Kuchyň, se kterou jste spokojené

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 05.03.17 22:54
Kuchyň, se kterou jste spokojené

Už je tady téma o koupelně, ale mě by víc zajímala kuchyň. Jaké řešení vám nejvíc vyhovuje? Co byste příště udělali jinak a co naopak považujete za suprovou věc?

Já do další kuchyně určitě plánuju skřínky až do stropu, nechali jsme udělat jen dvojskřínky, nižší a ten úložný prostor tam chybí :? chtěla bych určitě potravinovou skříň, směsný koš (aktuálně máme pod dřezem a jediné co mi na něm trochu vadí je to, že je menší, na druhou stranu to člověka nutí vyhazovat o to častěji) a koše na plast/papíry bych zabudovala někam do spod přímo do kuchyně, aby byly po ruce. Chtěla bych taky zabudovaný dávkovač na saponát, větší myčku a zabudovanou digestoř, protože údržba té stávající je děs :cert:

S čím si vyloženě vůbec nevím rady jsou spotřebiče. Na jednu stranu je otravné neustále vyndavat ty, které nejčastěji používám (robota, sekáček apod.), na druhou stranu na lince zabírají místo a hlavně se na ně zbytečně práší a kuchyň nepůsobí tak vzdušným dojmem, když je plná pomocníků. Ideální by bylo mít možnost je nějak zavřít, ale při tom aby se nemusely moc přesouvat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Reakce:

Xsenova
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 05.03.17 22:58

@Nimie najhorsi bol pre nas ostrov medzi stolom a kuch. linkou. Neustale obchadzanie a behanie okolo neho - slavny to den ked sme ho nechali odstranit. Kos mame rieseny tiez pod linkou - ale umyvadlo je v rohu - takze je tam priestor az ku stene - kde sa zmesti sirsi kos na plasty + hore je kosik na papier. Vsetko mam v jednej skrinke.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 05.03.17 23:07

@Nimie za mne mohu doporučit všechno na výsuvech, včetně talířů a hrnců. Dostatek el. zásuvek. U těch malých spotřebičů je to těžké. Jakmile je člověk nemá hned po ruce, míň je využívá. Myčku doporučuji s větší vnitřní výškou.

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 05.03.17 23:07

Mne vyhovuje toto reseni, spotrebice uklizim tedy vzdy, krome kavovaru a sodastremu. Nejsem zastance vystavky v kuchyni, spis naopak.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 23:13

Mám veeelke U.. a jedna část je do prostoru, na té je jen podnos s upecenym pečivem/buchtou. Tam kde je zeď, tam jsou spotřebiče. Takže mám venku robota, kontaktní grill, sodastream, konvici a víc teda nic. (Kafe nepijem)
Skříňky máme vysoké až k sádrokartonu, ale nevýhoda je, že prostě dosáhnu jen někam, takže nahoru jdou ne moc často používané věci. Na své kuchyni miluji šuplíky, mám je i v horních skříňkách, je tam šuplík s lékárničku, šuplík s čaji, miluji šuplíky!
Další věc co fakt můžu je americká lednička, dvoukřídlá a té kuchyni to fakt helpne, žádný otravný hledání v mrazáku :D
Nemám teda potravinovou skříň, protože máme v bytě blbě rozložení a uz ji nebylo kam dát. Ale jinak bych ji brala a u toho je dobré kouknout na vychytane vnitřní i systémy, které opravdu pomohou.
Odpadkové koše mám ve velkém šuplíku úplně na kraji a za nimi naskládané saponáty a tak, v šuplíku nad tím všechny hadyrky (až po usušení).
Co mi chybí je kuchyň na světle, chtěla bych tam mít bylinky, ale trpěly by tmou. Takže až konečně začnou stavět domy kde ho chceme koupit, tak kuchyň k oknu!
Zabudovaný saponát je fajn, mám a je to hlavně estetická záležitost. Teď mi řekněte jak estetický udržovat houbičku a hadru? Viděla jsem magnetický držák do dřezu, ale mám ho granitový :D
Jo a ještě, mám vše v černé a skříňky ve skle a dobře se mi to udržuje, překvapivě dobře. Linka je taky hodně vysoká a i když mám jen 170cm, tak je to pohodlné.

Kelsey
Hvězda diskuse 44791 příspěvků 05.03.17 23:21

Mi vyhovuje vse vestavene, ciste jednoduche plochy, nemam rada vystavu povesenych varecek, naberacek. Obrovske supliky miluju. Co to jde nejvic prac plochy.
Je fakt, ze je otravne ty male spotrebice, jako mixer, pekárna atd. vytahovat a zase schovavat, ale na lince to nebude.
Co se tyka potravin, my mame v garazi regal na trvanlive potraviny, zavareniny velky pultovy mrazak, druhou lednici na ovoce, zeleninu atd. takze v kuchyni mam jen ten zaklad, ktery potrebuji pri vareni. Garaz mame par kroku od kuchyne, co pochybi, dobehnu si. Chteli jsme mit obyvak s kuchyni, takze se to snazim. udrzovat, aby to byla ta pekna hlavmi mistnost domu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 05.03.17 23:48

@Nimie za nejlepší nápady považuji šuplíky s plnovýsuvem a pomalým dojezdem… a lituji, že jsem je nenechala udělat všude, že máme tři skříňky s klasickými dvířky… digestoř máme vysouvací a jsem za to moc ráda… poté, co jsem u kamarádky viděla ten její obrovský nerezový komín, který se mohl jen a jen leštit a čistit a zase leštit, tak jsem měla jasno, co chci…
A z těch všech robotů a pomocníků jsem zjistila, že mi stačí jediný - ruční tyčový mixér… má i metličku na šlehání a nástavec na bramborovou kaši… a ten se vejde do šuplíku a je vždy po ruce… velký robot už skoro vůbec nepoužívám, pekárnu taky jen občas, a další podobné serepetičky už snad ani nevytahuju… na lince mám venku jen varnou konvici, touster a topinkovač schovávám do skříňky…
Jo a nemůžu si vynachválit granitový dřez, předtím jsem měla nerezový a už bych ho nechtěla… jen bych si už nikdy nepořídila takový ten dvojitý s druhým menším dřezem, zdálo se mi to praktické včetně té nerez misky na zeleninu, kterou v ní můžu umýt a nechat okapat, ale je to spíš naopak…

Moise
Hvězda diskuse 36541 příspěvků 43 inzerátů 06.03.17 00:29

@Nimie když jsem viděla nadpis, tak mně probleskly hlavou skříňky až do stropu :mrgreen:
Jinak s hlubší potravinovou skříní dost bojuju, ale na jiné lepší řešení jsem nepřišla :roll:
Za mě, co oceňuju - myčka s ovládáním uvnitř, trouba ve výšce (ale nedávat nad ní mikrovlnku, pokud nejsi hodně vysoká).
Do rohu jsme dali dřez s malinkým odkapávačem (ale bacha, ten musí mít svůj odpad, jinak je to o ničem) a pod ním do dost nepraktické skříňky koš na tříděný odpad a po stranách mám výsuvné bloky se saponáty a toto se taky osvědčilo.
Malé spotřebiče mám uklizené, ale po ruce - na lince mám akorát robota, protože ten je fakt velkej a těžkej na uklízení, jinak nic
Všechny spotřebiče vestavné včetně lednice, nemám ráda nic volně stojícího, digestoř také vestavnou - takové ty velké nerezové cosi se mi nelíbí

frame
Kecalka 372 příspěvků 06.03.17 00:40

@Nimie Zalezi kolik mas prostoru, ale linku bych zvolila do L, troubu a mikrovlnku bych si dala do vysky, at se nemusis ohybat a deti na ni nedosahnou. Spiz bych udelala vysuvnou, a skrinky taky az do stropu, ten ulozny prostor vazne chybi. Linku co neni az do stropu uz nechci. A na ty ostatni pomocniky udelat treba kousek linky i na prostejsi stranu kuchyne, zalezi jak mas prostorove rozvrzenou kuchyn.

robínek
Extra třída :D 13933 příspěvků 06.03.17 00:42

Já mám kuchyň starou a úplně nemožnou, tak ji pomalu ničím, abych si mohla pořádit novou :mrgreen:
U kamarádů mě nadchla rohová vysouvací skříňka, něco jako toto:
http://www.gorenje.cz/…rislusenstvi
když to porovnám s tím, jak já musím do skříňky celá zalízt a často s baterkou, abych tam něco našla, tak bych do toho investovala.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 06.03.17 02:14
@Regina Hero píše:
@Nimie
A z těch všech robotů a pomocníků jsem zjistila, že mi stačí jediný - ruční tyčový mixér… má i metličku na šlehání a nástavec na bramborovou kaši… a ten se vejde do šuplíku a je vždy po ruce… velký robot už skoro vůbec nepoužívám, pekárnu taky jen občas, a další podobné serepetičky už snad ani nevytahuju… na lince mám venku jen varnou konvici, touster a topinkovač schovávám do skříňky…

My teď máme venku SodaStream, kráječ, konvici a toastovač, a využívá se všechno skoro pořád. Robota každou chvíli tahám ven. Chtěla bych ještě topinkovač, elektrické struhadlo (to bych zrovna potřebovala, aby opravdu furt stálo venku) a časem možná kávovar. Takové ty malé sekáčky, ruční mixéry apod. mi až tolik vyndavat nevadí, ale jakmile jsou to větší stroje, tak je to strašně otravné. Jednak to zabírá tunu místu ve skřínkách, je to těžké a pokaždé se to musí úplně vyčistit a vysušit, případně nechat vychladnout a když spěcháš, tak ti to ten čas tolik neušetří :?

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 06.03.17 02:15

A jinak díky za odezvy! Projela jsem to tak nějak zběžně, ale už se mi zavírají oči, původně jsem sem nakoukla jen tak ze zvědavosti, nečekala jsem tolik reakcí v neděli v noci 8o :lol:

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 06.03.17 06:42

Já radši nic než mikrovlnku a varnou konev nepoužívám, než to furt vytahovat…Nejlepší je kuchyň do L. A kdybych mohla něco změnit, ještě bych přidala takový ten pult mezi obývák a kuchyň. Jinak máme mega dlouhou kuchyň a velké skříňky a stejně je to někdy málo.

LindaPraha
Extra třída :D 13557 příspěvků 06.03.17 08:09

My mame kuchyn do L. Vsechno jsem si vymyslela sama - aby ptace trochu odsejpala a nelitala jsem od jednoho konce na druhy. A jsem spokojena. Troubu nad urovni prac. desky, nad ni mikrovlnku (jsem vysoka). Potravinova skrin je mensi, ale staci. Spousta skrinek a velke supliky. Parada.
Jinak ja na lince nechavam konev, chlebnik (za nim prkynka) a v rohu mam rucni vysavac. Nemam rada milion veci na pr. desce, ale na druhou stranu ani ten sterilni poradek, ze bych se bala vyndat i prkynko :) A v podstate bych v tom asi ani neumela varit, v kuchyni travim velkou cast dne - mame tam i jidelni stul

Velmi doporucuji nechat si pracovni desku udelat na spravnou vysku ke sve postave. Kamaradky mi ji obdivuji, i mamka a ta je o dost mensi. V dome, kde jsme vyrustali a kam jezdime casto, ji mame hrozne nizko a boli zada

Jo a troubu a mikrovlnku mAm nerez a tam mi vadi otisky prstu - do toho uz bych asi nesla. I kdyz oboji nepouzivame denne, tak se da

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 06.03.17 08:17

@LindaPraha jo, to je dobrý postřeh s tou výškou pracovní desky… my máme taky zvýšenou a jinak bych ji už nechtěla…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >