Co dělat s problémovými sousedy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

michaela66
Nováček 8 příspěvků 08.03.17 22:25
co dělat s problémovými sousedy?

Zdravím, chtěla bych se zeptat co můžu dělat s problémovými sousedy, kteří mají malé děti a neustále je z jejich bytu slyšet strašný řev, nadávání, dětský pláč, šílené zvuky atd. (bydléme v řadovkách). Bojím se, že z právního hlediska nemám vůbec možnost jak se bránit, vše se odehrává mimo čas nočního klidu..poraďte prosím je to k nevydržení. :think: :think: :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 08.03.17 22:27

@michaela66 zatni zuby…

Liz
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 08.03.17 22:33

Co za nimi zajít a zkusit se domluvit?

michaela66
Nováček 8 příspěvků 08.03.17 22:36

@Liz už to trpím dva roky domluva není možná :(

Kriss Tina
Kelišová 5407 příspěvků 08.03.17 22:37

Pokud je byt jejich, tak neudelas nic, maximalne za nimi muzes jit a poprosit o klid. Pokud ne tak kontaktovat majitele at jim domluvi. Jinak nezbyva nic nez to vydrzet.

Uživatel je onlineHobitka
Závislačka 3489 příspěvků 08.03.17 22:37

@michaela66 Vzdycky, kdyz ctu podobny nazev diskuse, tak se klepu, ze jde o nas :mrgreen:. Moc Ti neporadim, ale uprimne - at delam, co delam - jsme proste hlucna domacnost a jeste dlouho budem. Deti stridave vresti, jeci, dupou, tlemi se a vyuziji k tomu kazdou volnou vterinu, takze pokud by po nas nekdo chtel absolutni klid, tak bychom nejedli a ja bych nesla ani na WC. A ja samozrejme obcas zarvu ci zahudruju, protoze je to casto jedina moznost, jak vratit potomky zpet do reality. Na druhou stranu - kdyz se ozval jeden soused, ze jsme hlucni, tak jsem proste zacala travit s detmi jeste vice casu venku, a pak jsem je az do vecere bavila, co to slo, aby aspon vecer nedupaly, protoze sama z toho nejsem nadsena, ze mam takove ty deti, co dovadi okoli k silenstvi… zivejsi je slabe slovo. Takze za me - nejak slusne se ozvat a tim si vydobyt treba aspon nejakou pevnou hodinu klidu denne, pro me to nebyl problem kvuli dobrym sousedskym vztahum zaridit, zalezi, co je to za lidi.

edit: Tak koukam, ze nez jsem to dopsala, tak pises, ze domluva neni mozna…

Liz
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 08.03.17 22:39

@michaela66 tak co třeba po zlém, že jestli nepřestanou na děti vřeštět, tak na ně zavoláš sociálku

Kriss Tina
Kelišová 5407 příspěvků 08.03.17 22:46

@Liz zkusit to muze, ale myslim ze tim akorat vic vyhroti vztahy, socialka se moc zabyvat nebude rodinou kde se okrikujou hlucne deti. Malej je taky zivejsi, ma svoji hlavu a privadi me k silenstvi, takze na nej sem tam houknu aby se uklidnil, ale nemyslim si ze jsme pripad pro socialku, naopak neznam deti, ktere by byli celej den v klidu aby o nich nikdo nevedel :nevim:

blink
Kecalka 370 příspěvků 09.03.17 00:17

S tou socialkou si taky myslim, ze to jeste vyhroti vztahy, pokud nejsou vubec k domluve, ale pokud ti nic jineho nezbyva, tak to zkus. Pokud je to jejich byt, tak zkusit spravce domu? Pokud neni jejich, tak kontaktovat majitele.

balkanka
Kecalka 241 příspěvků 09.03.17 00:38

Pokud to nejde jinak a mas treba podezreni na tyrani nebo tak, protoze silene zvuky jsi moc nespecifikovala, tak bych se obratila na socialku aby se to nejak vyresilo. Nebo potom mas asi jedinou moznost a to odstehovat se :-(

poučená
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 09.03.17 01:04
@michaela66 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat co můžu dělat s problémovými sousedy, kteří mají malé děti a neustále je z jejich bytu slyšet strašný řev, nadávání, dětský pláč, šílené zvuky atd. (bydléme v řadovkách). Bojím se, že z právního hlediska nemám vůbec možnost jak se bránit, vše se odehrává mimo čas nočního klidu..poraďte prosím je to k nevydržení. :think: :think: :,( :,(
  1. Zpřátelit se s nimi. Být na ně milá. Mohou mít různé stresy a děti z toho mohou být neklidné, a tak je u nich pak plno hluku. Vždycky vztahy lépe fungují po dobrém, nežli cítit sousedy nepřátelsky. Anebo to aspoň zkusit.
  1. Jiná možnost je, udělat si jiný životní styl. Netrávit v době jejich hlučnosti čas doma. Udělat si pro tu dobu nějaký zajímavý program.
  1. Odstěhovat se jinam. Není to sice jednoduchá změna, ale ušetřit svou nervovou soustavu od sousedovic hluku a od vlastní naštvanosti, mohla by ta změna bydliště za to stát.
  1. Koupit si v lékárně špunty do uší. Jsou levné. Sestra mi je jednou přinesla, když jsem odjížděla na dovolenou, že ona s nimi má tu nejlepší zkušenost. Já ji udělala také! Ve vedlejším pokoji v hotelu bydleli hosté s pejskem. Když šli na večeři, na snídani, tak pejsek pořád smutkem po nich štěkal. Bylo to nesnesitelné! Vzpomněla jsem si na špunty a spala jsem a spala, že jsem i hotelovou snídani zaspala :)

PŘEJI VÁM PEVNÉ NERVY A ABYSTE TO V DOBRÉM VYŘEŠILA :srdce:

Tefanek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.17 06:10

Uprimne lituju. Nad nami sousedi si casto berou vnoucata. Sama mam dite, takze behani, krik a tak bych neresila. Ale oni ke nechavaji hrat s mocem, busit do podlahy, skakat z neceho na zem apod. Nereknou jediny slovo, pac bychom ho urcite slyseli :lol:. Jednou jsme si dovolili pozadat, zda by s tim bowlingem aspol. mohli prestat. Vicemene nas poslali dopr…, ze neni nocni klid, ze hlidaji 4 vnoucata a slus. Dost me udivuje, ze oni v centru deni ten bordel davaji a nevadi jim.

Šmoulice
Kelišová 6738 příspěvků 09.03.17 06:33

Pokusila bych se s nimi domluvit, pokud by nezabralo, dělala bych to samé. Pořádný repráky, pěkně hlasitou hudbu. Nebo pořídit bicí :mrgreen: Ve20hod pěkně začít a ve 22 přestat. ;)
A ráno v 6 zase :mrgreen:

Liz
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 09.03.17 07:12
@Kriss Tina píše:
@Liz zkusit to muze, ale myslim ze tim akorat vic vyhroti vztahy, socialka se moc zabyvat nebude rodinou kde se okrikujou hlucne deti. Malej je taky zivejsi, ma svoji hlavu a privadi me k silenstvi, takze na nej sem tam houknu aby se uklidnil, ale nemyslim si ze jsme pripad pro socialku, naopak neznam deti, ktere by byli celej den v klidu aby o nich nikdo nevedel :nevim:

To budeš asi jiný případ. Zakladatelka píše, že je tam celé dny strašný řev, nadávání, dětský pláč, to mi jako uplný standard nepřijde. Chudáci děti :(

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 09.03.17 07:30

Co izolace? Vedle nas bydli chudak, co ma ze vsech stran rodiny s detma. On tam bydli sam a vyresil to tak, ze si byt zaizoloval proti hluku. My mame 3 deti s nedelam si iluze, sousedi maji svatozar. Planujeme prestavbu a hodlame lepe zaizolovat byt od hluku-podlahy, steny, ktere sousedi s jinym bytem.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >