím, že zatím výhradně požíváme kolébku, která je na umisťování mimíka nejtěžší.
Už se těším, až bude Pavlík držet hlavičku a použijeme i další úvazy.

Jinak teda kombinuju auto(sedačku), kočár a šátek. Dle mého ideální trojkombinace :wink:

A já jsem teda pořídila nový šátek vcelku levně 8) - není značkový, ale má všechny náležitosti i atesty :! (kdyžtak můžu poslat odkaz na mail)

Peťula

http://tickers.TickerFactory.com/…f4c1/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
4.8.05 10:21

Ahojky všem ještě jednou,

moc děkuji za zatím došlé postřehy. Budu muset sehnat někoho, kdo má šátek i vak k dispozici a treperendu tam zkusit nosit. Je to taková kukačka a ráda kouká okolo, i když zatím svýma nedokonalýma očkama.

Pet, budu moc ráda za všechny možné odkazy. Můj e-mail: greticka@centrum.cz

Pokud by některá maminka v Praze byla ochotná nám třeba půjčit tyto „pomůcky“, a třeba by i ukázala, budeme moc rády.

Pavlína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
4.8.05 11:00

Ahoj Pavlíno,
vak jsem si pořídila ještě před porodem a jsem s ním spokojená. Myslím ale, že je třeba zvykat na něho miminko úplně odmala. Teď jsem ho několik měsíců nepoužila, ale začaly jsme chodit na plavání a na přenos do auta a z auta k bazénu je perfektní. Změnila jsem polohu na v sedě se zádama ke mně a super. Dokonce mi tam i cestou od auta usnula. Doporučuju.

Jitka

http://tickers.TickerFactory.com/…8575/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
4.8.05 11:54

Ahoj Grečko,
my jsme baby vak (od Pecha) pořídili nedávno jenom z důvodu že se chystáme na týden do Prahy kde budem hodně venku a s kočárkem to občas bude asi složité. Vak máme 3 týdny a musím říct je fajn.Já vůbec šátkový typ nejsem vyhovuje mi kočárek takže o šátku do budoucna vůbec nepřemýšlím. Taky jsem celkem tintítko takže bych dítě asi moc tahat nemohla :wink: Zatím vak používám s úspěchem doma když je Koblížek nevrlý, bolí ho bříško nebo prostě chce být jen se mnou. Výhoda doma je že při tom i umyju nádobí, nachystám si jídlo atd. Moc se toho ale nezvládne, protože jak říkají holky vak je zátěž na jedno rameno na mě je to i teď už dost - syn má 5 kg.Zatím jenom!!! 8O ) Ve „váčku“ jak já říkám se mu ale mooooc líbí a když ho tam dám vykouzlí na mě šíleně krásný úsměv. Pozoruje co dělám a po chvíli usne a pak já ho položím i s vakem do postýlky.Většinou takto uspaný spí dýl.
Takže závěr: vak nebo šátek rozhodně pořídit co nejdřív později si děti určitě špatně zvykají.
Pokud ti ho někdo půjčí vyzkoušet nedej na první dojem, mimčo to musí vyzkoušet víckrát abys zjistila jestli to bude OK.
Baby vak je podle mě záležitost na kratší dobu (asi podle té váhy mimča a co sneseš unést :wink: , je rozhodně príma, ale já ho pak asi budu muset po nějaké době prodat, až bude prcek moc těžký. To se s šátkem nestane, ale jak říkám, já šátkový typ nejsem spíš kočárkový. :wink: :wink:
Tak pá a dobrý výběr!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 12:14

Ahoj Pavlíno,
taky jsem používala oboje - jak šátek, tak babyvak.
Myslím si, že šátek je pohodlnější pro malé mimčo a taky je lépe přizpůsoben pro malochy. Do vaku mimčo hodně zapluje a když je teplo, doslova se v něm vaří. Je pravda, jak psaly holky, že je taky trošku nepohodlný na záda. Starší dcera např. v něm nechtěla vůbec být jako malá, ale až povyrostla, už sama chodila (a byla samozřejmě i těžší :? ), tak se jí v něm moc líbilo. A občas jí v něm poponesu i teď, když má cca 18 kg..:)

Šátek vypadá složitě, ale stačí se naučit dva úvazy a vystačíš s ním docela obstojně. Hlavně máš volné ruce - vak musíš pořád přidržovat. Šátek jsem třeba vozila s sebou na vycházky a používala ho jako přikrývku a pak prostě dceru uvázala, když bylo potřeba. Mladší v něm byla už téměř od narození a spokojená. Nechodila jsem na žádný kurz, ale naučila se to podle obrázků z netu - párkrát to vyzkoušíš, zjistíš, jak moc je potřeba utahovat uzly a pak už jenom pofrčíš..... :D

Je pravda, že oboje bezva ulehčí cestování MHD i procházky.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
4.8.05 12:16

Mám také zkušenost s oběma (vak i šátek). Stále jsem se nemohla rozhodnout, co si pořídit. V Praze v Dětském domě (www.detskydum.cz) v Kunraticích vychází maminkám vstříc a pokud ti něco nevyhovuje, tak to můžeš vrátit. Já jsem se na základě doporučení maminek rozhodla pro šátek, ale na malé mimi mi nevyhovoval a šla jsem ho po týdnu vrátit. Koupila jsem baby vak od Pechů a to byla paráda (to bylo hned po návratu z porodnice). Malá v něm hned usínala a moc se jí tam líbilo. Když ji byly asi 4 měsíce a sama pořádně držela hlavičku, tak jsme vak prodali a koupili šátek a opět naprostá spokojenost. U šátku mi nevyhovoval úvaz kolíbka (pro malé mimi), ale když už jsem ji mohla vázat do „kříže“, tak spokojenost na obou stranách. Dnes už nosíme i na zádech (8 měsíců) a opravdu hodně ho využijeme (máme Vatanai a vynaložené investice vůbec nelituju). Takže dle mé zkušenosti - první vak a potom šátek. Obojí se dá koupit i starší.
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 12:22

To je pravda, že úvaz kolíbka je divnej a vůbec se mi nelíbil… Měla jsem strach, že prcek vypadne.

Asi to chce opravdu vyzkoušet, co bude mimču vyhovovat víc… Je to jako s plínkama…:)
Pavla

Nelisek píše:
Mám také zkušenost s oběma (vak i šátek). Stále jsem se nemohla rozhodnout, co si pořídit. V Praze v Dětském domě (www.detskydum.cz) v Kunraticích vychází maminkám vstříc a pokud ti něco nevyhovuje, tak to můžeš vrátit. Já jsem se na základě doporučení maminek rozhodla pro šátek, ale na malé mimi mi nevyhovoval a šla jsem ho po týdnu vrátit. Koupila jsem baby vak od Pechů a to byla paráda (to bylo hned po návratu z porodnice). Malá v něm hned usínala a moc se jí tam líbilo. Když ji byly asi 4 měsíce a sama pořádně držela hlavičku, tak jsme vak prodali a koupili šátek a opět naprostá spokojenost. U šátku mi nevyhovoval úvaz kolíbka (pro malé mimi), ale když už jsem ji mohla vázat do „kříže“, tak spokojenost na obou stranách. Dnes už nosíme i na zádech (8 měsíců) a opravdu hodně ho využijeme (máme Vatanai a vynaložené investice vůbec nelituju). Takže dle mé zkušenosti - první vak a potom šátek. Obojí se dá koupit i starší.
Andrea
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
4.8.05 12:53

Taky se mi zdá kolíbka nic-moc. Ale mimčo se dá vložit naležato i do kapsy. Je to docela super!
A jak psala jedna mamina, tak nedat na první dojem a vyzkoušet vícekrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
4.8.05 17:38

Ahojky, my jsme se rozhodli pro šátek Vatanai a nelitujeme. Dnes už je malému půl roku, takže už místo úvazu kolíbka používáme spíš kapsu apod. Měli jsme na vyzkoušení i různé klokanky, ale ty neuspěly. Šátek to u nás vyhrál na celé čáře. Takže: já doporučuji šátek :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
7.8.05 21:19

Já mám teda babyvak, ale protože sem furt ověšená taškama a neustále něco tahám nebo vyřizuju, není možný malou nosit ve vaku, protože bych musela mít ještě batoh, nebo kabelu přes druhý rameno, což si vůbec nedovedu představit. Takže babyvak jenom na procházky, a to ještě když není moc velký vedro :? takže mně se neosvědčil, je to pro mě nepraktický.

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama