Pěstování na balkoně

• Fotoalbum (117)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4704
5.3.11 11:49

Pěstování na balkoně

Holky kutilky zahradkářky :)
Jsem ted uplnej zacatecnik :)
Rada bych si na balkone vypestovala neco dobreho.Napr. hrasek,jahody atd. co vse jde zasadit aby se tomu darilo na balkone,kdy zaset?
Nevim cim zacit :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
5.3.11 11:52

:palec: ahojky já jsem částečná začátečnice, ale u každé rostlinky to je jiné, teď (v březnu :-) ) se třeba sázejí rajčátka… nevím tedy jak chceš pěstovat jestli od semínka nebo kupovat sazeničky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4704
5.3.11 12:00

říkam ze jsem uplnej zacatecnik :) ale bude me to bavit takze asi od seminka,ktere jeste ani nemam :) kde je sehnat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4704
5.3.11 12:04

Tak trosku procitam net :) Nejake rajcatka co nebudou slozite na pestovani a co se tyce kvetinacu atd udrzby ne nejak extra draha zahlezitost,nekde pisou ze samozavlazovaci kvetinace nebo co a to jsou dost drahe co koukam :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
5.3.11 12:07

:mrgreen: :mrgreen: kdekoli v květinářství nebo zahradnictví. No pokud budeš sázet ty rajčátka tak si kup hybridní F1 pro pěstování ve sklenících (samy se opilují, tudíš bezpracně budou plodit) Taky musíš mít zeminu, kyblíček a lopatičku :mrgreen: :mrgreen: . Né dělám se legraci to určitě víš :wink: no a pak už je to jednoduchý, koupíš si korýtko naplníš ho asi tak dva centimetry pod okraj hlínou semínka dáš na hlínu, lehounce přitlačíš (ale né tak aby byly úplně shcovaný!) a rozprašovačem rosíš. Musí být ve vlhku a v teple- dáš je na oknu no a když si je takhle pěkně předpěstuješ a oni se uchytí tak je pak šoupneš na ten balkón :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4704
5.3.11 12:13

Super :palec: Diky moc :)
Pak jen do klasickych obdelnikovych kvetinacu?
Tak jdu mrknout na net co nabizej :)
A zatim jen rajcatka jo :) lopaticku s kyblickem mám :dance: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5077
5.3.11 12:30

Ahoj,
mě jediné, co se zatím zadařilo vypěstovat na balkoně, jsou ty rajčata.
Co se ještě dá zasadit teď v březnu doma do truhlíků??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4704
5.3.11 12:46

Ted jsem vycetla ze papriky i hrasek se da :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38337
5.3.11 12:51

Ahoj, na balkone jsem pestovala 5 let, 8 patro, panelak -balkon na jih. Sezona byla vicemene jen cca do cervna, cervence, pak to vsechno uschlo a slunce spalilo - vyhen. trochu pomahalo rostlinky prikrejvat netkanou textilii, stinit.

Mela jsem uspech s rajcaty v pytlich - sezenes si velke igelitove pytle - ty silne, idelane pruhledne (potom lze pouzit i jako minisklenicek ze zacatku), naplnis hlinou treba do 50 cm, vsadis rajce a tycku. kdyz mas pytel pruhledny, tak ho nechas vyhrnuty nahoru jako foliovnicek, cerny samozrejme ne.

Rajcata je cas vysit tedka (doma do kelimku od jogurtu), nebo koupis sazenice koncem dubna, zacatkem kvetna - na balkone lze drive, ale nesmi zmrznout. na balkone mas urodu driv, celkem velkou a neplesnici ti to, pokud ti na balkon neprsi.
Kdyz mas rajce tyckove, je treba vylamovat zalistky - tzn. odbocky - nechas jen hlavni vyhon. kerickova se nevylamuji.

Dale jsem mela bylinky ve velkem truhliku - manzel koupit plastovou nadobu na michani betonu - stoji asi kilo a ma to asi 80×40cm, zadnou jinou takovou nadobu za ty prachy nesezenes. akorat se musi vysmrdet, takze koupit ted a hodit na balkon, at vysmrdi. zalevat opatrne, nevis hladinu vody a snadno to utopis. bylinky budto vysejes, nebo koupis sazenice - lze i ty, co se koupi v supermarketu, dobre rostou a rekla bych, ze jsou hustsi, nez ze zahradnictvi.

jahody mi nesly, ususilo je slunce, hrasek mi nejak splesnivel, jeste mi vyrostly nejake kytky, vic jsem nezkousela.
zajimavy napad byl pestzovani v pytlich - koupis si pytel zeminy, polozis ho naplacato, do vrsku udelas diry skrz igelit a sazis. prej tak jsou na balkone brambory i jine - nezkousela jsem.

hodne zdaru!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5077
5.3.11 12:54

Jo ještě jsem zapomněla, že i jahody v truhlíku se povedly, ale nebylo jich moc. Měla jsem sazeničky od mámy. Rajčata jsem měla taky v truhlících a bylo to v pohodě, i ta vysoká. Bylinky mi chcíply všechny a vždycky. Možná zkusím ten hrášek.
A ten pytel se zeminou jenom propíchat vrch je dobrý nápad, ale není z toho moc velký bordel??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38337
5.3.11 13:02
Laaja píše:
Jo ještě jsem zapomněla, že i jahody v truhlíku se povedly, ale nebylo jich moc. Měla jsem sazeničky od mámy. Rajčata jsem měla taky v truhlících a bylo to v pohodě, i ta vysoká. Bylinky mi chcíply všechny a vždycky. Možná zkusím ten hrášek.
A ten pytel se zeminou jenom propíchat vrch je dobrý nápad, ale není z toho moc velký bordel??

netusim, nezkousela jsem, ale hlavne nevim, jak se to zaleva a navic mam dojem, ze ty pytle byvaji derave

na rajsky je to kazdopadne malo hliny, ledaze by se tam dalo jedno a nejak by si ty koreny rozprostrelo…cim vic hliny, tim vic rajcat, jinak to jsou bonsaje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xxZuzana
5.3.11 19:38

holky a co třeba rybíz? Stromeček, keř by byl moc náročný na místo. Máte s tím někdo zkušenosti? Miluju černý rybíz, ve městě se těžko shání, tak mě napadl ten balkon. A nebo angrešt, jostu…

• Citovat
  • Nahlásit
4228
5.3.11 19:58
nymphy píše:
Ted jsem vycetla ze papriky i hrasek se da :)

Ahojky,mě se hrášek povedl vypěstovat dvakrát za sebou v obyč květináči :) Tento rok se na něj vrhnu znovu přidám i keříkové rajčátka a bylinky :) Hrášek radim aadit trošku hlouběji a ne moc nahusto :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3113
5.3.11 20:06

To mě docela zaujalo,taky bych něco vysadila,ale nevím,jestli to má cenu. Na balkon mi svítí sluníčko od rána přibližně do 13:00. Stačí to? Třeba na ty rajčátka je to asi málo,co? Poradíte prosím i mě? Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4228
5.3.11 20:11
kofila píše:
To mě docela zaujalo,taky bych něco vysadila,ale nevím,jestli to má cenu. Na balkon mi svítí sluníčko od rána přibližně do 13:00. Stačí to? Třeba na ty rajčátka je to asi málo,co? Poradíte prosím i mě? Díky :kytka:

Já bych se toho vůbec nebála,rajčátka jsemm teda nepěstovala,ale hrášek byl vynikající :)Sluníčko na balkon svítilo ale cca od 10 - 15.Za zkoušku nic nedáš a ještě sipochutnáš :) a ten dobrý pocit,co budeš mít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat