Reklama

Kotel na uhlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

macisekk
Kecalka 161 příspěvků 02.03.17 11:25
Kotel na uhlí

Dobrý den, ma tu někdo kotel který vytopi dvě bytove jednotky? Mám dvougenerační dum, dole je 70m2 a nahoře 175m2…nemá někdo podobně velký dum a vytapi to kotlem na uhlí?

Reklama

Reakce:

Apaji
Kelišová 5337 příspěvků 02.03.17 11:42

Jo my máme dvě bytové jednotky, každá z nich má cca 170m2. A máme kotel na uhlí a dřevo, k tomu čerpadlo a vytopíme v pohodě obě jednotky. Ale je to kotel no name, už má za sebou i svařování, ale je to bestie, co vydrží snad všechno. není ale dělaný na koleni, jak bylo zvykem, je z nějaké fabriky.

Kdybych si mohla vybrat nechala bych znovu ručně udělat starý poctivý, litinový, jak to dělali chlapi z Vítkovic a byl by klid. Děsím se toho, až budeme muset mít nový, moderní s automatickým přikládáním a miliony dalších kurvítek - měli jsme kotel na plyn, od záruky bylo furt něco, strašně poruchový. Plyn jsme zrušili.

oliš
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.03.17 11:43

Ahoj, my sice tak velky dum nemame, jen o něco menší a kotel nám to v pohodě utáhne, záleží na vytopnosti kotle, jsou ruzné druhy.Taky jaké máte radiatory a jak silné trubky…to vše ti vypočítá topenář.

oliš
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.03.17 11:46

@Apaji ani nemluv, jsem ráda, že nám prošel revizí a až to budem muset někdy řešit a kupovat předraženy věci podle norem, tak už mi ted vstavaji vlasy na hlavě. Nic neušetřím, ale hlavně mi ta automatika bude žrát elektřinu navíc :cert:

Apaji
Kelišová 5337 příspěvků 02.03.17 12:01

@oliš

To je zvláštní, nám revizák hodil nejhorší hodnocení, naspal „výrobce neznámý“, dupl razítko a fertig.

Po našich špatných zkušenostech s kurvítkama :cert:, zvažuju, že buď pojedu pro nějaký pořádný kotel přímo do Německa či Rakouska (vyrobený pro německý nebo rakouský trh), ceny (co jsem se zběžně dívala) nejsou nijak vyšší, v některých případech i nižší.

Ale protože nechci automatické přikládání, tak ještě zvažuju možnost, že koupím nějaký šunt, nejlevnější, jen aby prolezl revizí - klidně i z druhé ruky někde na bazaru. Jednou za dva roky ho napojíme, revizák odbouchne razítko, odpojíme a zapojíme zase náš pořádný, normální kotel, který budeme mít schovaný ve vedlejším sklepě. Manžel s tím problém nemá. Případná kontrola ouřady čím topíme mi hlavu nedělá, protože a) ouřada nepozná co je zapojený za kotel, bude chtít vidět topivo a revizi, b) než vlezou někomu do baráku (prý je to poslední možnost), musí přijít písemné upozornění (takže kotel zase přepojíme), a my nečmoudíme nijak jedovatě (není důvod k nám lézt), c) nám skoro nefunguje zvonek, což nám vyhovuje, protože nezvané a neohlášené návštěvy k nám nechodí a konečně d) nikoho do baráku nepustím z jednoho prostého důvodu, protože se bojím - nějakou zalaminátovanou srandakartičku si vyrobím tucet do hodiny, takže budu chtít po ouřadovi jeho OP (nevím, zda mi ji dá) a budu volat měšťáky (na úřad ze kterého údajně je, volat nebudu, protože proč bych si měla vycinkávat svůj kredit)…takže velmi těžko taková kontrola proběhne a myslím si, že ouřadi zadek dobrovolně nezvednou, kór v zimě a ve slotě.

Pardon, za delší rozvinutí :oops: :kytka:

oliš
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.03.17 12:42

@Apaji Tak my máme kotel co zatím splnuje tu normu…
A uvidíme, co zas páni politici vymyslí do roku 2022,kdy tuším ma platit to nařízení..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama