babyvak x satek

246
17.4.06 13:10

babyvak x satek

Ahoj holky,

hledam radu ohledne nositek.. Predem musim rict ze jsem desny kopyto na manualni veci… tak mam veliky dilema co koupit ??

BABY VAK ) vyhoda uz je uvazany jen tam Terku strcim a je to.. ale hodne holek tvrdi ze je pouzitelny na kratkou dobu :?:

SATEK nevyhoda TY UVAZY :! ma sanci i takovy kopyto jako ja, ze se naucim ty uvazy :?: Nebo je to pro hodne sikovne rucicky??

Co myslite? ma nekdo babyvak i satek a muze mi napsat co a jak??

Diky Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1077
17.4.06 13:19

Ahojky Maty,

také jsem to řešila, nakonec jsem si objednala od jedné paní šátek, stál mě 500,– a používala jsem jej tehdy, kdy malá nechtěla být v kočárku, ale ještě sama neseděla, např. jsme šli do zoo, když chtěla byla v hlubokém kočáře, když ne, tak se nosila v šátku.
Také jsem měla strach z těch úvazů, ale zatím jsem použila jen dva a bohatě mi to stačilo. Používala jsem hlavně ten, kdy je malá na mém břichu a hrudníku opřená zády a šátek má kolem hrudníčku a překřížený mezi nožkama.

Krásně velikonoce

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
17.4.06 13:28

Ahoj,

já jsem šátek taky zkoušela a bohužel ty úvazy nejsou nic pro mě.. trochu moc složitý a hlavně, než se do toho člověk zamotá :(
Mám klokanku od RED CASTLE a ta je super. Je pohodlná, i pro novorozence, protože má vložku pro malá mimi s podpěrou hlavičky a takovou vložku, která se pak vyndá, až je dítě větší a dá se v tom nosit na hodně způsobů.. na boku, na břiše, obráceně zádíčky k břichu, že vidí mimi na cestu..

A já chci Nikolku nosit třeba v létě na houby do lesa a na to mi ten šátek připadá nepraktický.. a další důvod, že klokanku snadno sundám a připnu na dalšího člena rodiny během pár vteřin, což se šátkem nedokážu…

Jarka a Nikolka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
17.4.06 16:24
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
17.4.06 18:12

Ahoj,
tak my jsme si koupili na malýho šátek a jsem s ním moc spokojená. Úvazy nejsou těžký a dá se použít už od miminka. My jsme používali úvaz kapsa (dítě máš na břiše obličejem k sobě) a klidně jsem ho v tom nosila i půlku dne když jsme byli na tůře. Dobrý je, že ty úvazy ti „vyváží“ váhu dítěte a nechodíš shrbená a nebolí tě záda ani když je dítko už větší, což se např u babyvaku říct nedá. Ten se dá používat jen krátkou dobu. V šátku pak můžeš dítě nosit krásně i na zádech. Šátek si můžeš koupit levnej doma šitej (najdeš tu spoustu inzerátů, že je někdo prodává, většinou tak za 500) nebo pak značkovej, kterej je nesrovnatelně lepší.
http://www.vbavlnce.cz/index.php?…
http://www.vatanai.cz/
Tak přeju dobrou ruku při výběru

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
17.4.06 18:19

Ja pouzivam jenom satek od Helencina narozeni, nemam ani kocar, pouzivam pouze jeden uvaz a prijde mi docela jednoduchy se do toho „obmotat“. Klokanku ani vak nemam, tak nemuzu poradit, ale se satkem jsem spokojena asi tak na 1000%.

Bara a Helenka 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
17.4.06 18:25

Maty,

ono je to hodně o zkušenosti, ale jako takymamina skorodvojek hlasuju pro babyvak.

Má přesně tu výhodu, že sundáš, položíš a jdeš chytat - čůrat - zachraňovat - vyprošťovat - nakrmit toho staršího… Se šátkem prostě některé činnosti možné nejsou.

Kup ho z druhé roky, nebo ho pak prodej. Se šátkem to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
246
17.4.06 19:00

holky, moc dekuju za rady… vyhral to u nas babyvak

Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
17.4.06 19:05

ahoj mám obojí. Je fakt, že vak je použitelný do určitého počtu kilogramů, pak už ta zátěž na jednom rameni je velká, mě z toho bolel záda. Vak je super na polohu klubíčko, na zklidnění mimča…je výhoda, že už je navázaný, mimčo do něj jen vložíš. Šátek má výhod mnohem víc, hlavně větší výběr úvazů, rovnoměrná zátěž na celá záda a možnost užití do několika let. Já taky nejsem dvakrát manuelně zručná, ale zas taková hrůza nebyla se úvazy naučit. Navíc snad v každém větším městě jsou kurzy vázání šátků, nevím odkud jsi, ale u nás ve Zlíně to např. bylo v rámci MC. Tam ti to paní přímo s miminkem pomůže uvázat, ukáže fígle a je to. Je ale fakt, že jsme měli trošku problém uvázat z šátku kolébku-v návodu byly asi 3 druhy, ale nám to extra nešlo-sice tam mimčo bylo, ale nějak divně. proto jsme si nakonec půjčili ten babyvak. Ale cca od 4 týdnů můžeš mimi nosit svisle v kříži s kapsou, to je super úvaz, já ho užívám dodnes.
Myslím, že šátek využiješ víc.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
31.5.06 12:49

holky, chtěla jsem se zeptat. Jaký je rozdíl mezi klokankou a baby vakem?
Doporučili byste mi nějaký baby vak, prosím.
Jsou mezi nimi velké rozdíly?
Děkuju Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
31.5.06 13:11

ty jo, ono se to v nových komentářích neohřálo ani minutu.
Tak takhle se odpovědi nedočkám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
31.5.06 18:59

klokanka neposkytuje takovou oporu a pohodlí pro miminko jako baby vak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
1.6.06 15:22
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
1.6.06 15:31

Sonik já myslím,že je to jedno, všechny fungují na stejném principu.
Já mám babyvak přímo od Pechy.

http://www.babyvak.cz/

https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
1.6.06 15:44

jéé, Pralinko, konečně někdo zareagoval :D … to jsi mi udělala radost.

Prosím, ve vaku může být miminko opravdu od narození? Do některých se vkládají různé vložky, máš s tím nějakou zkušenost. Je to bezpečné, neměla jsi pocit, že by miminko mohlo vypadnou?
Já jsem se pro vak rozhodla, protože si na šátek vůbec netroufám a ráda bych ho používala spíš pro domácí použití, kdy se dítě dlouhodobě musí chovat. Je má představa reálná a nebo zátěž na jedno rameno není ideální?
To dělám caviky kvůli jednomu vaku, co?
Děkuju Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama