Bc. v Brně za rok

151
26.6.21 17:41

Bc. v Brne za rok ???

Ahoj, chtela jsem vas poprosit o radu. Nevite nekdo o nejake VŠ v Brne, kde se da Bc. vystudovat za rok, kdyz nam VOŠ. Dekuji nemuzu nic najit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7572
26.6.21 17:49

@Talona za rok určitě ne. Na JU měli svého času pro absolventy VOŠ Bc program, který byl na 2 roky. Ale otevřeli ho jen jednou, protože zjistili, že ti z vos mají jiné znalosti než bylo potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
26.6.21 18:04

Bc je na 3 roky, navazující mgr na 2 roky. Za rok titul nezískáš, leda možná v Plzni na právech, ale připrav si peníze :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
26.6.21 18:08

@Lily Evans běžně je Bc na 3 roky, ale čas od času se najde univerzita, která vymyslí program pro absolventy z VOŠ. Ale moc úspěchů to zatím nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
26.6.21 18:15

Proč za tak dlouhou dobu? Proč ne rovnou za 3 měsíce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
26.6.21 18:16

Zkus Plzeň, tam dostaneš Bc. za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11253
26.6.21 19:20
@Talona píše:
Ahoj, chtela jsem vas poprosit o radu. Nevite nekdo o nejake VŠ v Brne, kde se da Bc. vystudovat za rok, kdyz nam VOŠ. Dekuji nemuzu nic najit.

o VŠ v Brně nevím vůbec nic. nicméně pokud hledáš takovouhle informaci, neměla bys aspoň uvést vystudovaný obor? VOŠky mi připadají jako taková slepá cesta v českém vzdělávání, nicméně je pravda, že některé VŠ ti uznají některé předměty z VOŠky, takže se ti třeba i podaří jeden ročník přeskočit. ale samozřejmě ti uznají jenom ty předměty, které má VOŠ a VŠ co do kurikula společné, tedy je potřeba, aby šlo o stejný/obdobný obor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
26.6.21 19:41

Myslím, že byste se tady paní neměli smát.. a psát jízlivé komentáře… když vůbec nevíte jaká je realita a že je to vážně možné…
Paní se neptá na nereálnou věc… Mám v práci kolegyně co v Brně vystudovaly za rok titul Bc.. pak měly možnost pokračovat na Ing na jakékoliv univerzitě v podobném oboru… Ano, Bc bývá většinou na 3 roky… Není to ovšem pravidlem.. Ty kolegyně měly jen střední, nemusely mít ani voš.. Sem tam dostane prostě nějaká výška i tuto akreditaci..

Druhá věc ještě mnohem častější - a na tu se zakladatelka ptala - s VOŠ výška na 1 rok = Bc.. Některé VOŠ mají nějaké dohody s výškama (často jsou to soukromé VOŠ), že si mohou ještě následně na té VŠ za taktéž nějaký peníz dodělat během 1 roka Bc…
Příkladem je toho VOŠ Goodwill…

Takže.. než budete tady rypat, tak si trochu doplnte znalosti..

V Brně by taková možnost určitě mohla být, ale nejsem od tama, takže konkrétní příklad neporadím.. Držím palce, ještě pořádně pogoogli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17075
26.6.21 20:03

V Brně nic takovýho není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
26.6.21 20:03
@purplee píše:
Myslím, že byste se tady paní neměli smát.. a psát jízlivé komentáře… když vůbec nevíte jaká je realita a že je to vážně možné…
Paní se neptá na nereálnou věc… Mám v práci kolegyně co v Brně vystudovaly za rok titul Bc.. pak měly možnost pokračovat na Ing na jakékoliv univerzitě v podobném oboru… Ano, Bc bývá většinou na 3 roky… Není to ovšem pravidlem.. Ty kolegyně měly jen střední, nemusely mít ani voš.. Sem tam dostane prostě nějaká výška i tuto akreditaci..

Druhá věc ještě mnohem častější - a na tu se zakladatelka ptala - s VOŠ výška na 1 rok = Bc.. Některé VOŠ mají nějaké dohody s výškama (často jsou to soukromé VOŠ), že si mohou ještě následně na té VŠ za taktéž nějaký peníz dodělat během 1 roka Bc…
Příkladem je toho VOŠ Goodwill…

Takže.. než budete tady rypat, tak si trochu doplnte znalosti..

V Brně by taková možnost určitě mohla být, ale nejsem od tama, takže konkrétní příklad neporadím.. Držím palce, ještě pořádně pogoogli…

Tak to by mě vážně zajímalo, co mají ty kolegyně za školu, kde dávají Bc. za rok.
Uveďte název školy a oboru, jinak to pokládám za nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49039
26.6.21 20:06

@purplee na ktere vs lze vystudovat bc. za jeden rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 20:27

Letos neotevřou, jinak to normálně funguje
https://vos.obaka-havirov.cz/…rske-studium

• Citovat
  • Nahlásit
49039
26.6.21 20:36
@Anonymní píše:

no, zacinam chapat nevrazivost zamestnavatelu vuci soukromym skolam. Zajimalo by me, jak to funguje v praxi. Student ziska bc. titul na VOS, chtela bych videt jeho diplom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11253
26.6.21 20:56
@Anonymní píše:

„Musíme Vám oznámit, že 1-leté Bc studium po VOŠ se na naší škole nebude ve školním roce 2020/2021 otevírat.“ - jak jako? jakože na vyšší odborná škola normálně otevírá a vyučuje vysokoškolské obory? 8o to asi těžko, na ně nemohou mít jako VOŠka akreditaci. a pokud spolupracují s nějakou vysokou školou, tak aby asi bylo korektní to uvést. a ta spolupráce už je potom o tom, co jsem psala - o stejném oboru, aby bylo možno uznat alespoň část předmětů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.21 21:01
@sagina píše:
„Musíme Vám oznámit, že 1-leté Bc studium po VOŠ se na naší škole nebude ve školním roce 2020/2021 otevírat.“ - jak jako? jakože na vyšší odborná škola normálně otevírá a vyučuje vysokoškolské obory? 8o to asi těžko, na ně nemohou mít jako VOŠka akreditaci. a pokud spolupracují s nějakou vysokou školou, tak aby asi bylo korektní to uvést. a ta spolupráce už je potom o tom, co jsem psala - o stejném oboru, aby bylo možno uznat alespoň část předmětů :nevim:

spolupracují s Prigem, jsou na to i reklamy v rádiu **

Upraveno Adminem - odstraněn odkaz

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat