SIPO - prodej bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika24
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 07.03.17 17:59
SIPO - prodej bytu

Ahoj. Prodávám družstevní byt, zítra ho jdu přepsat na novou majitelku. Až dnes jsem si ale uvědomila, že bych měla něco udělat se sipem… Chodí mi jen emailem, strhává se mi samo z účtu. Tento měsíc ho asi zrušit nemůžu, mám v něm teď platbu za odpad, navíc se mi to může každou chvíli strhnout z účtu. Nová majitelka po mě chce okolo 800 Kč za nájem za tento měsíc, i když nájem vlastně budu platit také. Myslíte, že mu družstvo částku za březnový nájem vrátí? Jdu tam zítra, jen by mě zajímalo na co se mám připravit :roll: Díky :)

Reakce:

elpiska
Závislačka 2591 příspěvků 07.03.17 18:43

@Monika24 Ten přeplatek ti družstvo vrátí. Otázka je, kdy. Ale můžeš to udělat i tak, že inkaso v bance zrušíš nebo převedeš peníze jinam, abys na účtě neměla peníze. Ostatní platby pak zaplatíš samostatnými příkazy. Jinak se dá platba vyškrtnout i z inkasního lístku, na poště, ale to jde, myslím, jen při platbě v hotovosti.

Salorka
Závislačka 4232 příspěvků 4 inzeráty 07.03.17 21:44

Pokud převádíte zítra byt, tak na byťák - Vy zrušit SIPO - tedy až od dubna - ruší se měsíc předem. A nový nájemce - buď založit nové, nebo jiný způsob platby nájmu. Tak neplaťte nové majitelce těch 800,– zaplaťte nájem na březen a tím je to vyřešené, ne?

Za Vámi tedy půjde ještě březnový nájem, takže ten ze SIPA odejde a zruší se až od dubna.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >