Kotel na uhlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
macisekk
Kecalka 161 příspěvků 02.03.17 11:25
Kotel na uhlí

Dobrý den, ma tu někdo kotel který vytopi dvě bytove jednotky? Mám dvougenerační dum, dole je 70m2 a nahoře 175m2…nemá někdo podobně velký dum a vytapi to kotlem na uhlí?

Reakce:
Apaji
Kelišová 5460 příspěvků 02.03.17 11:42

Jo my máme dvě bytové jednotky, každá z nich má cca 170m2. A máme kotel na uhlí a dřevo, k tomu čerpadlo a vytopíme v pohodě obě jednotky. Ale je to kotel no name, už má za sebou i svařování, ale je to bestie, co vydrží snad všechno. není ale dělaný na koleni, jak bylo zvykem, je z nějaké fabriky.

Kdybych si mohla vybrat nechala bych znovu ručně udělat starý poctivý, litinový, jak to dělali chlapi z Vítkovic a byl by klid. Děsím se toho, až budeme muset mít nový, moderní s automatickým přikládáním a miliony dalších kurvítek - měli jsme kotel na plyn, od záruky bylo furt něco, strašně poruchový. Plyn jsme zrušili.

oliš
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 02.03.17 11:43

Ahoj, my sice tak velky dum nemame, jen o něco menší a kotel nám to v pohodě utáhne, záleží na vytopnosti kotle, jsou ruzné druhy.Taky jaké máte radiatory a jak silné trubky…to vše ti vypočítá topenář.

oliš
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 02.03.17 11:46

@Apaji ani nemluv, jsem ráda, že nám prošel revizí a až to budem muset někdy řešit a kupovat předraženy věci podle norem, tak už mi ted vstavaji vlasy na hlavě. Nic neušetřím, ale hlavně mi ta automatika bude žrát elektřinu navíc :cert:

Apaji
Kelišová 5460 příspěvků 02.03.17 12:01

@oliš

To je zvláštní, nám revizák hodil nejhorší hodnocení, naspal „výrobce neznámý“, dupl razítko a fertig.

Po našich špatných zkušenostech s kurvítkama :cert:, zvažuju, že buď pojedu pro nějaký pořádný kotel přímo do Německa či Rakouska (vyrobený pro německý nebo rakouský trh), ceny (co jsem se zběžně dívala) nejsou nijak vyšší, v některých případech i nižší.

Ale protože nechci automatické přikládání, tak ještě zvažuju možnost, že koupím nějaký šunt, nejlevnější, jen aby prolezl revizí - klidně i z druhé ruky někde na bazaru. Jednou za dva roky ho napojíme, revizák odbouchne razítko, odpojíme a zapojíme zase náš pořádný, normální kotel, který budeme mít schovaný ve vedlejším sklepě. Manžel s tím problém nemá. Případná kontrola ouřady čím topíme mi hlavu nedělá, protože a) ouřada nepozná co je zapojený za kotel, bude chtít vidět topivo a revizi, b) než vlezou někomu do baráku (prý je to poslední možnost), musí přijít písemné upozornění (takže kotel zase přepojíme), a my nečmoudíme nijak jedovatě (není důvod k nám lézt), c) nám skoro nefunguje zvonek, což nám vyhovuje, protože nezvané a neohlášené návštěvy k nám nechodí a konečně d) nikoho do baráku nepustím z jednoho prostého důvodu, protože se bojím - nějakou zalaminátovanou srandakartičku si vyrobím tucet do hodiny, takže budu chtít po ouřadovi jeho OP (nevím, zda mi ji dá) a budu volat měšťáky (na úřad ze kterého údajně je, volat nebudu, protože proč bych si měla vycinkávat svůj kredit)…takže velmi těžko taková kontrola proběhne a myslím si, že ouřadi zadek dobrovolně nezvednou, kór v zimě a ve slotě.

Pardon, za delší rozvinutí :oops: :kytka:

oliš
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 02.03.17 12:42

@Apaji Tak my máme kotel co zatím splnuje tu normu…
A uvidíme, co zas páni politici vymyslí do roku 2022,kdy tuším ma platit to nařízení..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >