Baťovský domek

czechamerican
11.3.17 14:23

Baťovský domek

Cau lidi, dostal jsem nabidky na koupi baťovského domku za přijatelné ceny ikdyž je to prodej od soukromých majitelů a né od RK, tímto bych se rád zeptal jestli tu není někdo kdo je majitel baťovského domku nebo aspon poradit aspon jestli se vyplatí nebo nevyplatí ho kupovat děkuji. Podle majitelů baťovských domku to je rarita se stoupající cenou. Bohužel bohatou něvestu nepotkám a dědictví mě nečeká.

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

Anonymní
11.3.17 14:33

Bydlím ve městě, kde mají batovské domky svou tradici a běžně se prodávají. Jsou spíše z těch levnějších, skromněji stavěných. Často i proto, že jsou výměrou malé - prakticky půldomky. Navíc i pokojíky bývají menší, okna taky, a jsou hodně členité. Navíc mám dojem, že jsou obtížnější rekonstrukce kvůli památkářům - ale to asi jak kde.
Tyto domečky mají svůj půvab, to zas ano…Ještě si pozjištuj, jestli k nim náleží i pozemek, nebo je ve vlastnictví města. U nás to tak často bývá.
Prosím o anonym z důvodu upřesnění místa bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
15013
11.3.17 18:10

To je v Otrokovicich, ze ano? Tam nejsou omezeni pamatkarska.

Kupujes stavbu starou + - 80 let… Zalezi, co dosavadni vlastnici zrekonstruovali. Je to stejne jako jinych starych domu. Casto maji jeste puvodni stropy (drevene). Je-li to na Batove, pozor na kanalizaci, na nekterych mistech stale ta stavena za Bati. Znami menili nedavno na vlastni naklady trubky od domu az k radu v ulici.

Batovske domky se prodavaji za dost vysoke ceny, nemyslim, ze je to kvuli jejich historicke ci architektonicke hodnote. Treba v Otrokovicich na Batove, kde je fajn bydleni, jiny domek (az na vyjimky), nestoji…

A ano, puldomky jsou male, maji malinke pokojicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
czechamerican
11.3.17 18:18

@Ukulina me prevazne nabizi dvojdomky cca ta 800.000 - 1.750.000… Jde prevazne o lidi co dum zdedily pi rodicich nebo sami u batu pracovaly…zadny lichvari ani realitky.

• Citovat
  • Upravit
czechamerican
11.3.17 18:29

„@Ukulina“: *** prevazne vse otrokovice… Malokdy se objevi zlin.. Otrokovice jsou zaplavova oblast :(

edit admin - odstraněn odkaz

• Citovat
  • Upravit
15013
11.3.17 18:38

@czechamerican Jenze Zlin - male pozemky, domky nanahnane na sobe… Batov zaplavova obl., presto drazsi, nez co jsi uvedl.

Jeste k tvemu dotazu, jestli se vyplati ho kupovat. Jak to myslis? K vlastnimu bydleni, investici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
czechamerican
11.3.17 20:06

@Ukulina ano k bydlení proto píšu že…Bohužel bohatou něvestu nepotkám a dědictví mě nečeká. líbí se mi to co je na fotkách…snad něco najdu no :pankac:

• Citovat
  • Upravit
15013
11.3.17 20:15

@czechamerican Kdyz se ti to libi, tak fajn. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
12.3.17 08:13

Myslím si, že po povodnich jsou v Otrokovicích skoro všechny baťovy domky zrekonstruované. A otr. již mají protipovodňové stěny od řek.
Je to o osobních preferencích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15013
12.3.17 11:12

@-Evka- Ano jsou zrekonstruovane, ale ruzne. Videla jsem puldomek s drevenymi prkny na podlaze, skvirami slo videt do sklepa. Nekdo udelal jen to nejnutnejsi tj. prizemi, sklep… Je to zkratka stejne jako u beznych domu.

Jo, a Batov se nazyva taky Bahnak. Stoji na byvalych bazinach. Spodni voda je tam stale. Sklepy muzou byt vlhke. @czechamerican

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
12.3.17 23:38

Hlavně pozor, aby to nebylo v záplavové oblasti. Obrovské množství těchto domků bylo před mnoha lety zcela pod vodou. Také si zjistěte, jestli je možné domek pojistit proti záplavám..a také bych „obkoukla“ sousedy. Není nad dobrého souseda… já bych tedy v Otrokovicích bydlet nechtěla ani za nic. Je to tam samý feťák…tímto se omlouvám slušným občanům z Otrokovic..:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
czechamerican
12.3.17 23:43

@Majka4 fetaci jsou vsude po svete… :potlesk: ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
12.3.17 23:51
@czechamerican píše:
@Ukulina me prevazne nabizi dvojdomky cca ta 800.000 - 1.750.000... Jde prevazne o lidi co dum zdedily pi rodicich nebo sami u batu pracovaly…zadny lichvari ani realitky.

tak to je opravdu levné. U nás na těch 1 500 000 začínají, a to bývají půldomky v původním stav, obvykle na městském pozemku. Ale my nejsme záplavovka. Koupi dům v záplavové oblasti bych se obecně dost bála. Pojišťovny už takové pojištovat nechtějí, navíc jsou to neustálé nervy, kdykoli víc prší nebo taje led.
anonymní 14:33

• Nahlásit
  • Citovat
15013
13.3.17 16:43

Domy jsou normalne pojistene i v zaplavove oblasti. Jen je tam prirazka. Nijak silena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
14.3.17 00:46
@czechamerican píše:
@Majka4 fetaci jsou vsude po svete… :potlesk: ;)

No to je pravda, ale v Otrokovicích je jich podezřele hodně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama