Balkónové jahody

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
231
16.3.11 23:26

Balkonove jahody

Potrebovala by som radu ohladne pestovania jahod na balkone. Mam balkon na juhozapad, takze dostatok slniecka. S jahodami to chcem skusit prvy krat, takze potrebujem poradit s odrodou, kedy vysadit popripade odkial sadenice a vobec vsetko kolo pestovania jahod. Dakujem vopred za rady. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23505
16.3.11 23:31

Zkus pohledat, tohle se tu jistě řešilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2983
17.3.11 01:44

já sem nedávno taky začala pěstovat, koupila sem si remontantní, k tomu sem koupila podlouhlé plastové vrhlíky, zahradní substrát a teď už jen zalévám a oni rostou, tak doufam že vyrostou i jahody :) Nic o tom jinak nevím, je to metoda: Pokus omyl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
17.3.11 06:57

ja pestovala rovnou jahodove krizaly, spalilo mi je slunce. balkon byl cisty jih. :-)
dporucuji dotaz polozit na zahrada.cz nebo konev.cz (zahdardnicka mutace emimina, ale na zahradu chodiv vic a zkusenejsich uzivatelu)
mam dojem, ze na balkon jsou ruzne previsle odrudy, nejlip vyuziji truhlik. kdyz si napises o katalog Starkl nebo Backer holland, tak tam bude bohaty vyber - coz ovsem neznamena, ze nejlepsich druhu, oni tam vychvalej vsechno (a fotky maj fotoshopovany, uroda bude tak 1/4 toho, co na fotce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18648
17.3.11 07:00

My koupily Super Star z časopisu a je po nich houby, takže za mě to moc nefunguje, ale třeba děláme něco špatně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20820
17.3.11 07:48

Já loni koupila někdy v květnu?? u nás v květinářství normální sazenice stáleplodících jahod, měli jsme dvě rostliny v takovém větším truhlíku a šlo to. Jako třeba že v největší sezóně jsme měli i 4 jahody denně :mrgreen: Ze 6 rostlin… Takže spíš zážitek pro děcka, než že by to bylo co k čemu… Chuťově byly ale vynikající. Balkón na jihozápad, nespálilo se nic - zalívali jsme denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18425
17.3.11 09:05

My jsme taky měli loni balkonovky, nevím co to bylo za odrudu, byly plazivé, ale musím říct, že absolutně bez chuti a vůně, jako ty kupované… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22305
17.3.11 10:42

Ja pravidelne kazde leto mam v truhlikach na okne previsle jahody - krom toho, ze krasne ruzove kvetou, tak jsou stale plodici a jahody maji od cervna do rijna. Vetsinou je nechavam dva roky v truhlicich, dalsi rok uz neni takova uroda jako ten prvni.

Kupovala jsem tady:
www.zahradnictvilibeznice.cz
a jedna rostlinka stala tusim kolem 25,–

Ja doporucuju, lepsi nez muskaty, ktere akorat delaji bordel a jiny nez okrasny uzitek nemaji…
Odruda je to Fragaria Ananassa a plody jsou mensi podlouhle sladke jahudky - jsou doporucovany do truhliku, zavesnych kosu a snesou slunce a polostin - ja je mam na vychodni a jizni strane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat